Namgwa Yeo

 1. 1
  Afiş

  Yönetmenliğini Lee Yoon-Ki'nin yaptığı, başrolleri gong yoo ve Jeon Do-Yeon'in paylaştığı romantik-dram türündeki güney kore filmi. Uluslararası ismi "a man and a woman".

  Sang-Min (Jeon Do-Yeon), otistik oğlunu özel bir kampa göndemek için helsinki'dedir. Fakat karlarla kaplı soğuk ülkede kendisini oldukça yabancı hissetmektedir. Ki-hong (gong yoo) ise finlandiya'da çalışan bir mimardır, Garip bir karısı ve depresyona girmiş küçük bir kızı vardır. İkili çocuklarını kampa gönderdikten sonra karşılaşırlar ve çocukların kampına gitmek üzere yola koyulurlar. Başta ikisi için de sessiz ve rahatsız edici bir yolculuk olur. Fakat zamanla birbirlerine doğru çekilirler. Daha sonra kampa gitmekten vazgeçip helsinki'ye geri dönecekken yollar kapanır. Birlikte ormanın derinliklerindeki bir kulübede oldukça yakınlaştıkları bir gün geçirirler. Birbirlerinin isimlerini öğrenmeden ayrılırlar. Aradan sekiz ay geçtikten sonra tekrar karşılaşırlar.

  Açıkçası filmi izlemek için açmamıştım. Gong yoo nasıl oynamış bir bakıp çıkacaktım. Fakat görüntüler -özellikle finlandiya sahneleri- o kadar cezbetti ki beni kapatamadım. İki oyuncunun da oyunculukları iyiydi. Zaten jeon do-yeon * oldukça tecrübeli bir sinema aktristi. Durağan filmlerden hoşlananlar izleyebilir.

  Fragman: youtu.be/...
  #79 seanachie | 2 yıl önce