1. 3
  yılmaz erdoğan'ın da, çağdaş türk sineması'nın da en iyi örneklerinden biri olan 2005 yapımı türk filmi.

  "superman intihar eder mi? bunu çocuklara yapmaya ne hakkın var?", "Filolojinin diloloji olması gerekmez mi, mantıken? Yani en azından benim için", "Bir ara çok konuştum, hiç faydasını görmedim, bıraktım", "Bir: dayak nedir? İki: neden atılır?", "Sıradan bir dayakta vücutta iki şey yükselir: Bir; korku. İki; ardinal", "bu dayağı ömür boyu unutmamanız için her şeyi yaptık" gibi nice nefis repliği akla kazımıştır. erdal tosun'u özleyince açıp izleyeyim dedim işten eve döndüğümde. baya özlemişim.

  ayrıca filmde cem yılmaz'ın gülümsediği tek bir sahne dahi yoktur. ama kamera arkası çok eğlenceli geçmiş. girdinin sonuna linkleri koyayım da, siz de bakın. filmin kadrosu çok zengin bi' de yahu. başak köklükaya'dan rıza kocaoğlu'na, onur buldu'dan berrak tüzünataç'a, murat yıldırım'dan sarp apak'a şu anda adı duyulmuş birçok oyuncu küçük büyük rol almış. filmin zenginliği ve senaryonun oldukça başarılı olmasının nedeni bence bu.

  kamera arkası

  kamera arkası (kısa)

  emin çapa'nın twitter hesabında yumurtladığı bilgiye göre yılmaz erdoğan organize işler'in devam filmi için oyuncu taramasına girişmiş. haber linki burada . üzerinden 13 yıl geçmişken biraz geç kalındığını düşünüyorum ben. gene de ilk film hatrına izlenecektir, gişesi fena olmayacaktır.
  #70335 lake of the hell | 1 yıl önce
   
 2. tümünü göster