1. 1
  solcu değil, ulusalcı - atatürkçü gazete. eski cehape zihniyeti gibi. ama baya eski. yani en son ecevit'de kalmışlar. hele bir tane yazar var, rahmi turan. adam gerçekten çok enteresan. bir kere köşesinin adı tokmak. yazısını emekli öğretmenlerce kurulmuş kooperatiflerinde bile iş yapmayacak bir fıkra ile bitiriyor. her gün yazıyor adam. ben bu adamın para kazandığını düşünmüyorum. keyifle yapıyor bu işi adam net. hergün tokmak adlı köşesinde akp'ye 2 3 posta salladıktan sonra eminim evde hanımın da kafasının etini yiyor. bakkaldan ekmek alırken mutlaka bir kere ekmek aslanın ağzında değil midesinde muhabbeti, diğer emekli arkadaşları ile de bol bol meb seviyesinde türkiye'nin jeopolitik öneminden bahsediyor. onun adı rahmi, arkadaşları onu tokmak diye çağırıyor.

  yılmaz özdil:
  izmirlilik ideolojisi ile diğer kemalistlerden ayrılıyor. boş zamanlarında bulmaca çözüyor. köşesinde bulmaca çözerken öğrendiği kelimelerle küçük oyunlar yapıyor. paragraflarını kısa tutuyor iki satır falan. ama kesinlikle onların arasına yıldız koyarak süslemeyi unutmuyor.

  emin çölaşan:
  araştırmacı gazeteci tamlamasının son örneği. o da bıraktı zaten araştırmayı. arkadaşı rahmi ile beraber akp'ye sallıyor. zırt pırt açık mektup yazıyor. en sevdiği mektup arkadaşı tayyip. sarı dişleri ile biliniyor.

  uğur dündar:
  afrikadan gelen bir muzun içinden gelen böcek haberinden beri bir şey yapmıyor. zirvede bıraktı.
   
 2. tümünü göster