1. 309
  yeni yazarlarının "şu güzelim ortamı bok ettiniz" denilerek eleştirilmesini doğru bulmadığım, yeni yazarlarının da kendilerini savunma argümanları ad hominem kıyılarından kurtulmadığı için karşılıklı suçlamaların bokunun çıktığı sözlük.

  sözlüğün seks konusunda en açık, en "elalem ne der"ci olmadan yazan yazarı olan @bugun de guzel gecsin'in seks üzerine yazdığı eski girdilerinin eksi oy toplaması gibi, yeni yazarların cinsel konularda açık açık yazması da aynı eksi oyları toplayacaktır. eksi oy demek aşağılama olarak algılanıyor sanırım. benim yazdığım radyo yayınına çağrı girdileri bile eksi oy alıyor yahu =) eksi oyu bu kadar büyütmemek gerek. oyun eksisi artısı çok önemli değil. herhangi bir oy alan girdi okunmuş demektir. ben böyle bakıyorum. eksi oy almayı kafasına takan yeni yazarlara oyun cinsinin önemli olmadığını akıllarında tutmalarını öneririm.

  muhafazakar olduğu konusundaki eleştirilere de katılmıyorum. muhafazakar bir sözlük seks konusunu derin derin işleyen, porno dalları hakkında okurken yanaklarımın kızardığı girdileri içinde barındırmaz. memleketi, muhafazakar bakış açısının türkiye'deki başkentlerinden olan afyon olan biri olarak bunları yazdığımı hatırlatmalıyım. biraz gramer naziliği, biraz fazla fular yoğunluğu olduğu aşikar. ben bunları rahatsız edici düzeyde ya da -eleştirildiği üzere- yeni yazarları dışlayan bir yapıda görmüyorum. whatsapp gruplarındaki muhabbetlerin yorumlara yansımasına kızıyorum sadece ama o da geçiyor bir süre sonra (kolay sinirlenen biriyim. belki de ondandır).

  peşin hükmü her daim cebinde olan insanlara ters gelebilecek bir sözlük burası. açık fikirli olup kalp kırmamak üzerine kendini yetiştirmiş insanların hoş vakit geçirdiği, kimsesiz bir sahil kasabası burası. gereksiz duygusala bağlamayacağım, korkmayın. yaşı 30-35'den fazla olan kısmının kendi arasında nefis anlaştığı, 20'li yaşlarının başındaki gençlerin de ağızlarından tükürükler saçarak herkese "abi/abla yaae" demediği bir sözlük olarak gördüğüm kulzos, sol tarafın akmaması sorununu büyütmeyenlerin de yeri. benim bakış açım böyle.

  illa ki başkasının tavuğuna kışt deme zorunluluğu hissedip söz konusu konuyla alakalı-alakasız kültürel, siyasal ve genel çerçevede oldukça yıkıcı kusmuklarını alelade ortaya dökmekten çekinmeyen ve yeni yazarların genellikle iletişim kurmamaya çalıştıkları sözüm ona "eski" yazarlar da var burada. zaten "yazar engelleme" de bu yüzden var. çok fazla abartmadan kullanmakta fayda görüyorum. yoksa laf yetiştirmenin, duvara karşı argüman savunmanın hiçbir faydası olmuyor. birkaç yazarla bunu yaşadım ben, engelledim, kurtuldum. nitekim, empati de bir yere kadar. sıçarlar küçük emrah tribindeki empatiye.

  sözlük kurallarına uygunluğundan emin olduğunuz girdilerinizi büyük bir şevkle yazın yeni yazarlar. troll'ü de yazsın, yan hesabı da yazsın. yazın ki okuyalım, görüşlerinizi daha iyi anlama fırsatı bulalım. peşin hükümlü olmamaya çalışmak ve empati kurmayı unutmamak masada her zaman oldukça, o masadaki yemek de lezzetli olacaktır. ben buna inanıyorum.
  #80754 lake of the hell | 1 yıl önce
   
 2. tümünü göster