1. 1
  zirve öncesi son edit:

  katılanlar (kesin liste):
  1- bonham (+1)
  2- lake of the hell (+2)
  3- robert frippin sandalyesi
  4- no pasaran (+1)
  5- bugun de guzel gecsin
  6- laedri
  7- kesret
  8- mahmut

  üst edit: zirve tarihi 4 kasım 2017 cumartesi olarak netleşmiştir. başlama saatimiz aynı: 19:00. mekan alsancak'taki sardunya bar. müsait olursanız gelin. gelip gelemeyeceği kesinleşmemiş olanlar da en kısa sürede bana kesin bir cevap yazarlarsa süper olur. bu aralar sözlüğe pek bakamıyorum. sayıyı kesinleştirip yer ayırtayım ben de. küçük sürprizler de ayarlamaya çalışacağım.

  zirveler özelinde istanbul ve ankara hegemonyasını kırmak için 4 kasım 2017 ya da 11 kasım 2017'de yapılması planlanan zirvedir. 19:00 gibi başlarız. kesinleşmiş gününü zirveye katılabilecek olanlarla birlikte belirleme taraftarıyım. gelebilecek olanlar ya da gelmek isteyenler ya bana mesaj atabilirler ya da başlık altına yazabilirler. kısa süre içinde de günü netleştiririz.

  mekan belli; alsancak'taki sardunya bar. yandex harita bilgisi şurada , facebook sayfası bu , açık adresi de "gazi kadınlar sokağı (1482 sokak) no: 11 alsancak". bilindik bir bar olduğu için kolay bulursunuz zaten. arka bahçesi de en az 15 kişinin bir arada oturabileceği kadar büyük ve açık alan.

  bu girdiyi sık sık güncelleyip katılımcı listesini de dolduracağım. müsait olursanız gelin, zirvede sizi küçük sürprizler de bekliyor olabilir. gazamız mübo ola!

  katılmak isteyenler bana lütfen müsait oldukları tarihi (4 kasım ya da 11 kasım) yazsın.
  #59093 lake of the hell | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 2. 2
  gelmeyi çok istiyorum (hem de istanbul'dan) ancak tarih netleşince ben de netleşeceğim, bekliyorum.
  #59110 kaiser soze | 2 yıl önce
   
 3. 3
  (bkz: Iğılşab isevriz rimzi da'mısak sozluk)
  #59240 fly | 2 yıl önce
   
 4. 4
  günü, saati, mekanı belli olmuş zirvedir. ayrıntılar için başlığın ilk girdisine bakın.

  katılmak isteyenlerin en geç haftaya kadar bana kesin cevaplarını ("geliyorum, yerimi ayırt lan!" veya "ben +1'imle geleceğim, onu da düşün" ya da "gelemiyorum, bensiz eğlenemeyin" gibi) yazmalarını bekliyorum. kişi sayısına göre mekana gidip yer ayırtmam lazım. haftaya şu işi netleştirelim tamamen. mekan sıkıntımızı unutmuş olalım. böylelikle ben de küçük sürprizler düşünecek zaman bulabileyim, he mi?

  şimdiye kadar pek ilgi çekmeyen bir zirve oldu. tarihi falan belli olduktan sonra umarım daha çok dikkat çeker. cevaplarınızı bekliyorum.
  #59484 lake of the hell | 2 yıl önce
   
 5. 5
  başlamasına 9 gün kalan, şu anda kesin geleceğini yazmış 4 kişi (+2 de benden olacak, etti 6 kişi) ile yapılması planlanan zirve.

  bana en geç bu cumartesi ya da pazara kadar gelip gelemeyeceğinizi yazarsanız, ona göre mekana gidip yer ayırtacağım. havalar soğudu burada. sardunya'nın arka bahçesinin üstü açık ama kapanabilenlerden. üşümezsiniz. siz gene de bi' şeyler alın üstünüze.

  2-3 güne kadar detayları da netleştirip son bir girdi daha yazarım bu başlığa. nedense pek ilgi çekmemesine üzülmedim. sanırım beklentim de bu kadar kişiydi. son dakika gelenlerle 10 kişi civarı olacağız sanırım. mekanla konuştuktan sonra gelen küçük azınlık için neler yapabilirim; bunu düşünmem gerek. katılımcı sayısını ne kadar erken netleştirirsek, benim de düşünmek için o kadar çok zamanım olur. öptüm.

  edit: başlığa çok fazla girdi girilmediği için dikkatinizi çekmeyebilir yeni bir şey yazılırsa. başlığı takibe alırsanız süper olur.
  #59899 lake of the hell | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 6. 6
  Lake'in bizi sürpriz diye travesti sokağına sokup canımıza susarcasına onlara sataştırıp dayak yedireceği ya da soğuk havalarda gece nudist kampına falan götüreceği zirve de olabilir.
  Neticede sürprizlere açık olmak lazım.
   
