1. 1
  Taleworlds'un, 2012 yılında yapımına başladığı, hala çıkmayan Mount & Balde oyunu. dün gece çıkan videosu, ekşi sözlükten gördüğüm kadarı ile çok eleştiri aldı, 6 yıl boyunca çıkmamasının bu eleştirilerin acımasızlığını açıklıyor.

  Gelelim şahsi fikirlerime:
  - ben şahsen grafikleri ve oyun atmosferini çok beğendim.
  - savaş sisteminde ve taktikler konusunda iyileştirme yapıldığını düşünüyorum.
  - envanter sistemi ve diyaloglar da hoş olmuş.

  olursa harika olur dediğim şeyler:
  - gelişmiş ticaret ve diplomasi sistemi,
  - harika bir hikaye ve diyaloglar,
  - warband'da olan hataların ve saçmalıkların düzeltilmesi,
  - çeşit çeşit (en az 40-50) görev ve görev türü,
  - gelişmiş yapay zeka,
  - en önemlisi ise benim bilgisayarımın kaldırması olacaktır.

  edit: gamescom videolarını izledikten sonra dedim ki olmuş bu. şimdilik türkçe yok ama oyun çıktığında türkçe de olacakmış.
  #106328 albay aureliano buendia | 1 yıl önce (  1 yıl önce)
   
 2. 2
  Yıllardır özellikle ülkece beklenilen oyun. 2012 den beri bu oyunun bekleniyor olması taleworlds firmasının sonu haline gelecek zira o kadar çok ertelediler ki insanlar acayip beklentiler içine girdi tabi ki firmanın erteliyoruz ama çok sağlam olacak şöyle uçacak böyle kaçacak demesi, iyice "2 yıl daha bekleyelim 5g'ye geçelim" muhabbetine döndü. Şimdi de 2019 tarihini gösteriyorlar ancak Aralık 2019 mu olur yoksa 2019'da bir daha erteleyeceğiz mı diyecekler bilmiyoruz.

  Oyun eleştirileri ise bu gamescon'da oynanış videoları ile arttı. Sadece grafik için mi bu kadar bekledik sorularını sıkça duyuyorum animasyon ve efektler aynı ne yaptı bu adamlar o zaman deniliyor. Kısmen hak veriyorum ama bu oyun gelmiş geçmiş bu tarzdaki en iyi sandbox oyunu. Vuruş animasyonu sinematik falan bu oyunun ruhuna aykırı. Kaldı ki kendine has oyun motoru ile hiç görülmemiş kılıç savaşı atmosferini yaşattı bu oyun.

  Bu sebeple animasyon bilmem ne kısmını geçiyorum benim kafama takılan nokta diyaloglar, npcler, yapay zeka ve senaryo. Biliyorsunuz ki oyunda bütün calradia hükümdarı olmuşsunuz. bi Lord gelmiş şu mektubu şu lorda götürürmüsün diyor. Siktigimin çapulcuları 15 kişi ile gelmiş kellenden şarabımı içeceğim diye haykırıyor. Bu tip şeyler can sıkıyordu. Ayrica Gamescom videolarında kaleye giriş, şehirdeki diyaloglar, lordlarla diyaloglar bana çok aynı gibi geldi. Önceki gamescom'da gösterilen kale saldırısı ve savunması da merak konusu gerçekten çok başarılıydı.

  Son olarak modlanması konusu çok önemli bu oyuna ne modlar geldi de 700-800 saat gömdük umarım modlanabilmesi yine kolay bir oyun olmuştur.
  Ne olursa olsun hevesle bekliyoruz. Bıktım artık saymayı unuttum şu warband'a kaçıncı kez başladığımı. Bir bit artık.
  #106606 al bu da benim nickim husnu | 1 yıl önce (  1 yıl önce)
   
 3. 3
  www.merlininkazani.com/...

  Hala piyasaya çıkmamış olan taleworlds tarafından (inşallah) geliştirilen oyun. İçimden bi ses bu sene çıkacak dese de, mantığım bana oyunun bu sene de çıkmayacağını söylüyor.

  Bu sene çıksa da yapmam gereken hiçbir şeyi yapmadan sadece bu oyunu oynasam...
  #125295 albay aureliano buendia | 8 ay önce (  7 ay önce)
   
 4. 4
  yakın bir zaman içinde kapalı betası çıkacak olan, çıkması yılan hikayesine dönen oyun. hadi inşallah.

  www.webtekno.com/...
   
 5. 5
  Almanya'da düzenlenen gamescom'da demosu oynanabilecekmiş. Ayrıca fuar sırasında kesin çıkış tarihinin açıklanması bekleniyor.

  www.log.com.tr/...
   
 6. 6
  (bkz: bannerlord when )
  #144032 Sabbracadabra | 4 ay önce
   
 7. 7
  özel beta tarihi basını sızdırıldığı söylenen oyun.

  www.merlininkazani.com/...

  haberde yer alan mailde oyun için minimum sistem gereksinimlerini şöyle belirtiyor:

  işletim sistemi: win 10 - 1809 güncellemesi
  işlemci: i3 - 6100 veya eşdeğer
  ekran kartı: gtx 760 veya eşdeğer

  tahmin ettiğim gibi optimizasyon gayet iyi.
   
 8. 8
  Sonunda çıkış tarihi açıklanmış olan oyundur. Mart 2020'de steamde Early access olarak yer alacak. Hala erken erişim olarak çıkacak olması kafada soru işaretleri bıraksa da en azından artık elimizde somut bir tarih var.

  Kaynak