1. 1
  geçen pazar günü şirinevler-avcılar arası kullanmak zorunda kaldığım bir tür harakiri.
  #1440 no pasaran | 3 yıl önce
   
 2. 2
  hollandadan adedi 1 milyon 307 bin 950 euro'ya satın alınan phileas marka 50 otobüsün yol şartlarına uymaması nedeniyle arızalanıp seferlere çıkamamasından, geç tesliminden ve eksik ekipmanlarından dolayı zarara uğrayan iett'nin 16 milyon liralık tazminat talebi, metrobüslerin alındığı advanced public trasport systems 'in iflasıyla birlikte hayal olmuş idi.

  kaynak

  #35206 fly | 2 yıl önce (  10 ay önce)
   
 3. 3
  Binerken ne olursa olsun insanliginizi kaybettiğiniz araç
  Az once iki kisi bindi 20 kadar bos yer var ve bu iki kişi o yerleri kapmak kendilerini o koltuktan bu koltuğa vurmak icin koşturmaya çalışırken birbirine takılıp düştü, bir de kavga ettiler, ben de elime patlamış mısır varcasina izledim.
  Böyle de degisik etkileri vardır.
  Eğlencelidir , hayatta kalma dersi verir.
  #37234 hicivci | 2 yıl önce
   
 4. 4
  Tecrübelilerle tecrübesizleri birbirinden hemen ayırabildiğiniz, hayatta bir yerden başka bir yere ulaştıran araç.
  Bi kamera ayarla, bi tripod ayarla, koy durağın birine, tepeden görsün ama kadraj, sabahtan akşama kadar bi video çek. Sesini at, belgesel sesi koy. Sırıtırsa metrobüsün prometheusu olurum.

  Doğa onlara fısıldadı, hareket et! Tecrübeliler biliyor. Genşler heycanlı. Göç etmek için geldiler!
  Yalnızca şanslı ve tecrübeli olanlar başaracak. İlki kendini ileriye attı. Arkasından onu takip edecekler. Bazısı akıntıya kapılacak...
   
 5. 5
  acemi kullanicilari ve bol bol ayakta seyahat edenler icin tavsiye: kapi onunde durun zira bir sure sonra nefes alacak oksijen kalmiyor icerde. hele hele kar kis hava soguk vakitlerde bindiyseniz cam da actirmiyorlar, geberip gidersiniz vallahi icerde, bayilsaniz bile kimse yerini vermez. bitcoin'den daha degerli metrobus koltugu yemin ediyorum
  #37366 buyucu | 2 yıl önce
   
 6. 6
  Ne mutlu bana ki o kadar zaman istanbul'da yaşamama rağmen sadece 1 kez kullandığım toplu eziyet aracı. 3-5 durak kapı ağzında gitmiştim. Bunu her gün kullananlar kendilerince algoritma geliştirmiş, santimetre hesapları yapmış, acıma duygusu olmadan insanların üzerine yürüyerek ilerlemeyi strateji olarak belirlemiş ...

  Gene de bazı insanlar çektiği çileye rağmen övüp duruyor bu rezilliği, Şikayet edene çemkiriyor falan. Yazık.
  #39768 İyi adamdim ben | 2 yıl önce
   
 7. 7
  istanbul'un yüz karası rezalet ulaşım aracı. hollanda'dan alınan milyon liralık araçların paraları cebimizden çıktığı gibi ulaşımı iktidarın hizmetine sunan, insana saygısı olmayan aşağılık sistem. 1 mayıs olsun, gezi yıldönümü ya da hükümetin hoşuna gitmeyecek bir etkinlik için bir işaret olsun yeter, 10 milyonluk şehrin mecbur edildiği temel ulaşım aracı kaldırılır ya da duraklarına kısıtlama getirilir.

  istanbul'da yaşarken bu araca bindiğim hergün, dr ünvanına aşık mimar büyük şehir belediye başkanı kadir topbaş gelirdi. acaba şanlı topbaş sülalesinden kaç kişinin sabah işe giderken veya daha kötüsü akşam işten dönerken bu aracı kullanmak zorunda kaldığını merak ederdim. zincirlikuya'dan akşam 5'ten sonra topbaş soyadı olan kaç kişi binmeye çalıştı metrobüse, mecidiyeköy'den akşam 5'ten sonra binen topbaş sayısı bir elin parmaklarını geçer mi acaba.

  ailesinden birisinin bu araca mecbur kaldığını sanmıyorum, kısaca büyükşehir belediye başkanının büyük hizmet diye itelediği "dünya metropolü"ne yakışan araçtır.
  #59036 mahmut | 2 yıl önce
   
 8. 8
  Savaş alanının eş anlamlısı.
  #65692 njorn | 2 yıl önce
   
 9. 9
  kalabalıktan dolayı yarım kalan aşklar yaşanan toplu taşıt. bir hanımefendiyle adeta gözlerimiz sevişmişti ama sonrasında kaybetmiştik birbirimizi. Yenibosna Sefaköy arası aşık olmak için gayet uygun.
  #110371 aqa | 11 ay önce
   