 7. 7
  Bence güzel geçecek bir zirvedir. Netten tanıdığın insanlarla yüzyüze görüşmek gerçekten harika birşeydir. Yazmak yetersiz kalır insan iletişimi için. Karşılıklı konuşup birbirimizi dinlenyip ardı arkası kesilmeyecek kocaman bir zirve dağlarını oluşturur sohbetler. Burda yeniyim gelip farklı bir hava solumak isterdim ama işlerim var bu sıralar. Sizlere sohbet dolu güzel saatler diliyorum ve bunu sık sık tekrarlamanız dileklerimle yazımı bitiriyorum.?

  #60261 isimsizgelgitler | 2 yıl önce
   
 8. 8
  Bende geleyim yaw
  #60302 mahmut | 2 yıl önce
   
 9. 9
  başlamasına tam 1 hafta ve yaklaşık 2 saat kalan zirve.

  şuanda 9 kişiyiz. yer ayırtmayı iş çıkışı alsancak'a gidip halledecektim bugün ama yapamayacağım. dert değil, hafta içi işten biraz erken çıkıp çözerim o sorunu. bana bugün bitene kadar tam sayıyı verirseniz, ona göre yer ayırtacağım. son günlerde istek de artmış durumda. süper. şehir dışından gelenlerin barınma konusunu kafalarına takmamalarını, kendilerine sıkıntı yaratmamalarını öneririm. çözeriz onu zirvede. çıkın, gelin.

  şu küçük sürprizler konusunda da, beklentinizi büyütmeyin lütfen. yüzünüz görünmeden fotoğraf çekilebilme, bu zirveden küçük anıları yanınızda götürüp evinizde bir yere koyma imkanları olacak sadece. pastadan dansöz ya da şapkadan tavşan çıkartma gibi sürprizler beklemeyin.

  şimdi aklıma geldi: katılması kesinleşenler yanlarında birilerini de getireceklerse, onu da bana deyiversinler bi'. sadece ben yanımda birilerini getiriyorum gibi görünüyor. eğer siz de 1-2 kişiyle birlikte zirveye gelecekseniz, ona göre yer ayırtayım.

  yer ayırttıktan sonra son girdiyi yazar, işaret fişeğini ateşlemiş olurum. öptüm.
  #60319 lake of the hell | 2 yıl önce
   
 10. 10
  Buluşma anında anonim kalamayan tek kişi ben olacağım galiba, profil resmi yüzünden.
  Neyse farketmez güzel olacaktır umarım bir de paramın olduğu döneme denk geleydi ya iyi olacaktı.
   
 11. 11
  bir arkadaşımla katılacağım zirve. arkadaşımın geleceği kesin değil. onun için ekstradan yer falan ayırtılmasına gerek yok.

  zirveye gelecek olan yazarlar aldıkları kulzos dergilerini benden direkt olarak elden temin edebilecekler. almak isteyen arkadaşlar bana adet sayılarını bildirebilirler.
  #60832 no pasaran | 2 yıl önce
   
 12. 12
  tam 2 gün sonra şu saatlerde ilk biraların bitmiş, ikinci biraların da dibini görmek üzere olacağımız zirve.

  bu hafta içi yer ayırtmak için sardunya bar'a gideceğimi yazmıştım ama bugün de gidemedim. şimdi eve girebildim. yarın işten erken çıkıp bu işi halledeceğim. benimle birlikte gelmek isteyen olursa, gelebilir. birkaç bira içeriz.

  benden başka yanında birilerini getirenler de var. ben kafadan 15 kişilik yer ayırtacağım, eğer mümkünse. artısı, eksisi ve sirkülasyonuyla bu sayı bize anca yetecektir. aklımda kaldığı kadarıyla arka bahçenin üstü kapanıyor ve bahçede sol tarafta en köşedeki masa oldukça büyük. oraya 15 kişi sığarız sanırım. gene de daha münasip bir yer görürsem, orayı ayırtırım.

  yarın akşam son girdiyi yazarak işaret fişeğini ateşleyeceğim. cumartesi gene işten erken çıkıp sürprizleri yetiştirmeye vaktim kalır umarım. yarın akşam son girdide görüşmek üzere. öptüm.
  #60899 lake of the hell | 2 yıl önce
   
 13. 13
  Erken gelip önce alavara'dan makarna yiyeceğim zirve :D
  Malum ucuz, lezzetli ve biz öğrenciyiz.
   
