1. 1
  saatlerce rahatsız edilmeden das capital 'inizi okuyup americanonuzu yudumlayabileceğiniz mekan .

  Espresso bazlı frappesinin ve bergamot aromalı çayının hastasıyım. Birde üç dört sene evvel yoğurtlu muzlu bir frappesi vardı ki aman aman... Sezonluk olduğu için bir daha göremedik yüzünü. Neyse...

  İçinde bende dahil (aslında kahve işini evde halletmeye başladığımdan beri uğramıyorum artık) her türden insan görebilirsiniz de, benim en uyuz olduğum tip, puro içen tipler.

  asıl işinde, yani kahve konusunda nasıllar derseniz, içerken en az keyif aldığım espressolar starbucks'in, gerisinden de anlamıyorum zaten. Yukarıda Dediğim gibi, demlikle verdiği bergamot aromalı sallama çayı bence en keyifli içeceği.

  Ne Olursa olsun, starbucks yarattığı konseptle her türlü muadilinden fersah fersah önde bir şekilde.
  #1731 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 3 yıl önce
   
 2. 2
  çok abartıldığına inandığım kahvecidir. keşke söylediği kadar bi oyunu olsaydı. mc burger king gibidir. çok iyi ve ucuz olduğunu söylediğimiz anca olmadığını gayet iyi bildiğimizdir.

  kahrolsun amerikan özentiliği ben gidip bi espresso içicem tutmayın beni!!
  #1732 kedi kara | 3 yıl önce
   
 3. 3
  bir artısı olmayan markadır.nedense sabahları ellerinde kahve ile kıtalar arası yolculuk yapanlara rast gelmişimdir.ne oluyor yani bu durum anlamış değilim.
  #5272 vay hayvan vay | 3 yıl önce
   
 4. 4
  kahvesini bilmediğim ancak karamelli sıcak çikolatasının da -tamam güzel ama- ahım şahım bir tadı olduğuna inanmadığım kahveci. kirpice sağolsun zamanında fil bokundan kahve ürettikleri haberi tüm ülkeyi kasıp kavurmuştu.
  #5278 xeun | 3 yıl önce
   
 5. 5
  tek artı noktası, tek kahveyle gününün büyük çoğunluğunu rahatsız edilmeden orada geçirebilirsin.
  #5282 thedirector | 3 yıl önce
   
 6. 6
  adında "kahve" geçen s.kindirik bir kafede, oturur oturmaz (amiri veya patron olacak g.t oğlanları tarafından yönlendirilerek) rahatsız edilmeniz için ve sipariş vermeniz için tepenizde dikilen garsonların olmadığı, istediğiniz gibi takılabileceğiniz bir tür kahve mekanıdır.

  sıradan bir kahvecide, sıradan bir türk kahvesine 7tl ile 15tl arasında bir rakam öderken,
  kocaman, iç iç bitmez kıvamdaki sütlü filtre kahveye 5,25tl ödeyerek ciddi bir keyf yapabilirsiniz.

  "starbucks'a gitmek" mevzusu ciddi anlamda bir markalaşma gibi görünebilir; ama bu durumun eskilerde kaldığına inanıyorum.
  özellikle son yıllarda her köşebaşında bir starbucks'a rastlamanız mümkün hale geldi. fiyatlarının cazipliğini de göz önünde bulundurursanız, geçekten övülmeyi hak eden bir marka haline geliyor bizim ülkemizde.
  #18508 the ancient one | 2 yıl önce
   
 7. 7
  (bkz: starbucks reserve)

  kahve çekirdeklerinin arasındaki farkı çok anlayamıyorum.
  anladığını iddia edenler varsa, özel orandaki kahve çekirdeklerinden yapılan kahvelerini (göt kadar espresso'da misal %70 guetemala, %30 honolulu gibi) özel yapım fincanlarda içebilecekleri, yapabilecekleri bir konsept yaratmış starbucks. fiyatlarda biraz daha yüksek.
  #18510 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 8. 8
  artık tamamen ders çalışmak için kullanılan bir cafe haline geldi. iyi oldu hoş oldu da kütüphanede yer bulamayıp buraya gelip yine yer bulamamak birazcık hoş olmuyor.
  #18524 limonlukek | 2 yıl önce
   
