1. 1
  dünya üzerinde hiçbir yılan tahrik edilmediği sürece saldırmaz ancak tahrik olma eşiği en düşük yılan kara mambadır.

  karada yaşayan yılanlar arasında ikinci en uzun olanı ve en hızlısıdır. enteresan bir şekilde hem uzundur hem de çok hızlıdır. bunun sebebi kaslarının dizilişi ve ince yapısıdır.

  bazı yılanlar öldürür, bazıları ise süründürür. kara mamba öldürenlerden. dünya üzerinde ölüm oranı yüzde yüz olan tek yılandır. bir kara mamba ısırığı sonrası kurbana panzehir uygulanmaz ise ölüm kesindir.

  birçok yılan, hatta birçok canlı kendini tehlikede hissettiği anda ilk olarak kaçmayı tercih eder ancak kara mambanın ilk düşüncesi her zaman saldırmaktır. saldırır, ısırır ve bekler. kurbanını ısırdıktan sonra kenara çekilip onun ölmesini bekler çünkü mutlaka ölecektir.

  afrika'da insanlar seyahat ederken arabalarının camları açık olursa, kara mamba hızının, çevikliğinin ve sıçrama yeteneğinin sonucu olarak aracın içindeki insanları ısırabilir.

  hayvanlar, özellikle yılanlar konusunda çok araştırma yaptım(nedendir bilinmez). beni kara mamba kadar etkileyen hayvan nadirdir. her şey bir kenara görüntüsü de oldukça ürkütücü ve görkemlidir. upload.wikimedia.org/...

  kendisine ''kara'' mamba denmesinin sebebi ise ağzının içinin simsiyah olmasıdır.
  #41 blackmamba | 3 yıl önce (  2 yıl önce)