1. 40
  timotheus, keltox, tukenmekte olan kisi, paratoner, sabbracadabra, umursamaz, anonim, buyukbaskanoley, trafalgar, fildirbas, buyucu, keskelimonolsaymısım, kesret, larden ve little wing ile birlikte 16 kişi olduk.
  17:00 gibi başlarız demiştik daha da erken başladık. ibneliğine gelip yan masadan zirveyi trollemek niyetini beyan etmiş bulunan timoteus herkesten önce gelmişti. bir de keltox, ta ankaralardan yetişip erkenci grubun öncülüğünü yapanlardandı. tukenmekte olan kisi paratoner ve kulzos dergi 2. sayı ile birlikte geldi. bir heyecan fırtınası estirdi. bir zaman derginin sayfalarını gözden geçirdik. sabbracadabra son derece ağırbaşlı ve efendi, varlığı sözlükteki üslubundan çok farklıydı.
  hava serin ve rüzgarlıydı ilk bir-iki saat epey üşüdük. en çok paratoner üşüdü. yalınkat bir tişörtle gelmiş olan fıldırbaş'a baktıkça daha çok üşüdü. sonra ısıtıcıyı açtılar da gevşedik biraz. anonim ve umursamaz ilk kaçanlar oldu. başka bir yere sözleri varmış. trafalgar başlangıçta çok utangaçtı. dördüncü saatin sonunda ancak dili çözüldü, muhabbete dahil oldu. fildirbas hem okuyor hem çalışıyormuş. kolaylıklar diliyorum. o da erken kaçtı, keşke biraz daha kalabilseydi. buyucu'nun pelerini yoktu. evde bırakıp gelmiş ama karizması yerindeydi. buyukbaskanoley ve keskelimonolsaymisim çok kankaydılar gecenin sonunda da limon baskanı eve attı. zirveden kız düşürebilen bir tek o oldu*. kesret'e ne diyeyim, her zamanki gibi çok şeker ama hala yabancı dildeki sözcüklere türkçe ek getirme konusunda anlaşabilmiş değiliz. mesleği gereği tdk'yi ciddiye alan son türkçe neferlerinden biri. larden tekirdağ'dan geldi bu nedenle biraz geç oldu. olsun. hani dokuz üç çeyrek tanrıyım diyor ya, yalan. öyle bir kilo vermiş ki, kalan ancak yedibuçuktan sekiz eder.
  lake of the hell telefonla bağlanarak bizi korsan yayınına misafir etti. bir şekilde zirveye de katılmış oldu böylece. yayının kaydını almamış. hepimiz konuştuk ama ortam çok gürültülü olduğundan ne kendi söylediğimizi işittik, ne de diğer yazarların ne dediğini. sonradan dinleyebilmek güzel olabilirdi. son katılımcı little wing gençlerin bir kısmı kaçtıktan sonra gelebildi ancak. ama bir enerji fırtınası estirdi, herkese sataştı, güldürdü, neşelendirdi.
  10 ekim kulzos'un doğumgünüymüş. larden'in hatırlatmasıyla erken bir de doğumgünü kutlaması yapmış olduk. sözlüğümüz iki yaşını doldurdu artık. pastanın finansmanı kulzos moderasyonu tarafından sağlandı. ona da teşekkür edelim buradan.
  sonuç olarak şehir dışından gelen yazarlarla birlikte yüksek katılımlı bir zirve oldu. hepsinin ayağına sağlık. istanbul'da olup gelmeyenlerin de canı sağolsun. güzel vakit geçirdik. güldük eğlendik, sohbet ettik, günü zirve mekanında bitirip son kalanlar 01:15 civarı vedalaştık. katılan herkese ve katılmak isteyip de katılamayanların hepsine bir dahaki zirvede birlikte olmak dileğiyle sevgilerimi gönderiyorum.
  #112297 laedri | 9 ay önce (  9 ay önce)
   
 2. tümünü göster