1. 1
  grup logosu: i.ibb.co/...

  daniel jackson isimli bi' elemanın her şeyini tek başına yaptığı amerikalı black metal grubu.

  bu daniel, oldukça yaratıcı ve yüksek boyutlarda da çok yönlü bir müzisyenmiş. void ritual diye bir grubu daha var. orada da her şeyi kendisi yapıyor ve böyle böyle 4 stüdyo albümü yapmış. void ritual'ın bu albümlerini küçük bir yapım şirketi olan "tridroid records"'tan bastırabilmiş.

  birkaç ay önce kendi imkanlarıyla arcane forest rites 'ı satışa sunmuş. daniel'ın özellikle hıza bağlı, ritmiklikten de kopmamaya çalıştığı her halinden belli olan şarkılarını beğendim. benim baktığım açıyla, daniel'ın mysticism'de ürettiği müzik black değil, melodik black metal. wraith'in 2 düzgün akor üzerinden 6 dakikalık "nefes alma fırsatı" sağlamasına bayıldım. ardından gelen the storm hız açısından yer yer kesintilere uğradığı için wraith kadar etkileyemedi beni. albüme adını veren şarkıda ise, yoğun olarak "at koşturma riff'i" diye nitelendirdiğim, yerinizde durmanızı zorlaştıran, vokalin söylediklerinin önemini kaybettiği, müziğin içine karışıp yok olma isteğini buram buram duyduğunuz altyapı mevcut. çiğ riff'lerle desteklediği şarkının davulları da güzel. 6 şarkılık albümün son şarkısı olan ashen winter, black metalin hüzünle yoğrulma serüvenine dair albümdeki tek done. öncesindeki akustik yapıyı brutal bir haykırışla paramparça ederek açılan şarkının, albümü değil, hayatları bitirmeye and içmiş bir gücü olduğunu düşünüyorum. daniel'ın vokal gücünü de açıkça görebiliyorsunuz bu şarkıda.

  güzel albüm ve başarılı, derin bir black metal grubu üretmiş daniel. şu anda, aktif olarak devam ettirdiği 9 grubundan biri olsa da, mysticism'i de void ritual seviyelerine çıkartmasını isterim ben. kıyıda köşede kalıp unutulmaya erkenden yüz tutmuş black metal grupları arayanlara şiddetle öneririm. albümün tamamını dinlemek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.
  #155794 lake of the hell | 2 hafta önce