1. 3
  troll yazar söylenmeyeni söyler, bakılmayan taraftan bakar. insanları bilerek irite eder, kutsallar ile dalga geçer. bu bağlamda nitelikli olan tabuları kırar, niteliksiz olanı yozlaştırır.

  trollük belli kriterleri olan bir müessese. özellikle sürekli aynı fikir ve ideolojide olamaz. aslında aktroll derken orada biraz hatalıyız. bizi rahatsız eden her intenet kişisi troll değildir. aktroll dediğin kimseler şakşakçıdır. yani akşakşakçı. tekerleme gibi oldu. aktroll daha iyi ağızda dağılıyor gerçi. konuya dönecek olursak birgün atatürk'le dalga geçerken yarın çıkıp dini alaya almalı, kürtlere laf atıp sonra cihangir solcularından dem vurmalı. siyasi troll böyle olmalı hepsi ile dalga geçebilmeli. herkesin bam teline vurabilmeli. herkes kendi ideolojisini savunurken kendi hatasını da görebilmeli bu sayede. stabilite olursa ideolojide şakşakçılık olur.

  bunu ahlak tabuları için de yapmalı. her erişebildiği kesimin ahlak tabuları ile de oynamalı. trolle cevap yetiştirirken düşünecek insanlar çünkü. saçma adetlerini görecek. belki bu şekilde yendik kıçımıza kına yakmayı, biliyorsunuz internet öncesi kadim yıllarda kıça yakılırdı kına. demem o ki nitelikli troller faydalıdır hareket katar.

  niteliksiz troller kişilere salça olur. troller reaksiyon ile beslenir. boş troll muhatap alınmak için saldırır hale gelir. bunlar kötü troller faydasız adamlardır. onlara cevap vermeyerek en büyük kötülüğü edersiniz.
   
 2. tümünü göster