1. 1
  öz yazı: sevgili moderasyon rica edicem başlığın adını değiştirmeyelim, başka bir yere taşımayalım, silmeyelim. yani ricam odur ki ellemeyelim. bakın rica ediyorum. 1 yıldan fazla bir süredir burada zaman harcayan bine yakın girdi karalayan birisi olarak rica ediyorum.

  an itibariyle başlatmak istediğim kampanya.

  nereden çıktı şimdi bu, son 10 gündür izlenimim odur ki sözlükteki cinsel içerikli başlıklar, yazılar birçok insanı benim gibi irrite ediyormuş, rahatsız ediyormuş, utandırıyormuş....adına ne derseniz artık. isim vermeden bir iki arkadaşımdan örnek vereceğim "ben de emmeli gömmeli yazılardan haz etmiyorum" "yüzüm kızararak okuyorum" şimdi hal böyleyse bi 10-15 gün cinsel diyete gitsek ne olur. hepimiz bi rahatlasak bi uzak dursak gözümüz görmese...buralar rahatlayınca tekrar yazarız.

  bunları derken cinsellikle ilgili bir tabum yok yanlış anlaşılmasın. isteyen de istediği gibi yaşasın ama bazı yazılar gerçekten buraya olmuyor. sen arkadaşına whatsapptan yaz, yüzyüzeyken konuş/anlat fakat burası için olmuyor. tamam yazmakta özgürüz, özgürlüğü kısıtlamayalım ama hepimiz biliyoruz ki sonsuz özgürlük diye bir şey yok. senin özgürce yazdıkların başkasını rahatsız ediyorsa eminim burada biraz da olsa mürekkep yalamış kimse hayır benim özgürlüğümü kimse kısıtlayamaz ben yazarım, yazmaya devam ederim demez.

  edit: irrite kelimesi düzeltildi

  edit: bunu aşağıdaki yorumlara cevap olarak yazmıyorum. aslında yazacaktım atlamışım, yorumu görünce yazmadığımı farkettim.

  şöyle bir durum var ki, tabi ki kimse burada kimseye birşeyleri zorla okutmuyor. okumazsın geçer gider. fakat benim gibi strapon nedir, dbsm nedir bilmeyen birisi başlığa tıkalyınca okuduklarından rahatsız olabilir. kaldı ki olanlar da olduklarını belirtmişler. zaten burada sadece bilmeden tıkladığın başlıklar değil sol tarafta anal seks vs görmek de irrite ediyor beni. haaa bunun bile çözümü var, sözlüğe girmezsin olur biter değil mi. evet öyle tabi ben sadece içinde bulunduğum ortamı kendimce düzeltmeye çalışıyorum
  #101355 11001 | 1 yıl önce
   
 2. 2
  şahsen desteklemediğim kampanya. bunun cincel içerikli başlıkları sevmemle ya da sevmememle ilgisi yok. bir şeyler yapılmasın, edilmesin şeklindeki her tür fikri desteklemiyorum. (savaşlar olmasın, insanlar ölmesin falan tarzı olanlar hariç.)

  sevgili @11001'i anlamakla birlikte, cinsel içerikli yazıların özgürlükleri kısıtladığını düşünmüyorum. ne bileyim, o yazarı engellersin, o kategoriyi engellersin. görmezsin misal. gördün, okumazsın. okumama özgürlüğün var zaten. ama o konuda yazılmasın ya da o kişi yazmasın demek benim destekleyebileceğim bir hadise değil. kişi trollemek amacıyla yazmıyorsa, dilediğince istediği her konuda yazabilmeli. troll olanları zaten anlıyoruz...

  bunun yerine sözlüğü bilgiyle doldurmaya, daha çok yazmaya yönelik kampanyalar olsa keşke. insanlara okuyacak başka şeyler sunulsa ki cinsel içerikli yazılar devede kulak olarak kalsalar.

  not: cinsel içerikli yazılar zaten devede kulak an itibarı ile.
  #101356 larden loughness | 1 yıl önce
   
 3. 3
  troll olmadığı sürece, kulsoz kurallarının dışına çıkmadığı sürece bırakınız yazsınlar, bırakınız çizsinler.

