1. 1
  şüphe ile arkadaş. acı ile dost. tutku ile kardeş. hüzün ile akraba.

  birisi hayatına girdiğinde hiç bir zaman ne istediğini tam olarak bilmiyorsun. sevmek, güzel olduğu kadar tehlikeli. çünkü bilmiyorsun. benliğini ona teslim ederken onun istediği senin içindeki mi, yoksa sadece dışındaki mi, bilmiyorsun.

  #195 pinky | 3 yıl önce
   
 2. 2
  tutkulardan ibaret, fazlası değil. kutsamayın boşuna, kutsal değil. sevdiğiniz insan mı var? bacaklarının koptuğunu düşünün, öyle bir durumda artık sevemeyeceksiniz onu. acıyacaksınız sadece. yanında olmayacaksınız demiyorum ama ona artık eski gözle bakmayacaksınız, buna eminim. güçlü sandığınız o insan gözünüzde acizleşecek.

  asla birisi için kendinizi üzmeyin, çünkü o sizi her halinizle sevmez, sevemez. bu insanın doğasında yok. yalnızlığınızın farkında olun ve herkesin bir gün gideceğini, her şeyin bir gün biteceğini bilin.
  #211 howard roark | 3 yıl önce
   
 3. 3
  karşınızdaki bireyle sevgi-emek bağı kurmanıza kadar geçen sürede ona tahammül etmenizi, gözünüzü başkasına çevirmemenizi sağlayan, aile kurmaya yönelik; heves, heyecan, hayranlık gibi duygularla sizi karşınızdakiyle iletişiminizi ölümsüzleştirme çabasına sokan güçlü bir zihinsel durum.
  #268 lux | 3 yıl önce
   
 4. 4
  kendini boşverip "onu" sürekli düşünme hali.
  #321 abdominalmuscles | 3 yıl önce
   
 5. 5
  her bireyin kendince oynadığı, yazdığı, yönettiği kısa bir filmdir.
  #1205 pale | 3 yıl önce
   
 6. 7
  çok uzak bir duygu.
   
 7. 10
  (bkz: Her)
  (bkz: Amour)
  #20302 thedirector | 2 yıl önce
   
 8. 11
  aşk çay demlemek gibidir, niyetine bağlıdır sonucu. amacın suya çay atmak mı yoksa adamakıllı çay demlemek mi?

  neyi istediğini bilip ona göre hareket edeceksin. niyet ettim aşık olmaya dediysen, her şeye hazırlıklı olacaksın. kaynar suya da atarlar, üzerine taş çakılda dökerler, altından ateşe de verirler. ama hepsinde kaynamayı göze alıp, demlenmeye adım adım gideceksen çık bu yola. yoksa çöl, mecnun işidir. değilsen ne kendi adını lekele, ne de aşkın üzerinde ayak izlerin kalsın.


  ben seni hiç özlemiyorum ki, hele hele hatırıma hiç gelmiyorsun. hemen alınma. yanımdan hiç gitmiyorsun ki özlem çekeyim sana. her daim yanımda o sıcak bakışların, gönlümde. unutmuyorum ki hatırıma gelesin. hatırlamak, unutan işidir. zayıf aşkların harcıdır.

  aşk, ne seni seviyorum demeyi becerebilme ne de elveda demesini bilme işidir. ikisinde de ölümüne başarısızlıktır, aşk.

  sadece bakarsın yüzüne ve ne olur artık ağlama diyebilirsin sadece, ağlayarak. elini tutmayı isteyip gözlerine bakmaktır sadece, bakma sanatıdır, aşk.

  sorulan sorulara cevapsız bakmaktır belki de. sorarsın son bir kez duymak için canını vermeyi dilersin, dile kulaksız, göze çolak olmaktır aşk.

  herkese göre bir tarifi vardır. benim için pir'in dediği gibi: ben ol ki bilesin tarifidir ve yedi harftir bana, aşk.

  o gülüşün üstünde başka bir gülüş, o bakışın arkasında ki sevgiden daha aziz başka bir şey olmadığını bilmemdir aşk.

  onun için, öz, sana has, vücudunda ki parçayı gözden çıkarmaktır, aşk. evet? yüreğini. yüreğini eline alıp dünyaya meydan okumaktır aşk, be can.

  iste yeter. gözünü kırpmadan ellerinle göğüs kafesimi yarıp al, zaten senin bu deyip, sevgilinin avuçlarına koymaktır aşk.

  seni sevmiyorum sevgili, sana aşığım ben. varsa aşk ile sevgiyi ayırt eden, halep oradaysa arşın burada. hep iyi olduğunu bilmem, hissetmem, uzakta da olsan nefes alışını duymam, kalbinin hala ismimle attığını bilmem, bu bedene yeter.

  yıldızınla beraber gökyüzüne her baktığımda seni orada görmemdir, her gece olduğunda seninle tekrar buluşacağımı bilerek yaşamak, aşkımdır...

  aşk, ikinci adındır senin...
  #24321 lacrima | 2 yıl önce
   
 9. 12
  aşk, ismimden de anlaşılacağı üzere, göz yaşından ibarettir. aşkın tarifi ne dersek diyelim hep havada kalacağı için, bende ki tahta sahip olan "tek makam sahibi"ne bir kaç satır hediye etmeden kapatmak olmaz...

  akşamları gelirdin oysa ki, bu akşam yine bekledim senin gelmeni, akşamlarıma hasreti getirirdin sen beraberinde.

  gel ki:

  mona'yı anlatayım sana, esrar dedeyi, kalbimde ki hicranı ve en önemlisi kendimi... seni seviyorum, herhangi bir erkeğin bir kadını sevebildiği gibi, bir çiçeğin suya ihtiyacı gibi, nefes gibi, can gibi. seni seviyorum, şeytanın günaha aşkı gibi...

