1. 3
  Tüm samimiyetimle söylüyorum tıpkı türkiye'deki diğer azınlıklar gibi medya kısmı en çok zarar veriyor bu kesimlere.

  Lgbt-i faaliyetlerinde onların yaşama hakkı dışında halkı galeyana getirecek şeyler yapılıyor çünkü. Ateistim ama abi sen zaten toplum tarafından sevilmiyorsun, her dediğin batıyor yanlış yere çekilmeye yer aranıyor, sen niye hala dini aylara laf atıyorsun mesela?
  Ya da irite edici şekilde sunuyorsun kendini?

  Burda zaten sevmediğim kısmı eşcinsel olmak değil. Hetero olan herhangi bakın herhangi bir insan da bunu yapsa ben yine gıcık olurum.

  Allah aşkına gerçekçi konuşalım türkiyede herhangi o tarz aktiviteye katılan genelleme yapıyorum o tipte bir insanın davranışlarını yeni tanıştığınız bir insanda görseniz irite olup uzak durmaz mısınız?

  Bu doğanın kanunu, gerçek. Bütün canlılar kendine benzemeyenden korkar. O halde eşcinsel biseksüel artık neyse insanlar bunun korkulucak bir şey olmadığını göstermeli insanlara. Böyle davranışlarla bir yere varamazlar.

  Bir diğer sinir olduğum şey neden bütün eşcinsellerin televizyonda birçok dizide karikatürize edilmiş hali gibi davrandıkları. Hatırlarsınız türk boktan dizilerinde klişe konu başlıkları vardır. Bir tanesi de bir eşcinselin mahalle abisi diye bildiğimiz herhangi birine kan vermesi ve o abinin gitgide değişmesi ve o eşcinsel kişiye benzemesi.

  Burda verilen alt mesaj bu bir hastalıktır, kanla bulaşır gibi bir şey. Ama dediğim sahneyi hatırladınız di mi, gözünüzün önüne geldi yani? (Akasya durağı, cennet mahallesi gibi dizilerde işlendi meselâ)
  İşte orda gösterilen eşcinsel kişi nasıldır abi. Pembe veya renkli fular, elde yelpaze, makyaj yapan bolca "ay şekerim" kalıbını kullanan tipte biridir.

  Ancak yurtdışında bildiğim kadarıyla (meşhur hollywood yıldızları dahil) herifler baya böyle oturup kahvede batak atacağın şekilde maskülen, ağır abiler ama herif eeşcinsel mesela.
  Neden türkiyede bu böyle değil mesela bunu çok sorguluyorum. Emin olun öyle olsaydı insanlar korkmaz daha çok severlerdi. Çünkü dış hayatında etki eden bir yanı yok herifin. Yatak odasında yaptığı da kimseyi ilgilendirmeyeceğine göre bence daha az problem olurdu şimdiye göre.

  Son olarak şeyden de bahsetmek istiyorum.
  Bir konuyu popüler olunca herkesten fazla savunan insanlar var ya ona da sinir oluyorum. Politik doğrucu diye daha önce bahsettiğim tipte insanlar bunlar. Bunlar bazı şeylere sırf iyi görünmek için gerçek fikirleri yerine neyden daha çok prim, rant yaparım bakış açısıyla düşündükleriyle yaklaşırlar.

  Homoseksüeller de bu konuya dahildir. Bunlara göre herhangi bir homoseksüel kötü olamaz, hata yapamaz. Misal ben bir homoseksüel ile tartışsam metroda, izbanda vs. bunlar gelip benim sanki o kişiyle sırf homoseksüel diye tartıştığımı sanıp o kişiyi savunurlar (ben haklı olsam bile)

  Anladınız di mi olayı normalleştirmek yerine daha çok dikkat çekerler. Madem eşcinsellik normal bir şey mesela, bunu halka empoze etmeye çalışıyoruz.; bunu o kişiye aşırı ve gereksiz hassasiyet göstererek, o kişiyi uzaylı görmüş gibi ilgi duyarak değil gayet diğer insanlara nasıl davranıyorsak öyle davranarak başarabiliriz.

  Biliyorum çok homofobik bir girdi gibi duruyor ama doğrular bunlar. Tamamen samimi düşüncelerim, yoksa ben de klasik primci girdilerden yazabilirdim ama ben realistve pragmatist bir adamım. Benim yapım böyle.

  Ayrıca homofobik değilim ancak eşcinsel ilişkiyi (erkekte olan) iğrenç buluyorum. Bu eşcinsellerden nefret ettiğim anlamına gelmez kavramları karıştırmayalım lütfen. Köpekleri seviyoruz ama cinsel ilişkilerini izlemekten zevk almıyoruz di mi mesela aynen o hesap. Şimdi gelip "eşcinsellere köpek dedinnnn, şerefsiiiiizz!!" Demeyin de.

  Anladınız işte siz. Eyyorlamam bu kadar.
   
 2. tümünü göster