  kişisel görüş: zerre kadar sevmiyorum, mecbur okuyorum. herkesin özgürlüğü bidir diyerek hiç sesimi çıkarmıyorum.

  tanım: desteklemediğim kampanya.
  #101357 morgase | 1 yıl önce
   
 4. 4
  yazarları rahat ettirmek başka, yazarları yasaklamak başka.
  çok zor değil, zaten bir senedir burdaysanız kimlerin bu konuya eğilimi olduğunu biliyorsunuzdur. çok basit. çok basit çok basit.
  engellersiniz, kimse kimsenin özgürlüğünü taciz etmiş olmaz.

  yahudileri yakalım. azıcık mürekkep yalamış kimse hayır onların da yaşamaya hakkı var demez.

  cinsel problemler ülkesi ülkemizide, bu problemlerin başlıca kaynağı cinsel bilgiyi sümenaltı yapmaktır.
  sus söyleme, ayıp konuşma, soru sorma, kendi kendine bul.
  taciz ol söyleme. tecavüze uğra söyleme. çocuk gelin, söyleme.

  etik değerler, insani değerler, kişilik ve yaşamsal haklar hep bu sebepten yıkılıyor ülkemizde.

  kampanyanızı baştan belirteyim, reddediyorum.
  sebebini de söyleyeyim, burası yazarların rahat edeceği bir yer, rahatsız edileceği bir yer değil. kimseyi boğmak hakkımız ve haddimiz değil.

  azıcık mürekkep yaladıysanız dilim mavi değil demezsiniz. hadi bakalım.
   
 5. 5
  -kişisel görüşüm olarak- mantıksız kampanyadır.

  "interaktif sözlük" dediğimiz oluşum, herkesin belirli tanımlamalar yaparak kolektif bir yapı oluşturması esasına dayanıyor. bu oluşum içerisinde herkesin, istediğini yazmak gibi bir özgürlüğünün olmasının yanı sıra, "yazılanları okumamak" özgürlüğü de vardır. ayrıca yazarları, kanalları, kategorileri engelleyerek belirli içeriklerden uzak durulabilir.

  kulzos üzerinde "cinsellik dolu başlıklar" algısının oluşmasının iki sebebi var:
  birincisi sözlüğün durağan zamanlarında başta ben olmak üzere belirli yazarların cinsellik ile ilgili başlıkları peşpeşe açmasından kaynaklı bir "göze batma" durumu oluşmasıdır.
  ikincisi ise gerek zirveler, gerekse şahsi iletişimler yoluyla samimileşen ilişkiler sebebiyle insanların gerek genel tanımları, gerekse kişisel deneyimleri daha rahat anlatmasıdır.

  ancak belirli durumları atlamamak lazım!
  -kulzos'ta, başka sözlüklerde denk geldiğiniz bel altı fantazi başlıkları asla görülmemiştir.
  -kulzos'ta cinsellik üzerine yazılanlar "tanımlama" çerçevesinin dışına çıkmamıştır (itiraf veya kişiye özel başlıklarda yazanlar istisna oluşturabilir; ancak bu durum konunun dışındadır.)
  -girdilerin yorum kısımlarında daha rahat bir üslupla yazışmalar yapılmış olabilir; adı üzerinde "yorum" kısmı orası.
  -kulzos, aylık 10.000 - 50.000 bandında tanım yapılan bir harekete sahip olsaydı (ki ileride olacak, buna inanıyorum), cinsellikle ilgili başlıklar gözünüze batmazdı. sözlükteki tanım sayılarına baktığınızda cinsellikle ilgili yazılanlar bir çok kategorinin kat be kat altında kalmakta.

  ek olarak;
  -cinsellikle ilgili yazılar ve yapılan tanımlamalar bu kadar çok gözünüze battıysa, özellikle bu başlıklarda yazanlara dikkat ettiğinizi veya belirli yazarları özellikle takip ettiğinizi düşünebiliriz; zira son 1 haftada cinsellikle ilgili yazılanların sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor.
  -eğer "cinsellik" içerikli yazılardan haz etmediğinizi belirtiyorsanız "yazmayın!" demek yerine kendinize hakim olup okumamayı; yazarları ve kategorileri engelleyerek bu tarz başlıklarını gözünüzün önünden kaldırmayı tercih etmelisiniz.