  beni yeniden çiz...parıldayan bakışlarınla nakış nakış, esen bir rüzgarda, yağmurda, çamurda, bembeyaz karda, ölümün neşesinde, beni yok'ta ve var'da, kışta, baharda, yusuf'u hapseden züleyha nefsinle, mevlana'nın şems'e aşkında çiz. tarık'ın gemilerini yaktırdığı anda, ismail'in teslimiyetinde çiz...

  yüreğimde ki her saklı natürmort, senin izlerini taşır. kayıp hatıralarımda ki her dekor, senden bir parça taşır. çünkü yüreğin, çünkü yüreğin düştükçe ve kapaklandıkça ben toprağa, kaldırır beni yerden göğsün; yüceltir, hep arşa taşır...

  saçların, beni asmak için zülfünde bir kement kurar. dudaklarında öper, canlandırır tekrar yüreğimi. canlandır ne olursun tekrar yüreğimi!!! canlandır ne olursun tekrar yüreğimi.. sakla bir ömür göğsünde, bu yaralı, firari yüreğimi...

  bütün yollarım sana çıkmakta.. doğum, batım, önüm, ardım, arzularım.. yeter mi yarım kaldığımı sensizken gizlemeye? gül kokun, ruhuma dolandıkça, gömsem neye yarar yüreğimi en kuytu yere...

  anlatamazdım seni, tarif edemezdim... yakıp bende ki her hücremi, nura güneşe mi, söyle seni neye benzetip de anlatsam. akla, düşünceye mi seni... bir çözebilsem ölünceye seni, açılıp dilim bir konuşsam. kelimelerin peşini bıraksa anlam, söylemeden söylesem seni?

  "artık aşka inanmayışım, kalbimde taşıdığım tek aşkın üzerine aşk tanımayışım..."
  #26299 lacrima | 2 yıl önce
   
 10. 13
  saçmalık.
  #26381 howard roark | 2 yıl önce
   
 11. 14
  ozlemini cekerkenki hali icinde olma durumundan daha tatli olan duygu. hem zaten Mutlu ask yoktur sevenler atese yurur bile bile.
  #26387 pokilertoner | 2 yıl önce
   
 12. 15
  Ömrü ortalama iki yıl süren bilinç kaybı.

  Evrimin bizlere hediye ettiği ödül ve lanet.

  Sevilen kişinin kusurlarını örter, iki yıllık süre çiftleşip çocuk yapmak için yeterli bir süredir.

  Sonrasında aşk kaybolur ve çiftlerin enerjilerini birbirlerine değil çocuklarına ayırmaları gerekir.

  Çocuğun sevimliliği ve yardıma muhtaç oluşu aşkın bitişini sessizce kabullendirir.

  Her aşk bir gün biter, arkadaşlık baki kalırsa ne mutlu
  #26972 macro | 2 yıl önce
   
 13. 16
  edit.
  #32095 buyucu | 2 yıl önce
   
 14. 17
  tek heceden öteye gitmeyen.

  Bir avazda söylendiği gibi bir avazda da yaşanıp biter.
  #32096 kesret | 2 yıl önce
   
 15. 18
  Yeşil erik ve tuzun damakta buluşmasıdır.
  #32292 sickthread | 2 yıl önce
   
 16. 19
  hiçbir şey aşktan kuvvetli değildir.

  img-9gag-fun.9cache.com/...
   
 17. 20
  ne demiş irvin yalom; "ben düet yapıyoruz sanmıştım meğer solo atıyormuşum."

  aşk tam da böyle bir şey olabilir, düet olsa bu kadar keyif vermezdi zaten.

  #34316 petra von kant | 2 yıl önce
   
 18. 21
  şimdilerde uzak.
   
 19. 22
  Acısı ve tatlısıyla hayatın tek heceye sığdırılmış hali.
  #38007 Keltox | 2 yıl önce
   
 20. 23
  hala inanan var mı dediğim duygu.
  #38017 no pasaran | 2 yıl önce
   
 21. 24
  illüzyon.
  #39269 howard roark | 2 yıl önce
   
 22. 25
  "aşk kalbimi yakan bir volkan gibidir en sevdiğim tatlı kazan dibidir."

  birçoğumuz sürekli aşık olduğunu sanıyor. herkes çok seviyor. ölüyor aşkından. instagrama snapchate storyler atıyor twitterda aşk dolu tivitler atılıyor. ilişkinin reklamı yapılıyor. sonra? ayrılık bir süre sonra yeni biri. yine aynı şeyler. tabi eskileri silindikten sonra.
  aşkmış. insanların büyük bir çoğunluğu fabrika ürünleri gibi birbirinin aynıyken, kendi kendini pazarlarken aşktan bahsediyorlar. felsefeyle,, psikolojiyle, edebiyatla düşürmeye çalışmalar vesaire.
  kendine saygısı olmayan insan aşık olamaz. ve bizim kendimize saygımız yok artık.
  #40712 despered | 2 yıl önce
   
 23. 26
  aşk, kalbin mukabilini bulmaktır.
   
 24. 27
  "aşk, sadece dönemsel bir yanılsamadan ibarettir"
  #52317 okuryazamaz | 2 yıl önce
   
 25. 28
  Şu hayatta başıma gelen en güzel şeydir aşk. Ve bana aşk nedir diye soracak olursanız, onun yanına gitmek için kullandığınız otobüs firmasının mobil uygulamasını indirmektir derim... buyrunuz i.hizliresim.com/...