kulzos

 1. 392
  bugün hosting firmamızdan kaynaklanan bir sebeple site yayını bir kaç saat boyunca kesintiye uğradı. sebep çok gizli olmalı ki bize sadece sorunu düzelttiklerini söylediler. (ya da sebebini onlar da bilmiyorlar.)

  bu tarihten itibaren, bu tip kesintiler fark edildiği an, sözlüğün twitter hesabından durumla ilgili bir bilgilendirme geçmeyi planlıyoruz. yani sözlük ulaşılamaz durumdaysa sayfa altında linki bulunan ve hatta kendi başlığı dahi var olan twitter hesabına bir göz atabilirsiniz... (kesinti anında sözlük ulaşılamaz olacağından twitter hesabını takip etmek de faydalı olabilir tabi)

  ve hayır bunu bize kimse söylemedi. tamamen kendimiz düşündük. hele @lake of the hell'in zerre alakası yok. tamamen özgün bir fikir bu. lake'in no pasaran'a yazdığı, sonra aklımızda ampulün yandığı falan hep yalan dolan haberler. kesinlikle itibar edilmesin. zaten bunca zamandır hep aklımızdaydı ama gıcıklık olsun diye yapmıyorduk...
  #107490 larden loughness | 3 hafta önce - düzeltme: 3 hafta önce
   
 2. 393
  yeni favori sözlüğüm, burada çok iyi vakit geçireceğimden eminim.

  kulzos ne demek diye düşünürken; sözlük kelimesinin tersten yazılışı olduğunu öğrenince aydınlanma yaşadım.

  * *
  #107981 opethianskies | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 3. 394
  Bir iki gecedir, çöplük kıvamında tespitlerin, aynı kıvam anket başlıklarının yan tarafı doldurduğu sözlük.


  (bkz: aldatıldığını okuduğu kitaptan öğrenen kadın)
  (bkz: kadınların dikkat çekmek için yaptıkları şeyler)
  (bkz: kırılan sigarayı tamir etmek)
  (bkz: kapı koluna ip bağlayarak diş çekmek)
  (bkz: karışık çerez tabağındaki leblebilere dokunmayan insan)
  (bkz: martıya simit yerine telefon atmak)
  (bkz: tavlada vur kaç yapan insan)
  (bkz: Evden sütyensiz çıkmak)
  ∆∆
  #108436 maria elena | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 4. 395
  sol tarafta istemediği başlıklara şahit olanları şikayet etmek yahut yazarını/yazarlarını tu kaka ilan etmek yerine mücadeleye davet ettiğim sözlük.

  sevdiğiniz, istediğiniz, çoğunluğun da arzu ettiği türde başlıkları açarken elinize vuran mı var? sözlüğün ekşi'den kaçmamıza sebep olan o tür başlıklar olmadan da eğlenceli ve bilgi dolu olabildiğini göstermenize sizden başka kim engel?
  #108519 larden loughness | 2 hafta önce
   
 5. 396
  Yazarlarının bir süredir hegel fenomenolojisinde bilincin serüveni tadında başlıklar açmadığı için üzdüğü ve entelektüel seviyenin düşmesine yol açtığı oluşum.
  #108523 bhzxlkdt | 2 hafta önce
   
 6. 397
  arkadaşlar, tartışmaya lüzum yok. İsteyen istediğini yazsın bilgilenelim herşey hakkında...
  ben müzik teorisi ve gruplar hakkında bilgilerimi paylaşıyorum , bir başkası Japonya, belki bir başkası kendi hayat tecrübelerini paylaşıyor.

  Bırakın isteyen istediğini yazsın ... formata uygun olup olmadığına zaten admin ve modlar karar verir Kısıtlamayın insanları, ve de eleştiri yaparken kırıcı olmayın , küstürmeyin kimseyi kendinize ...
  Sevgiler, saygılar herkese ...

  #108543 opethianskies | 2 hafta önce
   
 7. 398
  Yazmayanların yazanları eleştirdiği web sitesi.

