1. 2
  bu ph denen şey bilim adamlarının bi 10 yıl kadar önce dikkatini çekti. başta kanser kimi hastaların ph değerlerini ölçtüklerinde, hastaların çoğunun ph değerlerinin çoğu normal insana göre daha asidik olduğunu tespit ettiler.

  buraya kadar her şey güzel. nedir o? vücudun asidik bir yapıda olması ile hastalıklar arasında bir bağ var. bu bilimsel bir veri, gerçek!

  medyanın ve kulağını tersten gösteren sözü geçen kesimlerin sıçtığı nokta ise şuydu:
  bir insanın vücudu neden asidik olur, sebebi nedir bunu ortadan kaldıralım diyeceklerine,
  vücuttaki asit oranını, yani ph ı nasıl değiştirebiliriz in yollarını aradılar!

  her ikisi de doğru yaklaşım gibi görünse de değil! hani şu sınavlarda hocanın "gidiş yolu" üzerinden puan verip vermemesi gibi.


  "vücuttaki asit oranını, yani ph ı nasıl değiştirebiliriz" diyenler ph derecesi bilmem kaç olan sular için falan diyerek çözüm buldular, sözde! bir miktar bunu düşürebilir misiniz? evet! sizi bundan kurtarır mı hayır!

  araştıran akıllı adamlar şunu gördü: sabah kahvaltıda sosis tavada yumurta yiyen bir ingilizle, domates zeytin peynirle güne başlayan insanın asidik derecesi farklı idi. her gün ete yüklenen bir amerikalının da.

  et ve et ürünü ağırlıklı yer de, ki bizde et yiyen en azından bir salata falan yapar yanına, sebze meyve yemezseniz sindirim sisteminiz bunun hepsiyle başa çıkamaz. etin bağırsakda kalma süresi ıspanaktan çok ama çok uzundur mesela. hah işte siz gidip ıkına ıkına sıçana kadar o kadar süre bağırsakta kalan bu şeyler bildiğin vücudu zehirlemeye başlar! zehirlemek derken sizi siyanür gibi dakikasında öldürmediğinden, buna zehir yerine toksit denir. vücudunuzda toksit madde birikmeye başlar. asidikleşir. böbreğiniz bir yandan temizlemeye çalışır karaciğeriniz bir yandan. kan dediğin madde de bu toksit maddeleri vücudun her bir allhın kulu hücresine taşıdığından olay çığrından çıkar.

  özet geç piç modu on:
  et ürünlerine yüklenmeyin.
  yerseniz de yeşilliğinizi sebze meyvenizi eksik etmeyin.
  bağırsaklarınıza takviye olsun diye, daha doğrusu oradaki baktarilere, muz, soğan ve yoğurt yiyin.

  detoks yapmak için de, şöyle bir ay et ve ürünlerinden uzak durun da vücut kendini bir temizleyebilsin. o bir ay öncesi ve sonrası ph değerinizi ölçtürebilirseniz aradaki farkı görürsünüz.
  #21974 timoteus | 3 yıl önce
   
 2. tümünü göster