1. 1
  bilumum beltur işletmelerinde önünüze konan yegane su. tatsız.
  #86521 laedri | 2 yıl önce
   
 2. 2
  istanbul belediyesi akp'li başkanlardan chp'li bir başkana geçince tuhaf tuhaf işler olmaya başladı. ibb işletmesi olan hamidiye su devlet kurumları ve bir takım yandaş işletmeler tarafından boykot edilmeye başlandı. bunun üzerine sosyal medyada hamidiye su tükelim kampanyası başladı. nerden baksan ahmakça.
  hamidiye diye bir su kaynağı yok. vakti zamanında sultan abdülhamid'in kemerburgaz civarındaki bir takım su kaynaklarını toplayıp şehre içme suyu dağıtma projesi sonucu yapılan sebil çeşmeler var. hamidiye çeşmeleri. 1902 yılında başlamış hizmet. sonra sebil çeşmeler körelmiş. 1979 yılında ibb tarafından hamidiye su işletmeleri kurulmuş. hamidiye.istanbul/...

  halen kemerburgaz civarındaki su kaynaklarından mı geliyor o su bilmiyorum. ama istanbul artık öyle kirli bir şehir ki istanbul'dan çıkan herhangi bir suyun temiz olacağına inanmıyorum. satılan su muhtemelen filtreleniyor, işlemden geçiyor, içene de bir şey olmuyor ama öyle ahım şahım bir su da değil. ikincisi o kaynaklardan elde edilen suyun istanbul'da tüketilen suyun tamamını karşılamaya yetip yetmeyeceği konusu var. ki şüphelidir. damacanası 9 liradan satılan hamidiye suyun ibb'nin yıllık geliri içindeki payı nedir onu da bilmiyorum. o kadar tantana edilecek bir şey değil bence. içen içer, içmeyen içmez.
  daha önce bu suyu kullanıp belediye el değiştirince boykot edenler kendi çiğliklerini ortaya koymuş oluyor. onlara inat oluşturulan kampanya da ayrı bir çiğlik bana kalırsa.
  #161681 laedri | 1 hafta önce
   
 3. 3
  içerken ağızda çok yumuşak bir his bırakan su. Birkaç aydır göremiyordum ortalarda. Görsem kesin alırdım o derece. boykot varmış. Su boykot edilir mi hiç??
  #161682 Trafalgar | 1 hafta önce