1. 3
  burun tıkanıklığına okaliptus yağı iyi geliyor ama küçük bebeler için değil. bi de öyle yakasına, yastığına felan damlatmamak lazım, akciğerlerin solunum yapmasını olumsuz etkiliyormuş.

  e naapcaz o zaman, nasıl iyi geliyor okaliptus yağı burun tıkanıklığına?
  efenim 1 litre kadar kaynamış (sıcak yani) suyun içine 2-3 damla okaliptus yağını damlatıp çocukların uyuduğu odaya bırakıyorsunuz. Bu kadar basit.

  amma ve lakin; soğan daha etkili. yatak odası lahmacun salonu gibi kokuyor 1-2 gün ama napacan, idare etcen. bir soğanı 2 veya 4'e bölüp çocuğun yatağının baş ucuna koyuyoruz. süper etkili burun açıcı. ayrıca öksürüğe de iyi geliyormuş.

  bunları yapmadan önce uyurken çocuğun rahat nefes alabilmesi için yatağının baş kısmını yükseltip çocuğu öyle yatırmanız iyi olur. baş biraz yukarıda olunca geniz akıntısı boğazını tıkamaz. 2 yaş altı çocukların yani bebelerin yastık kullanmaması önerilir boyun gelişimi için; o yüzden bebenin yatağının altına kitap/minder gibi yükselticiler koyup yatağın baş kısmını yükseltin. daha büyük çocuksa yüksek bir yastıkta yatırabilirsiniz.

  ve tabi bunları da yapmadan önce çocuğun burnunu rahatlatmak için uyutmadan önce burnunu temizlemeye çalışın. bebelerin burnuna okyanus suyu sıkın, sonra burnunu aspiratörle boşaltmaya çalışın. okyanus suyu yumuşatıyor, daha kolay çıkıyor.

  hastalıkların, salgınların kol gezdiği şu günlerde bu da benden size tüyo.
  #63633 morgase | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 2. tümünü göster