kulzos

 1. 255
  umarım eskisi gibi olur ve bende bol bol vakit geçiririm temennisinde bulunduğum sözlük.
  #60911 akbaba | 3 hafta önce
   
 2. 256
  Gece işsizlikten veya ders çalışmama bahanesi olarak bulduğum şeye bakın
  Takip eden ve takip edilenler kısmında sayfa yenileyince kişilerin yeri random değişiyor.
  Oha amerika'yı keşfettim sanki.
  Neyse uykusuzluk olmayan beynimi yokediyor.
   
 3. 257
  Yine bir vize akşamı başka bir özelliğini daha keşfettiğim güzide sözlük.
  Metadaki hataların birçoğunun olmaması da insanı mutlu ediyor tabi.
  Mesela metada yanlışlıkla elim tokup sayfayı geriye alırdım. Haydiii tüm yazdıklarım giderdi eğer pc'den yazmıyorsam. Burda ama az önce yanlışlıkla geri aldığım halde yazdıklarım duruyordu ve ben mutluydum. Yarın sınav olsa da..
   
 4. 258
  Naptınız ya sözlüğümüze :(( demek istiyorum son güncelleme midir artık neyse ondan sonra.
  Şu an gördüm ve hiç aşina olamadım.
  Dur bakalım alışırız.
   
 5. 259
  belli bir süre sonra giriş yaptığımı unutup tekrardan giriş yapmak zorunda kaldığım sözlük. bu duruma çözüm üretirseniz süper olur.
  #62152 nerassac | 2 hafta önce
   
 6. 260
  Bakıyorum da gruplar pırtlayıp duruyor sözlükte.
  Bu aralar yoğunluktan kendime ayıracak vaktim olmadığı için film izleme, kitap okuma, oyun oynama vb. Aktiviteler sekteye uğruyor hayatımda. Bu nedenle Sanırım bende yakında Kulzos geyik topluluğu kuracağım.
  #62203 bhzxlkdt | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 7. 261
  şimdilik kendime göre bir grubu bulunmadığı için mad max tarzında takıldığım sözlük.

  nedense gerçek hayatta da gruplaşmaların içinde kendime bir grup bulamam. sanırım bu gidişle "kulzos bireyselleri" grubunu da ben kuracağım.
  #62204 tristan majere | 2 hafta önce
   
 8. 262
  Mahlasımın hakkını vermek istediğimden mütevellit tüm grupları feshederek bir anti oluşum içine girmek istediğim caanım sözlük.

  Tüm uyumsuzları beklerim.
  #62206 anarsist sirin | 2 hafta önce
   
 9. 263
  çok uzun süredir yazmıyor olmama rağmen, grup ya da gruplaşma olayını benim de farkettiğim sözlük.
  fakat kimsenin hoş karşılanmadığını ya da bireyselliğe itildiğini düşünmüyorum.
  aksine gayet misafirperver bir ortam, bir karşılama olduğu ortada.

  ha bu eski meta tayfası, nerede o eski meta ortamı muhabbetleri falan yapılıyor zaman zaman, evet.
  az ve öz insan bulunan bir mecrada, uzun zaman geçirmiş insanların birbirini daha yakından tanıyıp, ortak sohbetlere daha fazla dahil olması da olağan bir durum bence.

  o yüzden çok da sıkıntılı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

  aksine, sözlüğün radyo ayrıcalığının falan insanları yakınlaştırdığını düşünüyorum.
  ortak müzik zevkleriyle, yapılan hoş, derin sohbetler kimsenin kimseden çok da farklı muamele görmediğini kanıtlıyor.  #62208 karga | 2 hafta önce
   
 10. 264
  fare imlecini başlıkların üzerinde biraz tutunca o başlığın kaç kere okunduğunu gösteren sözlük. yeni fark ettim. bir de "okundu" yerine "tıklandı" yazılsa daha doğru bir ifade olur. çünkü bir başlığa tıklandı diye o başlığın okunduğu anlamına gelmiyor.
  #62609 nerassac | 1 hafta önce
   
 11. 265
  bazı başlıklarda (örneğin bu başlıkta) sağ kısımda başlıkla ilgili görsel bulunuyor. bu görselleri biz yazarlar ekleyebiliyor muyuz, yoksa sadece moderasyon ekibindekiler mi ekleyebiliyor?
  #62708 nerassac | 7 gün önce
   
 12. 266
  son zamanlarda en çok paylaşımda bulunduğum platform. umut vadediyor, sevdiriyor, elbette kullanıcıları dolayısıyla. "kanlı canlı bir insanla paylaşımda bulunabilecek olsaydım şimdi ne iyiydi" diyordum kendi kendime, buraya yazıverdim. var olun hepiniz.
  #62772 kaiser soze | 6 gün önce - düzeltme: 6 gün önce
   
 13. 267
  yine bir şey daha keşfettiğim sözlük. profilimizdeki yazarlar, başlıklar, girdiler bölümünde sol tarafta bulunan yazılara tıklayınca onların liste olarak açıldığını keşfettim. yanına aşağı ok yerleştirilerek açılan bir liste olduğu belli edilebilir ayrıca.
  #62913 nerassac | 5 gün önce
   
 14. 268
  @kulzoSozluk twitter.com/...
   
 15. 269
  tasarımı ve kullanışı harika olan sözlük.
  özellikle tema seçenekleri çok hoşuma gitti, gece-gündüz sürekli değiştiriyorum.
  isminin ''sözlük'' kelimesinin tersi olduğunu fark etmem 1 haftamı alsa da, her şey güzel şimdilik.
  #62996 lizard | 4 gün önce - düzeltme: 4 gün önce
   
 16. 270
  Olum naptınız sözlüğe. Akıyor bildiğin. Kaymak gibin olmuş. Kayıp düşmeyin dikkat edin.

  Yapılan son güncellemeyle fazlasıyla hızlanmış olan sözlük.
  #63088 joker | 3 gün önce
   
 17. 271
  genel olarak son 1-2 ayda gözüme çarpan güzel gelişmeleri olan; bebek adımlarıyla da olsa, sağlam bir yere gelebilecek; iyi niyetle ilerleyen sözlük.

  + son 2-3 hafta içinde bünyesine katılan yeni yazarları pek üretken. üzerine girdi yazdıkları konular pek ilgimi çekmese de, üretkenliklerini seviyorum.

  + konularına hakim, "ne yazsa okunur" klişesini hak eden, sözlüğün demirbaşları olarak gördüğüm yazarları sözlüğe ara vermiyor; haftada en azından 1-2 tane üzerine emek verilmiş girdi yazıyorlar. arada küskünleri de var ama biraz daha dil dökersem, onların da tekrar eski ivmeleriyle yazmaya başlayacaklarını düşünüyorum.

  + kulzos güncellemeleri sözlüğün sadece perde arkasını değil, yazarların kullanımını da kolaylaştıracak boyuta geldi nihayet. bu noktada kulzos hakkında öneriler başlığında yazılanlara kulak kabartan yönetimin, üzerinden iyi niyet akan tavırlarının etkisi çok büyük.

  + halâ tematik mod kullanmayı bilmeyen, biliyorsa da umursamayıp sol tarafı birkaç dakika içinde onlarca başlığa boğan yazarların nazik uyarılarla hatalarını görebildiklerini düşünüyorum. son günlerde bu konuda hiçbir olumsuzluk görmedim. gerçi, bu konu fazlasıyla öznel. kimisi sol tarafın dere gibi çağlamasını seviyor kimisi de okuma hızından daha sık girdi görmek istemiyor. iki görüşe de hak veriyorum.

  + gündemle ilgili başlıkların açılmamasının bir kural olmadığının, yazarlara bırakılmış bir karar olduğunun çoğu yazar tarafından fark edilmesi mutlu ediyor beni. bunu anlamış insanlarla aynı mecrada yazmak büyük keyif gerçekten.

  + futbol konusunda birkaç kez seviyesizleştiğimin farkındayım. kontrol edebildiğim bir şey değil bu. ama benim gibi olanlarla birkaç yorum önce seviyesizce tartıştıktan sonra, başka bir yorumda fikir birliğine varabilmek nefis. göztepe benim şah damarım olduğu için, üzerine basıldığında can havliyle "havlamam" muhattabım için kırıcı olabiliyor, biliyorum.

  + birkaç ay önce ilk kez burada yazmaya başladığımda, yazarlar arasında "eski metacı" ve "yeni yazar" ayrımını hissetmiştim. belki de yanlış hissetmişim ya da yeni yazarlıktan eski metacılığa doğru kaydım; bilmiyorum. hiçbir zaman dışlanmış, "sen yenisin, çık dışarı" tavrını tecrübe etmedim. bu durumun sadece benim için değil, kulzos'u henüz keşfetmiş olanlar için de aynı şekilde gelişeceğini düşünüyorum. korkmayın, yemiyorlar/yemiyoruz.

  bebek adımlarından hoşlanıyorum kulzos. ergenliğine girene kadar buralarda olup her düşmeye kalktığında, elimden geldiğince omuz vermeye çalışacağım sana. zaten ergenliğine girince de birlikte isyan marşı'nı söyleriz.
  #63278 lake of the hell | 2 gün önce
   
 18. 272
  Yeni geldik ekşiyi ezer umarım
  #63335 hakonarson | 2 gün önce
   
. . .