1. 1
  şahsen, sözlük yazarlığı ve okurluğu yapmaya başladığım ilk günden beri, bir çok yazının sadece sözlük sayfalarında kalmaması gerektiğini, biraz daha kolay ulaşılabilen alternatif kaynaklarda da toplanması gerektiğini düşünmüşümdür. kendi adıma konuşmam gerekirse, yazılarımı başkalarıyla paylaşmak kadar, kendime de yazıyorum çünkü; eh bunları bir dergide görmekten daha güzel ne olabilir ki...
  sonuç olarak, bu kaynaklardan birisi de, sözlük yazılarından oluşturulmuş bir dergi.

  (bkz: kulzos dergi mayıs sayısı)

  her ne kadar artık ilk olmak için geç kalmış olsak da, böyle bir fikrimiz var başından beri hayata geçirmek istediğimiz.

  İnsanların yazmaktan keyif alacağı bir sözlük oluşturma fikrimizi destekleyen fikirlere önem ve öncelik verdiğimizi fırsat oldukça dile getiriyoruz. bu nedenle, dergi konusuyla da ilgili her türlü öneriye açığız. ister bu başlık altında, ister özel mesaj yoluyla bana ulaşarak her türlü fikrinizi paylaşabilirsiniz.

  öncelikle; sözlük kanalları altında girilmiş yazılar bulunacak dergide.
  bilim, ekonomi, sinema-tv, edebiyyat, müzik, tarih...
  anket-tespit içerikleri ne kadar yer alabilir, bunu değerlendirmek lazım tabi de, misal "kulzos yazarlarının çektiği fotoğraflar" diye bir anket başlık olsa, oradan gelen fotoğrafları da içerikte paylaşabiliriz...

  bu noktada:
  1) dergide yayımlanmasını istediğiniz yazılarınız varsa, yazılarınızı dergi@kulzos.com adresine gönderebilirsiniz.
  2) dergide yayımlanması gerektiğini düşündüğünüz bir başka yazarın girdisi varsa benimle veya @eskidiyardaki ile irtibata geçebilirsiniz. Girdinin yazarıyla irtibata geçip izin alarak yazıları dergiye aktarabiliriz.
  3) sözlükte beğeni almış, çokça favori almış veya gözden kaçmış, ancak dergide yer almasını düşündüğümüz girdiler için yazarıyla irtibata geçip, onayını alarak dergiye içerik sağlayabiliriz.
  4) farklı başlıklarda yazdığınız, ancak tek bir başlık altında da toplanabilecek yazılar da dergide yer bulabilir elbetteki. müzik albümü, film serisi, kitaplar... evet, gene dergi@kulzos.com adresine mail atın lütfen.

  ilk sayı içinde düşündüğümüz tarih 1 mayıs 2017. haliyle, 15 nisan tarihine kadar dergide yayımlanmasını istediğiniz yazılarınızı paylaşabilirsiniz bizimle.
  ilerisi içinde, dergiyi her ayın ilk gününe yetiştirmek istiyoruz. haliyle, her ayın 15'inde, bir sonraki sayı için yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

  şimdilik bu kadar, sizden gelen önerilerle birlikte bu girdi zaman içinde güncellenecektir mutlaka.
  #31218 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 2. tümünü göster