1. 1
  malocchio olarak da bilinen italyan kökenli bir batıl inanış. bizim kültürümüzdeki nazar kavramına benzerlik gösterir. (bkz: nazar boncuğu)
  mal=kötü
  occhio=göz anlamına gelir. tarihçesi pagan inancının hüküm sürdüğü zamanlara kadar gitmektedir. inanışa göre kıskançlık ya da kötülük düşünen kişinin gözlerine bakıldığında negatif enerjisi karşı tarafa geçmekte ve baş ağrısı, kötü şans gibi sorunlar yaratmaktadır. bu kötü enerjiden korunmak amacıyla da boynuz şeklinde bir totem taşınması ya da bu işareti taşıyan bir objenin evin bir köşesine asılması gerekmektedir. el ile yapılan boynuz işareti de aynı şekilde kötülükleri kişiden uzaklaştırmaya olanak sağlar.

  italyan kökenli ronnie james dio bu işareti metal müzik dünyasına kazandırmıştır. kötü gözlerden korunmak amaçlı yapılan bir işaretin devil horns * olarak evrilmesi ise metal müzik dinleyenlerin satanist olduğu zırvası ile ilişkilendirilebilir. şu videoda dio kendi ağzından hikayesini anlatmaktadır.

  ayrıca gene simmons isimli palyaço işaretin kendi icadı olduğunu iddia ederek patentini almaya çabalamış ancak başarılı olamamıştır. kaynak
  #77268 the fool | 10 ay önce