1. 452
  yazarları tarafından bir türlü terk edilemeyen interaktif sözlük.
  #118401 no pasaran | 1 hafta önce
   
 2. 453
  gittikçe mahalle kahvesine dönen sözlük.
  #118402 christian rosenkreuz | 1 hafta önce
   
 3. 454
  ağzı ile kuş tutsa dahi herkesi memnun etmesi ihtimal dahilinde bulunmayan bir sözlük burası. çünkü herkesin değil sadece bir sözlükten, hayattan beklentileri farklı işin en başında.

  eskiden, uzunca bir süre içimizde bulunmuş kişi ya da kişiler bir başka sözlükte ya da benzer platformlarda - sanki biz oralarda yazılanları görmeyecekmişiz gibi - bize dair olumsuz şeyler yazdıklarında üzülüyordum. sonra ilk cümlede yazdığım fikir pekişti bünyemde ve üzülmekten vazgeçtim. çünkü böyle bir ortamının kıymetini bilmeyen kişileri memnun etmemiz zaten olanak dahilinde değil. her istediklerini verseniz bile "aa bu ne hiç heyecan yok, çok sıkıcı" deme ihtimalleri her daim mevcut.

  kulzos bir sözlük... gelecekte muhtemelen daha fazlası olacak. belki de olmaz. sadece sözlük olarak kalır. ama kalacak. onu biliyoruz. orası net. amacı belirgin, defalarca anlattım. temiz bir ortamda her tür fikrin belirgin kurallar çerçevesinde ifade edilebilmesine imkan tanımak. hani böyle dünyayı kurtardığımız falan da yok. sözlük malum.
  #118407 larden loughness | 1 hafta önce
   
 4. 455
  bırakanın ya çok ciddi ya da çok ciddiyetsiz bulduğu için bıraktığı sözlük.
  bu durumda güce dengeyi getirmiş oluyoruz sanırım, bilemedim.

  ben açıkçası hayatında meydana gelen değişikliklerden rahatsız olan bir adamım. ne bileyim mahallede bir dükkan kapandığında moralim falan bozulur mesela. o nedenle birileri sözlüğü bırakıp gittiğinde içten içe kızıyordum. nihayetinde burayı el birliğiyle geliştirmek gerekiyor ve giden de aslında o gelişimin bir parçasını götürüyor yanında. neyse...
  #118436 bhzxlkdt | 1 hafta önce
   
 5. 456
  Ciddi veya ciddiyetsiz benim için fark etmez.

  Biz burada yeri gelir her türlü goygoyu yaparız, yeri gelir goygoya izin vermeyiz. Ama biz burada hep beraberiz. Size yemin ediyorum burada biri nickaltıma bir şey girse, yorum yapsa, mesaj atsa öğretmenimden afferim almış gibi hissediyorum, yorumlarda goygoy olurken arkadaşlarımla olduğumdan daha mutlu oluyorum. Şimdi bildirim geldi birazdan bakacağım ama resmen sınavlar açıklanıyormuş gibi merak ediyorum bildirimi...

  Kulzos işte böyle bir yer. Aile, okul, arkadaş... Her şey burada resmen.
   
 6. 457
  Son güncelleme ile iyice mobil kullanıcı siken bir hal aldı. Başlığın sabitlenmesi zaten mobilde kısıtlı alanı daha da kısıtlamış durumda. Mobil kullanıcısı olarak acaba sadece ben mi rahatsız oldum bu durumdan ?

  Özellikle girdi girerken yazdığımız alan ufak bir de klavye çıkınca üsttende başlık gelince iyice daralıyor alan. Klostrofobim tuttu mk Bu ne rahatsızlık az çekilinde yer açılsın.
   
 7. 458
  son güncellemeyle birlikte başlıkların nedense sabit durmadığı sözlük. buna bir çözüm bulunması gerek.
   
 8. 459
  Sabahçı kahvesi gibi bir yer. Müşteriler de aynı.
  #118831 jack nicholson | 5 gün önce
   
 9. 460
  kürkçü dükkanı...
  #118832 larden loughness | 5 gün önce
   
 10. 461
  ankara'nın batıkent semti gibi olan sözlük.

  yaşamış olan anlar.
   
 11. 462
  İnsanların gelip gidip laf atmayı sevdiği mecra.
  Hele ufak tartışmalardan sonra girdi yorum silen insanlarına tav oluyorum. *
  #118840 wtf | 5 gün önce
   
 12. 463
  kaçış noktası.
  #118850 no pasaran | 5 gün önce
   
 13. 464
  çevrim içi yazar sayısı arttıkça girdi adedi düşen sözlük...

  ne kaynatıyorsunuz bilmiyorum ama beni dahil etmediğiniz için çok ayıp ediyorsunuz.
  #119179 larden loughness | 1 gün önce
   
 14. 465
  Meta'dan sonra güzel bir manzara sunmuş interaktif oluşum. Bana kalırsa meta'nın onu kırılganlaştıran bir eşitlikçi anlayışı vardı, oysa bu tip mecralarda niteliği ve niteliği görünür kılan huzuru korumak için maalesef bazen kolektif aklı bir kenara bırakmak gerekir. Hatırladığım kadarıyla da kulzos'un kurucusu tam bir jakobendi, dolayısıyla uzun ömürlü ve huzurlu bir sözlük olur kanaatindeyim ben.

  Burası taşınıp başka bir yere dikilmiş devasa bir ağaç gibi. Daha değerli meyvelerine uzanabilmek, etrafında söylenen şarkıları tekrar duyabilmek umuduyla.
  #119192 bosluk | 21 saat önce
   
 15. 466
  yeni mesajlaşma özelliği ile gönlümü fethetmiş sözlük. artık konuşmalar baloncuk şeklinde görünüyor. şükela!
  #119213 opethian | 14 saat önce
   
. . .