1. 13
  bazılarının annelerini gördükçe ne kadar şanslı olduğumu anlamamı sağlayan. kimisi gerçekten çok kötü çocuk yetiştiriyor bence. çocukların eline sürekli tableti tutuşturmakla anne olunmuyor. böyle ilgisiz insanlar sırf çocuk doğurmak için doğuruyor bence.

  bir de erkek annesi versiyonları var ki aman aman. annemin eskiden çalıştığı yerden bir kadın bana taktı. bir senedir oğluyla tanıştırmak istiyor. ben de görüşmüyorum tabisi. annem de kızım istemez, ben karışmam öyle şeye dediği halde tam anlamış gibi oluyor. birkaç ay susuyor. sonra yine başlıyor. en son okuyom ben yaa tepkisi verdim. anladığım kadarıyla kadın oğlunu istediği tarzda biriyle evlendirmek istiyor. hedef ben miyim tayfun tepkisini de verdim içimden. tamam iyi de bir aile anladığım kadarıyla ama buna karışması ne kadar normal bilemiyorum. kadınla üç kere falan denk geldik sadece. kadın rahat yani böyle şeyleri takacak bir tipe de benzemiyor. çocuğu olduğu halde yemek yapamıyormuş hiç. hep hazır. aşırı süslü bir tip. çizgi film karakteri gibi :d bugün annemle denk gelmiş. rüyasında oğluyla beni görmüş. bir tane de çocuk varmış bebek arabasında. aynı oğlunun küçüklüğüne benziyormuş. bak seen :d o kadar etkisinde kalmış ki rüyanın heyecandan ve şaşkınlıktan tüyleri diken diken olmuş. başlamış yine tanıştıralım demeye. ya sabır. annem de tutamamış kendini gülmeye başlamış öyle heyecanlı heyecanlı anlatınca. ayıp oldu diyor ama olduysa oldu yani. saf bir kadına benziyordu zaten. o rüyayı gerçekten görmüştür o. bence iyi niyetli bir insan ama ben bu yaşta evlenmek istemiyorum. her şeyi geçtim belki çocukla birbirimize uyuz olacağız. karakterini bildiğin insanı onunla değerlendirirsin. karakter çok önemli. e önceden tanışmışlığım olmadığı için sadece tipini gördüğüm zaman haliyle onu değerlendireceğim. o da beni aynı şekilde. böyle iş mi olur. zaten görüşmek gibi bir düşüncem yok. anne bula bula bunu mu buldun dermiş bir de :d ay çok gülerim :d zaten benim arkadaşlarımın kafasına uysaydım daha kışın tanışırdım. onlar da bir garip. bir annem anlıyor beni bu konuda.

  bence ideal anne her ne kadar iyi niyetli olsa, çocuğunun iyiliğini de istese birileriyle tanıştırma gibi şeylerde bulunmamalı. erkek çocuğu olanlar bunu çok yapıyor. herkes çocuğunun iyi biriyle evlenmesini ister ama belki sonra anlaşamayacaklar, boşanacaklar. hem kime göre iyi? sonra anne senin yüzünden oldu olacak. hem bu örnekte de ben belki kötü bir insanım. belki tek amacım o çocuk çok zengin diye onunla tanışmak. ne biliyor da bana takmış onu çözemedim. milletin canı sıkılıyor. uğraşacak işleri yok. iş arıyorlar kendilerine. oh bee. buraya çemkirdim de rahatladım. bizim kızlara anlatsam ayy tanışsana yapacaklardı elli kere. tabii onların başında yok böyle oğluyla zorla tanıştırmak isteyen. konuşuyorlar rahat rahat.

  Şimdi aklıma geldi. bunlar benim böbreklere göz dikti kesin :d
  #55649 elmali kurabiyeee | 2 yıl önce
   
 2. tümünü göster