1. 1
  Milyonların aksine kötü bir karakter olduğunu düşünmüyorum. Aslında dizide pek de sevmediğim skyler'a bu noktada haksızlık yapıldığını düşünüyorum ve savunma gereği hissediyorum.


  -- spoiler --


  Zira kendisi aile kurumunun devamı için elinden geleni yapmıştır. Bir kadının belki de en çok desteğe ihtiyacı olduğu dönemde kocası tarafından yapayalnız bırakıldığı halde yine de ailesi için çabalamıştır ancak Walter efendi sır küpü olduğu için en sonunda kadıncağızı delirtmiştir. çabaları sonuçsuz kalan çaresiz skyler da "beşer, şaşar" sözünün hakkını vererek bir dönem gerçekten saçmalamış ve hiçbirimizin onaylamadığı şeyler yapmıştır, evet. Lakin kendisi yine dürüstçe yediği bu bokları Walter'a anlatmış ve yaptığının pişmanlığını da kendi içinde yaşamıştır. Amma velakin en kolay yolu seçerek "kadın"a orospu damgasını yapıştırmaya can atan bizler empati yapma gereği hissetmeyiz. Çünkü kadın ne kadar Femme fatale ise erkek de o kadar "sütten çıkmış ak kaşık"tır bizler için. Kimse empati yaparak değerlendirmez kadını, herkes olumsuzluklarına odaklanır. Oysa ki yıllarca yalan söyleyen, aslında ailesine ihanet eden, bu sırada eline bir sürü de kan bulaştıran erkek karakter yine ve yeniden seyircinin gözünde aklanmış, kahraman ve fedakar ilan edilmiş, amacından mütevellit yaptığı tüm yanlışlar mazur görülmüştür.

  Yani eril pencereden bakıldığında kötü, Tu kaka bir karakterdir skyler çünkü annedir ve annenin hata yapma lüksü yoktur, anneye yüklenen bütün o kutsal(!) sorumluluk, en ufak yanlışında annenin sonu olur.

  Oysa babanın hatalarını affetmede daha esnek ve rahatızdır. Neden? çünkü yüzyıllardır zihnimize kodlanan alt mesaj bu da ondan.


  -- spoiler --

  #41765 petra von kant | 2 yıl önce
   
 2. tümünü göster