  #101360 the ancient one | 1 yıl önce
   
 6. 6
  Başlamadan bitmesini beklediğim kampanya.

  Bilgi içerikli girdi bilgi içeriklidir. Bilgiye ihtiyacı olmayan görmezden gelebilir, ihtiyacı olan alır kullanır.

  Bana göre interaktif sözlüklerin en güzel yanlarından biri deneyimlerin paylaşılabiliyor olması. Saf, mekanik bilgiye wikipedia üzerinden de ulaşılabiliyor. Oysa deneyim içerikli bilgiye ulaşmak kolay değil.

  Bu nedenle, suç ile ilgili deneyim, suça teşvik gibi unsurları içermediği sürece her türlü deneyimin paylaşılmasını destekliyorum. Yeri geliyor cinsel içerikli girdileri ben de yazıyorum, deneyimim varsa ekliyorum.

  Sol tarafta görmekten hoşlanmayanları anlayabiliyorum. Aslında anlayamıyorum ama saygı duyuyorum. Yahu zamanı gelince çoluğa çocuğa karışacak insanlarsınız, ev bark aile sahibi olacaksınız belki de zaten öylesiniz.

  Kendi gözlerinizi, kulaklarınızı, algılarınızı kapatarak korunması gerektiğini düşündüğünüz gerçeklerden çocuklarınızı koruyamazsınız. Onlardan kaçamazsınız. Öğrenme, bilme imkanı varken insan neden bu imkandan kaçar anlayamıyorum.

  kategori engelleme diye bir imkan var, cinsellik ile ilgili girdileri görmek istemeyen onları süzebilir.

  Cinsel içerikli girdileri destekliyorum. Vaktim oldukça da yazmaya devam edeceğim.
  #101361 Keltox | 1 yıl önce
   
 7. 7
  Alkollüyken mi başlatıldı acaba dediğim kampanya.
  Kulzos kendi kurallarıyla birlikte hukuk kurallarıyla sınırları çizilen bir yer. Öyle de olmaya devam edecek.

  Kamuoyu oluşturularak veya daha anlaşılır ifadeyle yandaş veya fikirdaş edinerek, sırf sevmediğiniz görmek istemediğiniz girdiler yazılmasın kampanyası yürütemezsiniz. Adalet ve hukuk kavramları bu tür bir fişlemeye (daha kibar bir tanım bulamadım) maruz kalan azınlıktaki insanlar için de vardır.

  Bu kampanya sahibinin girdilerini görmek istemiyoruz gibi akıl süzgecinden geçirilmemiş bir başka kampanya başlatılsaydı eminim "engelle veya O zaman okuma kardeşim!" şeklinde bir tavır sergilenecekti.

  Kampanya adı altında başlatılan bu durum biran önce son buldurulmalıdır.
  #101402 no pasaran | 1 yıl önce
   
 8. 8
  hele de bir kadın olarak, asla ve kat'a desteklemeyeceğim kampanya. cinsellik hayatın içinde olan bir olgu ve mutlaka konuşulmalı. onu yasakla, bunu engelle'nin sonu kadınlar pembe taksilere binsin'e kadar dayanır. ki bahsedilmiş, engelleme seçenekleri de mevcutken böyle bir kampanya başlatılması kolaycılığa kaçıyor. cinsellik konusunda bilgi edinmek, bir şeyler okumak isteyenler ne yapacak peki? bunu sözlükte bulabilecekken hem de?
  #101408 patuli | 1 yıl önce
   
 9. 9
  tam sevişirken denk gelen kampanya.
  #101414 fly | 1 yıl önce
   
 10. 10
  Cinsel içerikli yazmıyorum ama neden birilerinin yazması engellensin ki dediğim kampanya. Sonuçta burası gözlemlediğim kadarıyla pek çok kişi için bir sırdaş gibi, belki de başkalarına anlatılamayacak şeyler buraya yazılıyor yani en azından ben böyle yapıyorum. Cinsel olayları da öyle rahat rahat anlatabileceğim bir arkadaşım yok bir tek sevgilimle konuşurum yani wp ya da karşılıklı sohbetle biriyle paylaşamam ama paylaşmak istediğimde buraya yazabilirim örneğin eğer sayılıyorsa ilk öpücük girdim.
  Ayrıca böyle bir engelleme yoluna gidilirse sözlük zarar görür diye düşünüyorum.
  #101415 iflaholmazmetalci | 1 yıl önce
   
