kulzos bilgi merkezi

üyelik sözleşmesi

Kulzos'ta kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; -kesinlikle- pornografik, kasti olarak yanıltıcı, yasa dışı örgütlenme amacına yönelik, kişisel gizlilik haklarını ihlal eden, uluslararası genel hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına aykırı içerikler gönderemezsiniz. Bunun yanı sıra, telif hakkı ihlaline sebep olan materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam, taciz ve tehdit ile şiddet ya da vahşet içeren bağlantıların paylaşımı da kesinlikle yasaktır.

Bu sözlüğün içeriği, sahiplerinin veya yöneticilerinin denetimi olmadan yayına girmektedir. Resmi Gazetede 04/05/2007 tarihi ve 26530 numarası ile yayımlanan 5651 sayılı 'internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun' konulu kanunun 4-1/2/3 maddesince; www.kulzos.com sitesinde paylaşmış olduğunuz her entry/girdi/içeriklerden sadece yazarları sorumludur. Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereği suç unsuru oluşturan ve/veya barındıran her entry/girdi/içerik, yazarlarına sorulmaksızın silinebilir, gerekli görülmesi durumunda yetkili makamlara iletilebilir. Türk Ceza Kanunu'nun 215. maddesi uyarınca ve gereğince, yargı yoluyla sabit olunan suçu ve suçluyu, kamu barışının, düzeninin ve toplum huzurunun bozulmasına neden olacak şekilde şiddet içeriklerini övmek ve bunu toplum tarafından ulaşılması kolay (sosyal medya, interaktif sözlükler vb) ortamlarda yaymak suç unsurunu oluşturacağından bu ve buna benzer içerikler kaldırılabilir, paylaşımın uyarılara rağmen devam etmesi halinde üyelik tarafımızca askıya alınabilir, gerekli görülmesi durumunda yetkili makamlara bilgi verilebilir.

Gönderilen entry/girdi/içerik yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; sözlüğün, sözlük ekibinin, ortaklarının veya sözlük sahiplerinin görüşlerini değil. Eğer gönderilmiş bir içeriğin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız durumu iletişim formunu kullanarak bir yöneticiye bildirebilirsiniz. Sözlük sahipleri veya yönetimi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir.

Sitemize kayıt esnasında alınan ve üyeliğin onayı için gerekli olan eposta ve an itibarı ile talep edilmiyor olsa bile gelecekte elektronik ortamda talep edilebilecek diğer kişisel bilgiler, üyelerimiz ile yaptığımız iş bu sözleşme ile belirtilen amaç ve kapsam dışında kesinlikle kullanılmayacak ve üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.

Gönderdiğiniz her içerikle birlikte ip adresiniz kayıt altına alınmaktadır. Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve verilen hizmet ile ilgili çıkabilecek sorunların veya uyuşmazlıkların hızla çözülmesi için, sözlüğümüz, üyelerinin ip adresini kaydetmekte ve bunu kullanmaktadır. ip adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Sözlük yönetimi, üyelikle elde ettiğiniz imkanları kullanış tarzınızın neden olduğu bir durum sebebiyle resmi bir şikayet alırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse kayıtlı bilgilerinizi (ek olarak bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer erişim kayıtlarını) ilgili makamlara açıklama hakkını saklı tutar.

Üye olan herkes bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.