1. 21
  dün 19:00 civarında başlayıp gece 01:00 sularında resmi olarak sona ermiş olan zirve. opethian ve laedri'yi eve atarak zirveyi sabah ezanı okunurken bitirdim ben ama olsun.

  - @opethian: zirvenin en konuşkan insanıydı benim gördüğüm kadarıyla. zaten en yoğun muhabbet edilen ortamın göbeğine oturttum onu, meyvelerini de kendi toplamıştır. dinlediğimiz müzik türü, hayata bakışımız, çöküşlerimiz ve yükselişlerimizde hissettiklerimiz hemen hemen aynı olduğu için tanışma gerginliği dahi yaşamadan, kolayca kaynaştık. yaptığı ve en iyi şarkısı olarak gördüğüm uzun şarkıyı single olarak çıkartsın; direkt satın alacağım. zirveye ve izmir'e geldiğin için çok teşekkür ederim.

  - @rekoba: zirvenin elbette ki en sessizi. erken ayrılmak zorunda kaldı. gerçi, hoş; erken ayrılmak zorunda kalmasaydı da, zirvenin en sessizi olacaktı. no pasaran'ın organizatörlükten re'sen ayrılmasıyla bütün iş yükü ikimize kalmıştı. müthiş yardımcı oldu. zirvede dağıtılan hediyelerden birinin ana maddesini o aldı mesela. kulzos'un bana en iyi armağanlarından birisi. zirveye katıldığın için çok teşekkür ederim.

  - @mangetsu: zirvenin tartışmasız olarak en keli. "çağırmıyonuz ki. gelmiyom" tribini atınca zirveye de gelmez diye düşünmüştüm ama usulca çıkıp geldi. muhabbetlerin merkezindeydi hep. ilk kez gördüğü insanlarla benden daha hızlı bir sürede samimi olabilmesine hayret ve gıptayla bakmışımdır. dün de aynı bakışla baktım. pek konuşamadık ama gelmesine çok sevindim. zirveye geldiğin için çok teşekkür ederim.

  - @laedri: zirvenin en enteli, en kahkahatörü. dünkü zirvenin ağır topu kendisiydi. uğrock bar'dakilere bile kendisini anlattığım için büyük beklenti oluşturmuştum üzerinde. kahkahalarıyla bu beklentiyi "hastre" diyerek eritti. kendisi benim gözümde ulu çınar. kendisiyle dalga geçerken ve yer yer onu kızdırırken sadece entelektüelliğiyle bile beni parçalara ayırabileceğini hissedip korkuyorum bazen. bu zirve onsuz olmazdı, burası kesin. izmir'e gelip zirveye katıldığın için çok teşekkür ederim.

  - @no pasaran: zirvenin en az katılım sağlayabileni. sorun kendisinde değil, devasa bedeninde bence. beni kırmayıp yarım saatçik bile olsa zirveye katıldı, herkesle konuşmaya çalıştı, ortamı çiçek gibi yaptı. tanıştığımızdan beri kendisiyle olan iletişim düzeyimiz "bir ayrılıp bir barışan sevgili" seviyesinde gezindiğinden ötürü, dümdüz "seni seviyorum" bile diyemiyoruz birbirimize. ama kalpler bir. bunu o da biliyor, ben de biliyorum. zirveye geldiğin için çok teşekkür ederim.

  - @olabilir: zirvenin en küçüğü, minnağı. sol damarını törpüleyip eğitimine kafa yorarken, popülist yollara girmemiş. zaten böyle bir hale gelmiş olsaydı, kendisine ilk büyük tepkiyi gösterenler arasında ben de olurdum. kendisi 16 yaşındayken, bira içmeye teşvik etmişliğim var. görüşmeyeli yıllar olmuş, özlemişim. her yıl biraz daha uzuyor sanırım. 1-2 yıla kalmaz beni geçer. zirveye katıldığın için çok teşekkür ederim.

  - @rollinfloyd: zirvenin en az görüneni, bir görünüp bir kaybolanı. zirveden 1 gün önce izmir'e gelmiş ama yol yorgunu gibiydi. hayatıyla neler yapacağıyla ilgili kendi üreteceği yollara güveniyorum ben. başkaları fikirlerini etkileyemez ama hayata şimdiki baktığı açı ve birkaç yıl sonra bakacağı açı ölene kadar peşini bırakmayacaktır. mekanda biraz sıkılgan gibiydi. az konuşabildik ama gelmesine sevindim. zirveye katıldığın için çok teşekkür ederim.

  - @chels: zirvenin en bilinmeyeni. sözlükte pek de aktif ol(a)madığı için kendisini sarı saçlı, 12 yaşında bir kız çocuğu olarak düşünmüştüm, yanılmışım. "ben chels, ihi" derken çok sevimli oluyor. geç katılıp erken ayrılanlardandı. umarım bundan sonra sözlüğe biraz daha fazla zaman ayıracak. özellikle @buyucu ile ilgili çok önemli bilgileri yazmasını ve buyucu'nün pelerinini parçalamasını bekliyorum ben. şaka bi' yana, zirveye katıldığın için çok teşekkür ederim.

  sözlük içinden zirveye katılanlardan unuttuğum yok galiba. varsa da kusuruma bakmasın, kafam halâ güzel. benim eş dost kontenjanımdan gelenler 7-8 kişiydi sanırım. onlarla birlikte de 15'in üzerinde katılımcı sayısına ulaştık. zirveye gelenlere nefis hediyeler hazırlamıştık (hediyelerin ham maddelerinden hazırlanmasına kadar hiçbir şey yapmadım), umarım hoşlarına gitmiştir. bence şu hediyeler, şu ana kadar kulzos zirvelerinde dağıtılmış en özgün ve en iyi hediyeler. ayrıca, gene benim eş dost tayfasından çıkmış parmak kuklalar da nefisti. laedri lokumumsu bi' şey getirmişti, o da yendi. bence tatmin edici, beklentileri karşılayan bir zirveyi geride bıraktık.

  önceden "kesin geleceğim abi, yazın beni de şimdiden" diyen, zirveye saatler kala fikrini "ben yokum, kusura bakmayın"a çevirenler çok şey kaçırdı bence. ortamda sıkılganlıkla oturan kimse yoktu. mekandan en son ben ayrıldım ve saat 1 civarıydı. yaklaşık 6 saat sürmüş olan zirvede, katılanların hiçbirinin sıkılmaması doğaüstü bi' şey olarak görülür. en azından bunu başardık katılanlarla birlikte. sadece bu nedenle bile hepinize teşekkür ederim, ayağınıza sağlık.

  edit: yazım yanlışlarını düzelttim.
  #152603 lake of the hell | 1 ay önce (  1 ay önce)
   
 2. tümünü göster