 11. 11
  İçeriği kişisel olarak kabul edilsin veya edilmesin, bilgi bilgidir. Bilgi çağında olduğumuz ve genel kültür seviyesinin kişinin statüsünü belirlemesi sebebiyle bdsm nedir, strapon nedir gibi bilgileri öğrenmekten kaçınmak, cahil kalmayı istemektir.

  İslama inanıyorsun, mezhebinin ne olduğu da belli fakat diğer mezhebleri öğrenmek bilmek istemiyorsun, diğer dinleri bilmek istemiyorsun.
  Peki o halde mezhebinin ve dininin o olduğunu nerden biliyorsun?
  Aydınlığın tersini bilmezsen, bulunduğun noktanın aydınlık olduğunu nerden bileceksin?

  Ha bir de ilim müslümanın kaybettiği eşyasıdır, nerede bulursa alsın.

  Tanım: Çelişkiler barındıran, dibe çeken negatif yönlü kampanya.
   
 12. 12
  Şunu belirteyim ki çok kısa sürede 500 ün üzerinde okuma sayısına ulaşan, hakkında 13 girdi girilen, toplamda 80 oylama yapılan bu başlığa gösterilen ilgli beklentimin üzerinde çıktı.

  Maksadım polemiğe girmek değil sadece yazılanları görünce bazı şeyleri yanlış ifade ettim sanırım onları tekrar daha anlaşılır ifade etmeye çalışmak istiyorum o yüzden yazıyorum.

  Bu girdiyi girmemin temel sebebi 3-5 gün önce pia, bugün, blackmamba, enik ve diğerlerinin katıldığı insanların birbirlerine midesiz, dışkı yiyen, midemi bulandırıyorsun gibi ithamları yaptığı çok üst düzey ve seviyeli bir tartışma üzerine son kurtadamın “yaw bunları okumak benim de hoşuma gitmiyor ama işte naapayım” minvalinde bir şeyler yazmasıyla “aa” dedim “bak o da benim gibi düşünüyor”. Dün de lake in bir girdisinde “bazı cinsel içerikli yazılanları utanarak okuyorum” yazması üzerine bir müddet, üzerine basa basa söylüyorum bir müddet cinsel içerikli yazı yazılmamasını talep ettim. İnanmayanlar ilk girdime baksınlar “10-15 gün cinsel diyete gitsek ne olur. hepimiz bi rahatlasak bi uzak dursak gözümüz görmese...buralar rahatlayınca tekrar yazarız” cümlesi hala orada duruyor. Kaldı ki ben moderasyon bunu engellesin demedim, yazılanlar silinsin demedim, sadece bu konuda yazan arkadaşlar 10 gün ara versinler dedim, bir temenni de bulundum hepsi bu.

  Sanırım burada eses insanları tepki vermeye iten unsur ilk girdimdeki bunları derken cinsellikle ilgili bir tabum yok yanlış anlaşılmasın… ile başlayan paragrafta yazdığım kişisel görüşlerim oldu. Evet, ben böyle düşünüyorum. Kimin kime nasıl gömdüğünü, kimin kimi nasıl emdiğini görmek hoşuma gitmiyor. Evet yine kişisel görüşümdür bu yazılanlar birilerini yada çoğunluğu rahatsız ediyorsa yazılmamalıdır. Ben şimdi pedofiliyi öven yazılar yazsam ve bu benim özgürlüğümdür desem çok ciddiye alınmaz herhalde.

  Ilk girdiye bhzxlkdt gibi ince espiriyle karşılık veren, iflaholmazmetalci gibi “böyle bir engelleme yoluna gidilirse sözlük zarar görür diye düşünüyorum” gibi naif cevaplar veren arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim. Bu iki arkaşadımın yanı sıra benim bu fikrime katılmayıp kendi karşı fikrini adabıyla belirten larden gibi morgase gibi yazar arkadaşlarıma da teşekkür ederim.

