1. 1
  Bugüne kadar nasıl fark etmedim, nasıl oldu da izlemedim diye hayıflandığım İngiliz dizisi. İngiltere olmasından mütevellit özenli yapım kalitesi yanında ülkemizde pek bilinmeyen (benimde adını ilk kez duyduğum) chris ryan romanlarından uyarlanmış hikayesi ve aksiyonu sizi dizinin içine çekiveriyor. Dizi İngiliz istihbaratında çalışmaya başlayan özel kuvvetlerden atılma john porter’ın maceralarını anlatmakta.

  Başrollerde Richard armitage ve Andrew Lincoln (the walking dead - rick grimes) bulunuyor. Benim izlediğim ilk sezon altı bölümden oluşuyor. Aksiyon filmi tadındaki bölümler ikişer ikişer gidiyor ve her iki bölümde farklı bir ülkedeki maceralar anlatılıyor. Örneğin ilk iki bölüm ırak, üç ve dördüncü bölüm Zimbabwe, son iki bölüm ise Afganistan’da geçiyor. Ana hikaye john porter’ın özel kuvvetlerden atılarak İngiliz istihbaratına girmesine yol açan olaylar silsilesi arkasındaki kumpasın çözümü gibi gözükmekte.

  Dizi karakter veya senaryo derinliği arayacağınız komplike bir dizi değil. Sırtını olduğu gibi aksiyona dayıyor ve bir dizi için de bunu oldukça iyi yapıyor. Hatta bu konuda benim izlediklerim içinde en iyi olanlardan birisi ilk sezon baz alınacak olursa. İlk sezon diyorum çünkü dizi hala devam ediyor. Bu arada ilk bölümün yayın tarihi 2010. Bildiğim kadarıyla ikinci sezon itibariyle başrol oyuncuları da değişiyor.

  Görevimiz tehlike, jack ryan tarzı işleri seviyorsanız, kafa patlatmadan başına oturduğum gibi bir iki bölüm dizi izleyeyim, aksiyona doyayım, keyif alayım diyorsanız diziye bir şans verebilirsiniz.
   
 2. 2
  İkinci sezonunda kadro tamemen yenilenmiş muhtemelen bütçe biraz daha artmış, ilk sezondaki hikayenin izlerini takip eden biraz daha amerikanvari bir dizi haline gelmiş.

  Diziyi sürükleyecek bitirir zıt iki ana karakter yaratılmış, ilk sezonun ana karakteri john porter'ı senaristler gözünün yaşına bakmadan tek bir sahnede, işi hiç uzatmadan diziden çıkartmış.

  Bence hala en sağlam aksiyon dizilerinden birisi. Kafayı yormadan keyifli bir seyirlik arıyorum diyorsanız hala şans verilebilir. Güzel tarafı da altı yedi sezondur devam ediyor olması.
   
 3. 3
  bence tumblr kapandı diye üzülmemeli gençlerimiz. direkt bu diziyi açsınlar ihtiyaç duyduklarında. maşallah çıplaklık zirvede, sevişgenlik maksimum. ikinci sezonun son bölümlerine geldim ve özellikle de son izlediğim iki üç bölümde açılış sahneleri bile seks sahnesiydi. aksiyonda zerre azalma yok ama. öylede böylede vuruşuyor karakterler(!)