1. 5
  fazla malumatım yok, lehte ve aleyhte yorumlarını okudum. yanlış anlamış da olabilirim ama benim eleştirim şöyle : kadınlar çiçektir ve melektir diyecek değilim, belli bir yaşa gelip kadınlar hakkında yeteri kadar şey duyuyor ve yaşıyorsunuz zaten. kadınların efendi adam yerine piç tercihinde özetlenen şeyler çoğunlukla. ama ben şunu anlamıyorum, erkeğe git kas yap, kendine bak, sağlıklı ol, sert ol, güçlü ol, kadınlara acıma diyorlar, kadınlar tarafından sevilmekten hatta kadınlardan vazgeçiyorlar. iyi güzel de, tüm o erkek olmanın değeri, önemi, özgüven, özsaygı sözlerinin altında, sahnedeki adamın ardında oluşan gölgede aslında taptıkları bir kadın figürü var. bu adamlar piç kadınlara tapıyorlar aslında. ya da kevaşe ya da orospu neyse. onun tarafından ezilmiş, aşağılanmışlar. ve aslında tüm çabaları hala ve hala onun arzuladığı kaslı güçlü alfa erkek olmak. madem kadınlardan geçtin, seks beklentini etik bulmasam da üç beş kuruşa karşılayabilirsin. erkeğin değerine döndüysen neden erkek dünyasında mücadele etmiyorsun, erkekler olarak kendi aranızda kendinizle yarışmıyor, dövüşmüyor, dayanışmıyorsunuz ? neden hala asıl amacınız kadınlar ? neden hala kadınlar için yaşıyorsunuz ki aksini iddia ederken ?

  daha fazla am sikmek gibi bir özete çıkıyor tüm bu teorinin " gerçek" sonucu.

  en azından erkeklerin biraz daha kendine bakmasını sağlar. masallarda yaşayan kaldıysa hala uyandırır. ama bunlar piyasa insanları için geçerli.

  hatırlatma : evrimsel psikolojimiz bir kenara, bu dünyada o kadar fazla karakter o kadar fazla ruh o kadar fazla kadın ve erkek var ki, ve o kadar çeşitli. böyle şeylerle kendini hapseder insan ancak. ne kadın ne de erkek bu kadar basit değil.
  #93819 martineden | 12 ay önce
   
 2. tümünü göster