  Karşı görüş bildiren birkaç arkadaşıma cevap olarak yazayım, örneğin larden ve wtf özgürlüğe takılmış. Larden sen değilmisin sözlükğe eksi oy vermeye sınır getiren (sen derken moderasyonu kastediyorum) he diyeceksin ki girdi sayısının bilmem kaç katı verebilirsin ama, olsun, Teknik olarak (buranın altı çizili) sen benim örnek veriyorum 3001 adet eksi oy vermemi kısıtlıyorsun ama sonra kısıtlamalara karşıyım diyorsun. Kaldı ki şimdi size soruyorum bir yazar arkadaşım nasıl emdiğini nasıl gömdüğünü babasının yanında anlatabiliyor mu? Peki anlatamıyor olması bu yazar arkadaşımızın babasının yanında özgür olmadığını iddia edebilir miyiz? Dolayısıyla 10 gün ara verelimi özgürlükle bağdaştıranlara çok katılamayacağım.

  Bir çok arkadaş engelle o zaman demiş. Zaten 30 kişinin bile aktif olarak yazmadığı bir sözlükte yazar mı engelliyim. Wtf’nin daha önce başka bir yazara yazdığı çok güzel bir şey var “engelle geç diyeceksiniz belki, ama her anlaşmazlıkta kişiler engellenirse, takip edilecek kişi kalmaz”. Sadece bir not kategori engellemenin varlığından haberim yoktu bunu düzgün bir dille öneren arkadaşlara da teşekkürler.

  Bunun haricinde olayı;

  cinsel bilgiyi sümen altı yapmaya bağlayan,
  taciz ve tacavüzü söylemeyelime getiren,
  cinsel içerikli başlıklar dikkatini çektiyse demek ki özellikle takip ediyorsun gibi hiçbir akla uymayan argümanlar sunan,
  nasıl bir bağlantı kurduğunu anlayamadığım bir şeklide zamanı gelince çoluk çocuğa karışacaksınız, çocuklarınızı böyle koruyamazsınız diyen,
  olayı pembe taksilerle ilişkilendiren, yazarlara diyecek birşey bulamıyorum ve en naif düşüncelerimle sanırım yanlış anlaştık diye düşünüyorum.

  Bir de yazdıkları hiç ciddiye alınmayacaklar var, amk lar, hemen son bulsun bu kampanyalar, straponu bilmeyi istememek cahil kalmayı istemektirler, islama inanıyorsun…asdfgefgdfjkneg
  Bu arkadaşlar da daha kale alınır bir dille yazarlarsa onlara da cevap verebilrim.

  “kesinlikle katılmadığım kampanyadır”,” derhal son bulsun”, “bu ne mantıksız kampanya” gibi hezeyan halinde yazı yazan arkadaşlarımdan böyle agresif yazılar yazmak yerine daha zeka pırıltısı içeren bir hareketle cinsel içerikli başlıklar açarak kampanyaya gerçekten katılmadıklarını göstermelerini beklerdim. Cinsel içerikli yazı yazmadığınız her dakika kampanyaya katkıda bulunuyorsunuz, kampanyanın 5 saati bitti kaldı 9 gün 19 saat.
  #101439 11001 | 1 yıl önce
   
 13. 13
  "Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır."

  asdadasfaghagaj ile özdeşleştiren de naiflik beklemeyecek.

  Tanım: Suda taş sektirmek gerektiren kampanyadır.


  edit: demokrasi çoğunluğun seçimi değil, azınlığın haklarını da korumayı gerektirir. Çoğunluk böyle dedi diye 3 kişi sayılmaz.

  Okumak, öğrenmek, gelişmek, aydınlanmak dileğiyle.

  herkesi okumak istiyorum, bundan sonra herkes benim istediğim gibi yazsın. rahatsız oluyorum öyle ciddi şeylerde. Komikli yazın.
   