 9. 9
  kupa falanda satan cefe zinciri.
  lakin o çin işi kupalar araba parası. hani kahveyi seviyoruz diye arada göz atıyoruz şöyle yakışıklı bir kupa olsun, fincan olsun alabilir miyiz diye. ı-ıh, olmuyor, çoluğun çocuğun rızkını vermek zor geliyor be, çok pahalı nedense. ha özelliği ne o kupaların derseniz, üzerinde starbucks logosu olması dışında bir özelliği yok.
  kısacası, logoya bi dünya para alan kahvecidir kendileri.
  #22887 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 10. 10
  bir bardak kahveye, tadı her ne kadar güzel olsa da, fazla fazla para kitleyen; gidenlerin gitmeyenlere oranla kendilerini daha elit hissettiği kahveci.
  #22890 atesfedya | 2 yıl önce
   
 11. 11
  amerika'da benzincide bile kahve satılır. biriyle denk geldiğinde ya da dur ulan bir kahve sigara içeyim dediğinde, a neyse starbaks varmış deyip tercih ettiğin yerdir. bedava diye dağıtanın 1 dolara verdiği kahveyi 1.25 e içersiniz, bir kutu kola da 75 centtir ya da 1 dolardır zaten. alım gücüyle 1 dolar=1 lira olarak bakarsanız olaya, kimse kalkıp 7 dolar bir kahveye vermez ulan.
  #22996 timoteus | 2 yıl önce
   
 12. 12
  Çok fazla yapay gelip mutlaka midemi bulandıran kahveleri yapan kaaveci.

  Fakat bizim gönlümüzdeki kaaveci sıtarbaks değil. Gönlümüzdesin kaaveci!
   
 13. 13
  Hiç gitmediğim kahveci. Bana itici geliyor, bir de insanların özellikle kağıt bardağın fotoğrafını paylaşmasıyla daha itici geliyor. Kalabalık yerleri sevmem, bu sebeple de iticiliği pekişiyor.
  Şimdiki okuluma yakın bir yerde var. Yan dükkanı da başka bir kahveci. Oraya gidiyorum. Giderdim daha doğrusu. Sessiz, hoş bir yer ancak okulumdaki sosyal medya köleleri o dükkanın bardaklarını da taciz ettiler. Artık orası da itici geliyor.
  Kafamda Starbucks için oluşan anahtar sözcükler: bardak, gösteriş meraklıları, yeşil, kalabalık.
  Birgün sabahtan bomboş olduğu bir vakit bulursam gitmeyi düşünüyorum ama sanki yalnız takılamayacağım bir yer gibi bir çağrışım yapıyor.
  #23001 iflaholmazmetalci | 2 yıl önce
   
 14. 14
  yağmur yağması, etrafta başka mekan olmaması, alışveriş merkezinde oturacak yer bulunamaması gibi bir kaç mecburiyette oturduğum, nedense her seferinde kahvenin yarısına gelmeden midemi bulandıran (yok gerçek anlamında midem bulanıyor) kahve zinciri. eğer zincir kahvecilere oturulacaksa lavazza tercihimdir, nero yoklukta gider, tchibo ise bana "eve yeni taşınmışız da eşyaları ortalığa atıp yerleşmeye başlamadan önce kenara çöküp bi yorgunluk kahvesi içelim" psikolojisi yaşattığı için sıtarbaksın bi tık üstünde.
   
 15. 15
  evinde 3 liraya kahve yapmak varken, bir kahveye 10 lira bayılan pelinsuların, berkecanların ve melislerin taptığı übermensch mekan. en fazla fikret közde döner kadar elittir.
   
 16. 16
  kahve içmeyen ve kahve kültürü bir hayli zayıf bir insan olarak mecbur kalmadıkça gitmek istemediğim mekan. çünkü ahiret soruları gibi sorular soruyorlar. ve ben, tukenmekte olan kisi'nin girdilerini okurken olduğu gibi, bu soruların yarısını anlamıyorum.

  misal, benim içebildiğim tek kahve türevi olan sütlü nescafe diye bir ürün yok. başta nescafe satmıyorlar zaten. ama git çay ocağına veya herhangi bir kafeye, "bir tane sütlü nescafe" de, "abi bizde jacobs var o olur mu" demezler. hemen kapıp getirirler. aynısını starbucks'da de yiyorsa.

  öyle stresli bir mekan benim için. parasını pulunu geçtim. eziyeti yeter.
  #23608 larden loughness | 2 yıl önce
   
 17. 17
  türk kahvesini ortalamanın üstünde büyüklükteki bir fincan ile servis yapıyorlar. yanında bir şişe su ve lokum da veriliyor. fiyat olarak da beş lira civarı bir şey ödüyorsun. kimse de tepende dikilip ne zaman kalkacağının hesabını yapmadığı için keyifle dergini okuyabiliyorsun.