  Aylar yıllardır üyesiniz, kaliteli girilerle bezeseydiniz solu da örnek olsaydınız? Bak hala geç değil.
  #108544 son kurtadam | 2 hafta önce
   
 8. 399
  son zamanlarda beni şaşırtan sözlük.

  aslında buranın hem eğlenceli, hem mesafeli tarafını ama en çok da kaostan beslenmiyor oluşunu seviyordum fakat bu aralar yüksek gerilim hattı gibi, korkutuyor beni. Şöyle herkes birbirini salsa, muhteşem olacak.

  iyi geceler.
  youtu.be/...
  #108545 dolores | 2 hafta önce
   
 9. 400
  Arkadaşlar lütfen sakinleşelim dediğim sözlük.
  Bunun içinse harikulade bir önerim var soyunuyoruz çünkü kıyafet ağırlık yaptığından mütevellit beyindeki kan oranı vs vs blah blah blah
  (bkz: krizi fırsata çevirmek)
   
 10. 401
  Bir türk web site. Bir süredir girmiyordum uğradım bugün solda bu sayko gitarist başlığını görünce noluyor mk dedim ve sadece mayonezin girdisini okudum ve aklıma yine birilerinin japonya vs üzerine edgy modu açtığını tahmin ettim. Zira geçmişte bir arkadas vardı ve sürekli bu şekilde takılıyordu ama kullanıcı adını şu an hatırlamıyorum. Sonra o girdiyi yazdim. Sonra baptist geldi herhalde ona laf attigimi sandi ama ben ilk defa gordum burada onu ve gecmisteki kullanicinin bir turevi oldugunu tahmin edip cevap yazdim. Olay bu. Benim ablatmak istedigim su, bana Japonya'yı anlat. Çok severim hatta kazuhito yamashita delisiyimdir. Toru takemitsu'nun dassagini yerim ama salt caponun kültürünü anlatmak varken edgy edgy takılınca benim de suratım eksiyor ne yapayım? Baptiz reyiz için söylemiyorum çünkü tanımıyorum benim lafım ortaya o tiplereydi. Ya adam Sudoku başlığı acıyor misal entryi bir şekilde sudokudan, unutamadigi kpop seven mağrur bakışlı Güzelin verandasinda ciftlestikleri o güne bağlıyor oradan kizin bunun meme ucuna ettigi iltifatlara geciyoruz sonra ayriliyoelar ask acisi falan :) baslik sudoku ama. Neyse konusturmayin beni ya.

  Edit: verdiģim ornek ekstrem bir seydi sadece derdimi anlatmak icin kullandim. Ana fikir, bazi insanlar konudan uzaklaşıp entryi kendi merkezi haline getiriyorlar. Bir iki tamam ama 35 olunca da can sıkıyor.
  #108573 Sabbracadabra | 2 hafta önce - düzeltme: 2 hafta önce
   
 11. 402
  Sözlükte yasanan son olaylarin Japonya'nın oyunu oldugunu düşünüyorum.
  Japon ajanları kulzosa kadar gelmisler ve ulkeyi buradan ele gecirmeye çalisiyorlar sanırım.

  Bir web sitesi.
  #108574 atrum | 2 hafta önce
   
 12. 403
  İçinde şöyle kafalar olan sözlük :

  "sen benim yazdığımın özgürlük gerekir herkes istediğini yazabilir mobbing hayır karışmayın kimseye ukalalık etmeyin linç etme girişimi burası özgür ekşi sözlük öyle gitti özgürlük... "

  Özgürlük diye diye memesinin fotoğrafını atan vardı sözlükte. Bak aklıma şimdi geldi.

  Bu kafalar sayesinde az evvel sorguladım ya kendimi özgürlükçü değil miyim geri kafalı mıyım acaba. Kendimden şüphe ettim.
  Ağzımızı açmalayalım. Oldu.

  Sorgulatan sözlük.
  #108597 mayonez | 2 hafta önce
   
 13. 404
  Ekşi sözlük’te gün itibariyle kulzos başlığının son girdisi var. Ekşi’nin bozulmadan önceki haline benzetiyor kulzos’u. Bence de öyle olduğu için ve güzel yazan, tanım yazan insanlar olduğu için üye oldum ve katkı sağlamaya çalışıyorum. Kıymeti kendinden menkul insanların hayat görüşlerini burada belirtmeleri genel olarak umrumda olmasa da, mümkün olduğunca bir tanım üzerinden ilerleyip, örneklerle zenginleşen başlıklar görmek, benim gibi insanlara da keyif veriyordur. Yoksa youtube orada, buzzfeed çakması bir sürü site orada, forumlar da orada. Ve hepsi de, eskiden beri, sözlük formatı bozulup bu hale gelmeden önce yaptıklarını yapıyorlar; size sayfalar (ya da videolar) dolusu insanlara - büyük ihtimalle - yeni bir şey anlatmayacak/yeni bir bilgiye referans olmayacak bir şeyler anlatma imkanı sunuyorlar. Kulzos’ta şu ana kadar çok çok az denk geldiğim ve umarım yine oranı bu kadar az kalacak olan “sevdiğim şey/gideceğim yer/nefret ettiğim hede/yaptığım hödö” gibi sadece kişisel tarihi anlatan girdilerden bahsediyorum, daha da açıklayıcı olmak gerekirse.

  Tanım: anonimliğinizin derecesini kendinizin belirleyeceği limitler dahilinde bir kimlikle yazmanıza olanak veren, moderasyonuna “şikayet” butonuyla tüm yazarların ulaşabileceği interaktif sözlük.
  #108600 little wing | 2 hafta önce
   
 14. 405
  “ pusuya yatan kedi yazarların olduğu”hissini veren sözlük.
  #108604 tehanu | 2 hafta önce
   
 15. 406
  bu kadar çevrim içi yazar varken neden kimse yazmıyor diye seslendiğim sözlük.
  #108661 zarathustra godot | 1 hafta önce
   
 16. 407
  google search console verilerine göre 1 ocak 2018'den bugüne 1.76 milyon sayfa gösteriminin gerçekleştiği sözlük oldu. hani bu sürekli olarak çevrim içi yazarlarda görünen ziyaretçi arkadaşlarımız var ya, sanıyorum onların etkisi bu.

  kulzos kelimesi haricinde en çok gösterilen 3 başlık:
  - tembellik (10694 gösterim)
  - süslü sözlük (10337 gösterim)
  - iyi bayramlar kobra necdet (10298 gösterim)

  gerçekleşen tıklama sayısı ise 77.6 bin adet. en çok tıklanan 3 başlık ise (yine kulzos haricinde):
  - kuru kahve yakmak (1076 tıklama)
  - iyi bayramlar kobra necdet (877 tıklama)
  - xhamster (538 tıklama)
  #108921 larden loughness | 1 hafta önce - düzeltme: 1 hafta önce
   
 17. 408
  Çok sevdiğim ama bir türlü aktif olamadığım sözlük. Bu durum beni çok üzmekte sayın sözlük.
  #108929 astomkonte | 1 hafta önce
   
 18. 409
  8 aydır bulunduğum sözlük.

  Bu kadar az yazar ile bu denli çözemediğim bir oluşum yok, sanki tek kişi ama çok kişi.

  Şimdi google'dan baktım da geldim 'disosiyatif' çoklu kişilik bozukluğu olmasın. *
  #109063 krizantem | 1 hafta önce
   
 19. 410
  Ne güzel, sakin ve huzurlu bir yer burası. Çok samimi bir ortam ve yeni kesfetmeme rağmen sanki yillardir içinde gibiyim. Ayrıca dergi ve radyo olayına bayıldım ne denir bilmiyorum iyi ki varsın sözlük.
  #109109 0qq0 | 1 hafta önce
   
 20. 411
  sevgili sözlük, sana karşı samimi olacağım. bütün içtenliğimle söylüyorum bunu; gerçekten benim gibi bir yazara sahip olduğun için çok şanslısın. sana bir şey itiraf etmeliyim; gün içinde terk edip gidesim geldi seni biliyor musun? ama yapamadım... sanırım seni sevdim. sol cenahından, gönder butonundan öpüyorum. allahaısmarladık.
  #110350 aqa | 7 saat önce
   
. . .