 14. 14
  günde otuz tane cinsel içerikli girdi yazan beni bir tane bile yazmaktan alıkoymuş kampanya... tuzakmış, kanmış olduk. hay bin kunduz!
  #101443 larden loughness | 1 yıl önce
   
 15. 15
  sahibinin kategori engellemeden haberi olsa muhtemelen varolmayacak kampanya. kulzos kullanım kılavuzunu daha sık gündeme getirsek, geliştirsek yararı olabilir.

  bu işler kesintilerle olmaz. internetteki pornografi, tv'deki çamur yayınlar ile aynı şekilde"kapatılsın, kısılsın"larla değil, çocuk kilidi ekleyerek, kanalı ayarlamayarak olur. yoksa yarın da "küfürlü girilere hayır" diyen çıkar ben küserim vs.

  sevdiklerimizin her yazdığını sevmek zorunda değiliz ek olarak. benim girilere de "bu ne sikim yazı" diyen sevenim oluyor.
  #101445 son kurtadam | 1 yıl önce
   
 16. 16
  dindar bir insan olarak çok da katılmadığım kampanya.

  ben evlenmeden cinsel ilişkiye karşıyım. ama herkes benim hayat tarzıma göre yaşamıyor.

  şimdi tepedeki insanlara kızıyoruz "özgürlüğümüzü kısıtlıyorlar!!!" diye ama esasında halk olarak da bence birbirimizin özgürlüklerini kısıtladığımızı düşünüyorum.

  düzeni bozmadığı sürece insanlar yazsın çizsin ne olacak... eftalya mesela arada cinsel içerikli çizim yapıyor gidip "sen nasıl böyle resim çizersin; ahlaksız, namussuz yazar!!!!" desem güzel olur mu? olmaz. demez mi bana "sana ne lan, istediğimi çizerim, sana mı hesap vereceğim?" diye.

  cinsel içerikler artık dinlediğimiz şarkılarda bile açık seçik dile getiriliyor. eskiden "elini tutmak istiyorum" şeklinde şarkılar yapılırken günümüzde "gel gel acımayacak" diye şarkılar yapılıyor.

  beni rahatsız etmiyor mu? ediyor. ama ne yapıyorum, cinsel içerikli şarkıyı dinlemiyorum mesela. atlıyorum o şarkıyı.

  rimbaud mesela tanrı'ya küfrediyor ama adamın şiirlerini seviyorum. ne yapayım, adam isa'ya küfretti diye kitaplarını mı yakayım? o da öyle bir adam, ne yapayım? o tanrı'ya küfrediyor ben de tanrı'dan onu bağışlamasını istiyorum. gerçi bu iş için 200 yıl falan geç kaldım ama olsun.
   
 17. 17
  temel argümanlarından biri benim yazdığım "yüzüm kızarıyor"a dayandırılmaya çalışıldığı için sinirliyim. bi' de arkadaş falan demiş bana kampanyayı açan. olmaz öyle kampanya.

  ben bu cinsel içerikli girdilerde yüzümün kızarmasıyla ilgili 4 ay önce yazdım, 10'unuz artılamış, 5'iniz favorilemiş (#80754). @pinky nickli yazar konuya tam tersinden bakarak muhafazakarlıkla ilişkilendirmişti. ben de uzun uzun girdi yazmıştım. 4 ay önce kimse bu yazdığım yüz kızarma ile ilgili tek kelime laf etmedi bana. şimdi ise, konunun muhatabı @bugun de guzel gecsin dahi bana kırılıyor, alınıyor. durduk yere kimseyi değersizleştirmeye çalışmadım ben. 4 ay önce yazdığımı tekrar yazdım, şimdi gözünüze batmış demek ki.

  bu kampanyanın uygulanması gerektiğini savunanlara şu örneği vereyim: "japon yazar" olarak tanıdığınız @mikio fujioka'nın sol tarafı komple japonya'ya boyadığı günlerde "sözlükte japonya ile ilgili girdi girilmesin, başlık açılmasın" kampanyası yapılsaydı, ne düşünürdünüz? "olur mu lan öyle şey, yazsın çocuk istediğini" diyebilecek olanlarınız çoktur. bu başlığın verdiğim örnekle arasında çok fark yok. 2 yazarın sözümona cinsel içerikli girdilerden rahatsız olmasını öne süren bir "..." kuyuya taş atıyor, hepimiz "neydi ki o?" diye bakıyoruz.

  sözlük kuralları dahilinde her yazarın istediğini yazabilmesi gerekir. kampanya adı altında sevimlileştirilen şeyin adı engellemedir. saçmalamayın.