  Bugün herhangi bir mekanda içebileceğiniz kahvelerin fiyatı emin olun daha fazla.
  #23747 kesret | 2 yıl önce
   
 18. 18
  özünde bir iki çeşit olan kahveyi allayıp pullayıp çeşitli kombinasyonlarla sunan kahvehane.

  bir kahve ile akşama kadar oturulabilmesi gözümde o mekanı emekli amca kahvehanesinden farksız kılıyor.

  Ayrıca ezik bir vatandaş olarak aşağıdakileri yapınca neden elit olunduğunu çözebilmiş değilim:
  - Starbucks'a gitmek
  - Apple ürünlerini kullanmak
  - vw sahibi olmak

  i.hizliresim.com/...
  #23826 macro | 2 yıl önce
   
 19. 19
  arada bir giderim. başım göğe ermez. fazla da oyalanmam, standart filtre kahvemi içer çıkarım. emekli bütçemi zedelemez. varsayıldığı kadar pahalı değil yani. çekirdek kahve alacaksam tschibo'yu tercih ederim. espresso içeceksem de gloria jeans'e giderim. starbucks büyütülecek ve üstünde tartışılacak bir şey değil bence. kaldı ki olmasa da eksikliğini hissetmem.
  neticede starbucks sıradan bir kahve zinciri, ne elit, ne de gurme. üstelik dış kaynaklı tek kahve zinciri de değil. buna karşılık starbucks üzerinden yürüyen bir kutuplaşma var memlekette. her kutbu bitirdik bir starbucks kaldı demek istiyorum sayın seyirciler.
  #23828 laedri | 2 yıl önce
   
 20. 20
  peppermint mocha veya chai tea latte içmek için gittiğim kahve dükkanı. kahve dükkanları arasında türkiye standartlarının üzerinde. gelip dikilen garson yok. bağırarak konuşan insanlar yok. rahatsızlık duymadan oturulabilecek, ofis olarak da kullanılabilecek bir mekan. konsept güzel.
  #23882 itsmeasli | 2 yıl önce
   
 21. 21
  role models filminde süper bir geyiğin konusudur bu tip kahve zincirlerinde satılan italyanca kahve isimleri:

  danny: can i get a large black coffee?
  barista: a what?
  danny: large black coffee.
  barista: do you mean a venti?
  danny: no, i mean a large.
  barista: venti is large.
  danny: no, venti is twenty. large is large. in fact, tall is large and grande is spanish for large. venti is the only one that doesn't mean large. it's also the only one that's italian. congratulations, you're stupid in three languages.
  barista: a venti is a large coffee.
  danny: really? says who? fellini? do you accept lira or is it all euros now?
  yutup

  türkçe meali:

  -bir de büyük boy kahve.
  -bir ne?
  -büyük boy kahve.
  -"venti " mi demek istediniz?
  -hayır, büyük demek istedim.
  -"venti" büyüktür.
  -hayır. "venti" 20 demektir. büyük boy, büyüktür. uzun da büyüktür. "grande " ispanyolca büyük demektir. burada büyük anlamına gelmeyen tek sözcük "venti". ayrıca italyanca olan da tek sözcük. tebrikler! üç dilde aptal olduğunuzu ispat ettiniz.
  -dinle, geri zekâlı. "venti" büyük kahve anlamına geliyor.
  -gerçekten mi? kim demiş? fellini mi? lira kabul ediyor musunuz, yoksa euro mu oldu?
  #31680 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 22. 22
  cool lime'ını içerken orgazm olunduğu rivayet edilir.
  #43635 ranchsosseverim | 2 yıl önce
   
 23. 23
  15 tl'ye kahve bulunmayan mekan. napıyorsunuz, paket kahve alıp onu mu yazıyorsunuz anlamadım ki. nedir bu 15 tl'ye kahve muhabbeti arkadaş? 5-6 tl'ye filtre kahve alıp günü kapatabiliyorsun işte, daha ne istiyorsun ki?
  #43789 ranchsosseverim | 2 yıl önce
   
 24. 24
  en pahalı kahvesi yamulmuyorsam 10 tl olan kahveci.

  not: cold brew hastasıyız biz.
  #43791 jartiyer ltd sti | 2 yıl önce
   
 25. 25
  Kahve bazlı sıcaklar konusunda, baristadan baristaya fark etse dahi, genel olarak düşündüğümde en kötüsü sanırım Starbucks tüm bu zincir kahveciler içinde. Açıkçası buradan soğuk bir içecek almak yerine mc Donalds'dan falan milkshake alıyorum artık, kahve içmem de gerekiyorsa anca flat white dayıyorum.
  #44229 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce