1. 1
  i.hizliresim.com/...

  gerçek adı "kaan sezgin" olan, 1976 doğumlu reklamcı, radyocu, köşe yazarı ve yazar.

  radikal'deki köşe yazarlığı sırasında tanıdım ben kaan sezyum'u. komikli ve okuyunca "harbiden lan!" dediğim yazılar yazıyordu. penguen'de ve birgün'de de yazmış. dergi editörlükleri ve radyocu asistanlığı (ayça şen başkan'la birlikte yayın yapmışlar bir süre) gibi şeyler de var kariyerinde. merak edip hayatını biraz inceleyince, yaşadıklarının ağırlığını hissetmemek mümkün değil bana göre.

  küçük yaşlarda yüz felci geçirdiği iddia ediliyor. bununla ilgili halâ pek fazla bilgi yok internet çukurunda. 2008'de evlendiği fotoğrafçı nursel kaymaz 'ı 2 yıl sonra beyin kanamasından dolayı toprağa vermesi, hayatında bir kırılma yarattı bence. radikal'de yazıyordu o sıralar ve kendisini takip ediyordum. bu yazıdan sonra, eleştirel yönünün daha da keskinleştiğini düşünüyorum. 2 yıl önce de hem kendisinin hem de kaymaz'ın en yakın arkadaşlarından deniz özturhan'la evlenmiş. özturhan'ın da, kaymaz'ın ölümünün ardından yazdığı güzel bir yazı var. onu da şuraya bırakayım.

  girdi iyice boka sarmadan sezyum'un diğer yönlerinden bahsedip bitireyim: sezyum.com'u açmıştı ve bir süre de oldukça beyin yakıcı yazılar ve görseller yayınladı oradan. şimdilerde açık değil sanırım ama "boş boş oturmayı azalttığımda tekrar açılacak" açıklaması var kendisinin. bir de, davulcu yönü var. kerem tüzün ve cem ömeroğlu ile birlikte kurdukları kök grubunda davul çalıyor. kök'ün 2013'te satışa sunulan bilmece adında bir albümü de bulunmakta. tam bir bar grubu olan kök'te davulu iyi çaldığını düşünüyorum (istanbul'daki karga'da da sahne almışlar).

  gezi direnişi dönemindeki açıklamaları

  bir sempozyum konuşması

  twitter hesabı

  oldukça aktif olduğu en eski yazarlarından biri olduğu ekşi sözlük hesabı
  #86108 lake of the hell | 1 yıl önce
   
 2. 2
  "en iyi dostum kendimim"
  #86128 kerem | 1 yıl önce
   
 3. 3
  Nişantaşı'nda sabahın köründe görebilir, akşamları balkonda bağırarak şarkı söylerken denk gelebilirsiniz. Hey diye seslenilince hoy diye geri dönüş yapar.