  3 gündür kendimi açıklamaya çalışmamı annem görse "n'apıyorsun sen, delirdin mi?" derdi bana. bundan sonra en azından bir süre sözlükle ilgili herhangi bir tartışmaya girersem, odin beni valhalla'sına sokmasın. 3 maymunu oynayıp tepkisiz kalmak, saf bilgi içeren başlıklara yazıp hiçbir şeyden haberi olmayanı canlandırmak en güzeli. kimse kırılmıyor böylece benim yazdıklarımdan ötürü. mis.

  edit: girdideki "..." kısmında başka bir şey yazıyordu. yönetim tarafından ikaz edildim ve o kısmı silip "..." yaptım.
  #101465 lake of the hell | 1 yıl önce
   
 18. 18
  sözlüğe çocuk kilidi getirilsin, ya da cine 5 tarzı gece 12 den sonra açılsın cinsel başlıklar.  #101479 stranger | 1 yıl önce
   
 19. 19
  Gözlerimi; güzel, pamuk gibi yumuşacık elleriyle bir bez yardımıyla bağlamış, yanağımdan öpüp elleriyle beni hafif ittirerek "hadi beni yakala" diyişi ve gülüşüyle bu oyunu başlatmıştı... ellerimi öne doğru uzatıp onun tenine dokunup, onu ellerimle yakalamak istiyordum... hınzır hınzır gülüşleriyle bana nerede olduğuna dair ipucu vermesi beni daha da tahrik ediyordu... Güneşin vurduğu kum taneleri gibi kavrulan ve ısınan teninde ki sıcaklığı hissederek, sıcaklığa doğru yaklaşmam -onu daha hızlı bulmama katkı sağlıyordu...


  Böyle mi yazmayalım? Utanıyor musun :) tamam.


  Tanım: bir yazar hezeyanı.
  #101492 wasd | 1 yıl önce
   
 20. 20
  hangi sözlükte cinsel içerikli girilerin sansürlenmesine şaşırırdın deseler, ilk iki sıraya cinsellik temalı sözlükleri koyar, üçe de kulsoz'u koyardım herhalde. buraya geldiğimden beri dikkatimi çeken, buranın daha özgürlükçü, daha anlayışlı, daha sakin bir yer olmasıydı. trollük ve ilgi orospuluğu olmadığı sürece isteyen istediği tarzda yazabiliyordu. gördüğüm en olgun sözlük ortamlarından biriydi burası, böyle düşündüm. böyle bir kampanyanın ortaya atılmış olması bile beni şaşırttı bu yüzden.

  tepki gösterilen şeyin cinsel içerikli yazılardan öte seks blog tarzı paylaşımlar olduğunu düşünüyorum. birileri sözlüğü seks bloğu olarak kullanıyor doğru. bu tip yazıların kişisel başlıklarda toplanmasını daha doğru buluyorum. diğer türlü, tanımların etrafından dolanıp şimdi de seks hayatım temalı giriler evet sıkıyor. ama bu o zaman yasaklansın deme hakkı doğurmaz, netice olarak.

  ne diyelim umarım niyeti bile sadece trollük amaçlıdır.
  #101519 martineden | 1 yıl önce
   
 21. 21
  Her garipsediğimize engel olmaya çalışsaydık ömrümüz fazla olmazdı muhtemelen.

  Özgürlük nedir
  #101678 fly | 1 yıl önce
   
 22. 22
  İnsanın yaratılışına terstir.

  Moderasyon girdi içeriklerine göre belki eleme yapabilir onu bilmem ama... şu an bu yazıyı okuyan herkesin ya bir penisi ya da bir vajinası varken yazarların yaratılışına ters düşecek bir durum ortaya çıkar.
  #102002 timoteus | 1 yıl önce