 10. 10
  girdi için kategori seçerken "taşıt" a tıklamaya elim gitmedi. ona taşıt demek asla yeterli değil. burası kendi kuralları, kültürü ve dili olan bir mikro yaşam alanı.

  girdisi çıktısı oturdusu kalktısı günde en iyi ihtimalle iki saatimi metrobüs ve duraklarında geçiriyorum. dün zaten şehircenek bir kriz yaşamışız www.aksam.com.tr/... avcılar mahşer yerine dönmüş sinirler gergin.
  bu yüzden sabah en çok oturma ihtimalim olan bölgeye konuşlanmışım başında dikildiğim amca her telefonu cebine attığında aha şimdi kesin kalkıyor diye bi heyecanlanıyorum bi çöküyorum falan. duygu durumumu uçlarda seyrettiriyor amca. kalktıydı kalkmadıydı, orta kısımda mı bekleseydim, cevizlibağ'da inip aktarma mı yapsam gibi deli sorular arasında amca sonunda kalktı. mutlu minik bir tavşan gibi koltuğa zıpladım, bi güzel kuruldum, önümdeki yarım saati nasıl değerlendirsem diye düşünüyorum. sabah acele ile çıktığım için kulaklıklarımı ve kindle'mı unutmuşum. o zaman neden metrobüste oturuyor olmanın muhteşem nimetlerinden faydalanıp biraz şeker patlatmıyorum ki diyip cep telefonumda oyun oynamaya başladım. ancak bu saadetim başımda vicdan azabı gibi dikilen arkadaşla son buldu. kendisi çıkarttı çantasından açtı kitabını ayakta okumaya başladı. bir taraftan da beni sığ hissettiren bakışlar atıyor telefonumun ekranına. mahalle baskısına dayanamayıp oyunu kapattım.. yeaa aslında ben de kitap okuyorum ancak bugün yanıma almamışım havasıyla kulzosu açtım. hani sözlükte uzun uzun girdiler okuyayım da sığır gibi görünmeyeyim bari diye. tabii sözlükte oradan oraya dolanırken hep goygoylu girdiler. başlamışım kikirdemeye. yemin ederim çölde susamış insanın önünde suyu yere döken adam gibi hissettim kendimi.

  neyse efenim az ciddi girdiler, bilimsel araştırmalar falan paylaşalım yaa lütfen. bak rica ediyorum. sonra metrobüste sığır gibi gözüken biz oluyoruz ama. ayıp oluyor yani.

  ayrıca ayakta kitap okumak ney ya. insan gibi oturarak okuyun. millete vicdan yaptırmayın.
   
 11. 11
  rahat binip inilebilmesi için ciddi taktik anlayışlar geliştirilmesi gereken toplu taşıma aracıdır. ayrıca içerisinde, bir kişinin okuduğu gazete eş zamanlı olarak bir kaç kişi tarafından okunur. bir kişinin kulaklıklarından taşan müzik sesi, tüm araçta dinlenilir ve mırıldanma şeklinde sanatçıya eşlik bile edilebilir. içerisinde, yazları yoğun ter kokusu, kışları ise havasızlık barındırır. varış yerine ulaşmak sakince beklenirken, yeni duraktan binen şişman teyzelerin sizi adeta devirmek istercesine paldır küldür yanınızdan geçişlerine maruz kalabilirsiniz. zor zanaattır vesselam.. allah, heleki işe gidiş ve iş çıkış saatlerinde binmek zorunda kalanların yar ve yardımcısı olsun.
  #113474 bir basina | 10 ay önce (  10 ay önce)
   
 12. 12
  zincirlikuyu durağında binmeye çalışırken metrobüs kapısına dayanmış kolumu kapı olarak gören, altından geçmeye çalışan fakat sığamadığı için benim de dengemi kaybettirip düşüren teyzeden beri zincirlikuyu durağını kullanmadığım toplu taşıma aracı.

  aynı zamanda yılda en az bir kere yer olmadığından çantam kapı arasına sıkışıyor ve bir durak öyle geliyoruz.

  istanbul beni yordu sözlük.
   
 13. 13
  bindokuzyüzseksenlerde istanbulda tercihli yol uygulaması vardı. belirli hatlara tahsis edilmiş şeritler yalnızca belediye otobüsleri tarafından kullanılabiliyor, diğer motorlu taşıtlar bu yollara giremiyordu. böylece toplu taşıma hizmeti kentin trafik yoğunluğundan etkilenmiyordu. metrobüs de aynı sistem. yalnızca taşıtlar güncellendi.
  #120037 laedri | 8 ay önce
   
 14. 14
  Geçenlerde İstanbul raylı sistemi için alınan trenlerin mevcut ray - makas sistemiyle uyumsuz olduğu için depoya kaldırıldığı haberi düşünce medyaya bizim şurada #35206 paylaştığımız haber gene gündem olmuş. Paralarımızın mevcut yönetimler elinde nasıl har vurup harman savurulduğunu hatırlayalım tekrar: 65 milyon çöpe gitti

  Yukarıda bahsi geçen tren haberi için bakanlığın cevabını da içeren kaynak
  #149252 fly | 2 ay önce (  2 ay önce)