1. 64
  test yayınlarına geçen yılın temmuz'unda başlanan, aktif yayın hayatını 1 yaşına taşımak üzere olan radyo.

  hem reklamının hemen hemen hiç yapılmaması hem djlerinin düzenli yayın yap(a)maması hem de sözlük içindeki genel bakış açısının "olmasa da olur" kıyılarında gezinmesi sebebiyle sözlüğün bir uzantısı olmaktan çıkamadı. reklamının yapılmamasının sosyal medya hesaplarının atıl bırakılmasından dolayı olduğunu düşünüyorum. düzenli yayınlar varken ve haftanın en az 4-5 akşamı farklı djler yayın yaparken, sosyal medya hesaplarından bu yayınlar paylaşılsaydı, belki sözlükle olan göbek bağı bu kadar güçlü kalmayacaktı.

  sözlük içinde radyoya bakış açısı her zaman soğuktu, "gençler eğleniyor" eleştiri sözlük içinde hep gurulduyordu. gruplaşmaların olduğunu iddia eden kesim radyoya uğramıyordu. moderasyon ekibinden birinin konuk olduğu radyo yayınları hariç, 20 dinleyen civarında bir sayıya pek çıkılamadı. 2 yazarlı yayınlar bir süre ilgi çekse de, onların da ömrü kısa oldu ve dinleyenleri tarafından bile unutuldu, gitti. yahu, radyo yayın duyuruları ve playlist başlıkları bile "diğer girdilerin okunmasını engellediği" ve "nitelikli girdilere hakaret" oldukları için ağır eleştirilere uğradı (ki bu eleştiri girdisinin ana fikrini 10 kişi oylamış, büyük bir kısmı da favorilemişti).

  eski meta sohbet'in radyoyla birleştirilmesi, zamanında @buyucu'nün eleştirdiği sonuçlar doğurdu ve doğurmaya da devam edecek. bu sohbet kısmı radyoyla entegre bir hale getirildiğinde, ben yayın yapan djlere sohbette bazı haklar verilebileceğinden bahsetmiştim (engelleme, kanaldan atma gibi). zaten dinleyici ve sohbet tayfası sayısı oldukça düştüğü için şimdi böyle bir durumu savunamam. ama keşke yayınlar düzenli ve sıkken, dinleyici sayısı da nispeten yüksekken bu haklar verilseydi. moderasyonun "hakların kötüye kullanımı" konusundaki şüphelerinin fazla evhamlı olmaktan kaynaklandığını düşünmüştüm, halâ aynı fikirdeyim.

  ne yazacaktım, konu radyo olunca nerelere geldim. radyoya sahip çıkın! tek düzenli yayın yapan insan evladı olarak ben kalmış olsam da, gelin goy goyunuzu yapın; kaçak yayınların duyuruları yazıldığında gelin, dje omuz verin; hastalıklı akılların "radyoyu kapattırırım, benim asabımı bozmayın" gibi üfürükten tayyare laflarını ciddiye aldığınız zamanlarda olduğu gibi radyonun devam edebilmesi için dinleyiciye mahkum olduğunu unutmayın; radyoya ilginin artması için yayınları çeşitli sosyal medya hesaplarınızda paylaşın; test yayınları yapan yeni djlere destek olun. bunların yapılması; ekşi sözlük'ün hiçbir şey beklemeden kurduğu, bağışlarla ve kemik dinleyici kitlesiyle ve ekşi'nin itibarını yükseltmesiyle herkesin dikkatini çeken ekşi sözlük radyosu sourberry'nin en iyi zamanlarına kulzos radyo'nun da ulaşabileceği umudunu devam ettirmek adına önemli.

  yayınlarının sayısının arttığı, gümbür gümbür dinlenme sayılarına ulaşmış, her güzel şeye çomak sokarak kendine prim çıkarmak isteyenlerin ağızlarının ortasına terlikle vurmuş, şimdinin emekleyen bebeği, geleceğin koşan çocuğu olmasını umduğum kulzos radyo'ya destek verin.
  #97240 lake of the hell | 1 yıl önce
   
 2. tümünü göster