1. 1
  2010 yılında satışa sürülmesi planlanan dante's inferno oyunu için hazırlanmış küçük bir animasyon olarak planlanan, görsel çekiciliği her izleyeni hipnotize ettiği için sonradan 1 buçuk saatlik bir filme dönüştürülmüş nefis animasyon. genellikle oldukça yıkıcı eleştiriler almış. sanırım oyunu oynamış olanların bakış açısı böyle. ben dante alighieri'nin ilahi komedya'sına göre değerlendirdim ve oldukça başarılı buldum (bu arada, ilahi komedya'nın dante'nin yazdığı haliyle ismi sadece "comedia" ya da "la comedia"'ymış. wiki'deki sayfasında 1555 baskısının görüntüsü de var. "la divina" üst başlığıyla ve "comedia" alt başlığıyla basılmış. dünya'nın en uzun şiiri olan kitabın adının sadece "comedia" olduğu da yazılmış çoğu yerde. anarsist sirin güzel özetlemiş şurada: #35134)

  bu animasyondaki hikaye, dante'ninkine göre oldukça çarpıtılmış durumda. gene de, bunun bir oyun senaryosu olduğunu düşününce, çok fazla eleştirilecek alan kalmıyor bana göre. dante'nin haçlı askeri olması, güzeller güzeli beatrice'in ölümüne doğrudan neden olması, cehennemin katlarının arasındaki bağlantıların animasyonda unutulmuş olması (her birinin diğerine amaçsızca bağlanması) ve tabii ki, oyundaki dante'nin tam bir kahraman olması esere göre oldukça garip görünüyor. alışmam zaman aldı. alıştıktan sonra ise, animasyon adeta akıp gitti.

  la divina commedia'yı henüz okumamış olanlar ve okumaya çekinenler için güzel bir özet olabilir bu animasyon. eserin çoğu yeriyle taban tabana zıt olmasını çok fazla önemsemezseniz, ana fikir olarak 14233 dizenin anlatmak istediğini 1 buçuk saatte az çok özümseyebilirsiniz. animasyonun ilk 10-15 dakikasında görüntünün puslu ve net olmamasına alışamazsanız, vazgeçmeyin çünkü sanırım cehennemin 5. katında görüntü netleşiyor. bu fluluğu yaratanın gerçek ile hayal arasındaki ayrım olabileceğini düşündüm ben animasyonu izlerken. siz de bunu aklınıza getirebilirsiniz.

  afiş

  fragman

  son not: oyun için seslendirme başladığında dante'yi seslendiren graham mctavish (the hobbit'in dwalin'i olarak hatırlayabilirsiniz) ve beatrice'i seslendiren vanessa branch'in (pirates of the caribbean serisinin giselle'i) performansı o kadar beğenilmiş ki, animasyon filmine dönüşme noktasındaki karar çabucak verilmiş. özellikle mctavish seslendirme sanatçısı olmak için doğmuş adeta. sesi gerçekten de çok etkileyici.
  #77920 lake of the hell | 10 ay önce