kulzos yazarlarının itirafları

 1. 597
  Bugün de baktı, 3 aydır bakıyor, gelip konuşmuyor ve sürekli yanında arkadaşları olduğu için ben de gidip konuşmuyorum.
  Ayrıca kahve alma niyetimiz yine onun arkasında sıra almakla bitti. Kader.
  Yarın okul 1 aylık tatile giriyor ve onu göremeyeceğim.
  Küçük şeylerden mutlu olabiliyorum cidden. Fakat ona mutluluk veremeyeceğimi biliyorum. Kurallar ve sınırlarla dolu hayatım onu boğacaktır. Her yönden farklı bir dalga ona doğru gelirken nefes alamayacaktır. Ona elinde gördüğüm ve zevkime de uyan kitaplardan cümleler, sayfalar okusam da boğulmaya başlayacaktır. Böylesine berbat bir denizde ondan yüzmeyi öğrenmesini bekleyemem. Sağlam bir kaynaktan hristiyan olduğunu öğrendim. Bunu da insanlardan gizlediğini. Benden gizlemesine gerek yok, ben onu zorlamam ama ondan benim gizlediğim şeylere dayanmasını isteyemem. Arkadaşlarım "sürekli kitap okuyor, sen de okuyorsun gidip konuşsana." Diyor ama tüm bunlar ve daha fazlası yüzünden yapamam.
  O benim yüzümü bir bakışıyla güldürürken ben onu nasıl olur da elinden tutup bu denize sokarım?
  Kararlarımı etkileyen 2 tane ben var. İnsanlar ağırlıklı olarak birini görür ve diğerini görünce de kaçar. en yakın arkadaşım dediğim insanlar bile kaçtı çünkü ellerini kollarını bağlıyor o canavar. O kadar kötü durumda ve o kadar zincirlerine bağlanmış ki onu gören herkes iyileştirmek istiyor, bir an bunu yapabileceklerine de inanıyorlar ama o kadar basit değil. Zaten kişiyi kimse iyileştiremez, kişi kimseden bunu beklememelidir. İyileştiremeyeceğini anlayan herkes de bir köşeye çekilip ona taş atmaya başlıyor. Zaten yaralı,belki taş atarsak ölür? Ölmüyor,bir süre ölemez de.
  Küçük şeylerden mutlu olabiliyorum cidden. Fakat ona mutluluk veremeyeceğimi biliyorum. Yalnız kalınca aklıma geliyor bazen. Gülümsüyorum sonra sesler konuşmaya başlıyor.
  O da kaçar mı?
  Metalci onun için de iyi ama iflah olmaz biri olur mu?
  O da diğerleri gibi sırtıma inen her darbede nasıl yıkılır gibi olup ayakta kaldığımı takdir eder fakat uzakta durur mu?
  O da kurallarıma ve sınırlarıma hayret eder mi?
  Beni bağlayanlara karşı gelemeyeceğimi bile bile yapamadığım için beni suçlar mı?
  Bunların hepsi olur.

  Bunlar bir gün olursa ona neden karşı gelemediğimi anlatırım.

  "Beni bağlayan şeyler benim için çok fedakarlık yapıyor sevgilim."

  Bu yüzden gidip konuşmayacağım, hiçbir adım atmayacağım.
  O istiyorsa gelebilir. Karanlık ve soğuk odama sokmam onu ama bahçem güzeldir. Kar da yağacakmış, otururuz beraber. İstediği zaman da gidebilir.
   
 2. tümünü göster