1. 2
  aslında ya 29 haziran ya da 6 temmuz olarak yola çıkılacak, ardından özellikle şehir dışından gelmek isteyenlere bağlı olarak tarihine karar verilecek zirveydi. ama 29 haziran'ı ankara zirvesi olarak nokta atışı yapmışlar. bize de kala kala temmuz sıcağında izmir zirvesi yapmak kaldı tabii. böylece ankara'dan gelebilecek olanlar da 2 hafta üst üste zirve yapamayacakları için bu zirveye katılamayacaklar. n'apalım, başka bir izmir zirvesine gelirler artık.

  mekan, önceden 2 zirve gerçekleştirdiğimiz, işletmecisinden müşterilerinin birçoğuna kadar eş dost; hatta yer yer akraba olduğumuz bir yer. bu yüzden, biz bize olacağımız kesin. özellikle alkollü içeceklerde ciddi boyutta indirim olacak (10 liraya bira içmiştik geçen zirvede, bunda da aynı civarda olur büyük ihtimalle). bize karışan görüşen olmayacak, dar bir sokakta, kendi kendimize sohbet edip içeceğiz. tek sıkıntı, elbette ki, izmir sıcağı. uğrock bar'ın yeri her ne kadar alsancak sahiline dik uzanan bir sokakta yer alıyor olsa da, temmuz'da izmir'de rüzgar esmediğinden dolayı biraz pişebiliriz. ona da yapacak bi' şey yok.

  izmir zirveleri genellikle şehir dışından gelenlerin izmir'den katılanlardan daha fazla sayıda olduğu zirvelerden oldu. bu noktada belki de birinci sıradadır, bilmiyorum. bu zirvede de bunu beklemek boşa kürek çekmek olmayacaktır. "istanbul'dan 3 araba yaparız be abi"ciler, "illa ki gelirim, yeter ki izmir'de zirve olsun"cular, "izmir'deki sözlük yazarlarını görmeyi çok istiyordum"cular umarım tükürdüklerini yalamayacaklardır. en azından bana yapılan zirve baskısını yerine getirdim ve @rekoba ve @no pasaran'la birlikte zirveyi yapacak noktaya geldik. siz de üzerinize düşeni yapıp geliverin gari.

  bu zirve planını ben yaklaşık 1 ay öncesinden ortam yoklamalarıyla birlikte yapmıştım. en az 50 yazara mesaj atmış ve birçoğundan da olumu geri dönüşler almıştım. en az 15 kişilik yer ayırtacağımı da düşünüyordum. yakın zamandaki ankara zirvesinden ötürü 15 kişiyi bulamayacağımızdan eminim artık. gene de, özellikle izmir dışından gelmek isteyenlere kapımızın her daim açık olduğunu da belirteyim. önceki izmir zirveleri başlıklarını da okuyun, gaza gelirseniz çıkın, gelin. mekanı bulma ve kalacak yer konularında, daha önceki zirvelerde de olduğu gibi, illa ki yardımcı oluruz. yeter ki gelin; tanışak, görüşek, eğleşek, içek.

  katılma istediğinizi, zirvelerle ilgili sorularınızı ve bence hepsinden önemlisi, temmuz'da izmir'deki hava durumunu başlığın ilk girdisine yorum olarak yazın. rekoba'ya ulaşamazsanız, benimle veya no pasaran'la da iletişime geçebilirsiniz.
   
 2. tümünü göster