 14. 14
  organizasyon kısmı bugün itibariyle hemen hemen bitmiş olan zirve.

  bugün iş çıkışı sardunya'ya gidip yer ayırttım. yarın bizim zirve ahalisi hariç, 10 kişi ve üzerinde bir kalabalığa sahip 2 büyük grup da yer ayırtmış. ama onların toplanma saati 20:00 ve sonrası. ben önce bizim yeri ayarlasınlar diye 19:00-19:30'da orada olacağımızı söyledim elemana. o da "zaten sen tanıdıksın (ne?!), önce senin gruba yer ayarlarız" dedi. hayır, kapora gibi bi' para da vermedim. sonra da başka bir yerde 1 bira içip döndüm eve.

  illa ki 19:00'da orada olmanıza gerek yok. en kötü ihtimalle ben veya bugun de guzel gecsin (ya da ikimiz birden) orada olacağız erkenden. istediğiniz saatte gelebilirsiniz. mekanı bulamazsanız beni arayabilirsiniz ya da sözlükten bugun de guzel gecsin'e ya da bonham'a mesaj atabilirsiniz. zirvenin organizatörü bensem, bu iki kişi de zirvenin yamakları. ilgileneceklerdir sizinle.

  mekana girdiğinizde afallarsanız, dümdüz bahçeye doğru yürüyün. etrafa bakının. benimle daha önce yüz yüze görüşmüş olanlar benim de çevresinde olduğum masayı bulabilir sanırım. ilk kez tanışacaklarım ise, garsonlardan herhangi birine benim adımı versin. adımı zirveye gelecek olanlara mesaj atıp yazacağım. ulu orta yazmayayım buradan, her şeyimi de bilmeyiverin =)

  küçük sürprizler var. beklentinizi büyütmezseniz hoşunuza gidecektir. güzel bir zirve olacak, eminim ben buna. gecenin sonu ile ilgili planları orada konuşuruz zaten. zirveden önce ufak tefek de olsa bir şeyler yemenizi tavsiye ederim. gene de sardunya'da da "ortaya tabak" şeklinde aperatifler mevcut. böyle de karnınızı doyurabilirsiniz.

  yarın görüşmek üzere...

  edit: ilk girdiyi de düzenleyip yeniledim ve son halini verdim. onu da tekrar okuyabilirsiniz.
  #60956 lake of the hell | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 15. 15
  Herkes toplandıktan sonra dahil olabileceğim toplaşmaca.

  yerimi ayırmayı unutmayınız.
  #60976 kesret | 2 yıl önce
   
 16. 16
  istanbul olsaydı katılacağım zirve idi. umarım istanbul'da da olur larden sana diyorum uyuma zirve yap.
  #61024 Sabbracadabra | 2 yıl önce
   
 17. 17
  öf be, ne zirveydi ama. yarım saat geç kaldığımı itin götüne sokmuş zibidiler ama olsun. anneme doğum günü hediyesi almaya gitmiştim. mazeretim kaya gibi.

  mekanın adını doğru, yandex harita'daki yerini yanlış yazmışım. hemen yüzüme vurdular tabii. gene de kimse kaybolmadan mekana gelebildi. büyük bir faciadan kıl payı kurtulmuş olduk. benim hatam, evet. kulzos yazarı olan 8 kişiydik (yanımızda getirdiğimiz insanların da birçoğu youreads yazarıydı) ve bunların 4'ü kadındı. 4'ü bir araya geldiğinde, korkunç bir gıybet potansiyeli olan, adeta evil voltron'u oluşturan bir ekipmiş. bunu da görmüş oldum. keşke masada hepsini ayrı ayrı yerlere oturtsaydım. ama geç kalınca, böyle bir şansım da olamadı.

  - bonham: laedri ile birlikte zirvenin en çok yer değiştiren yazarıydı. bir "evil voltron"a katıldı, bir youreads tayfasıyla muhabbetin dibine vurdu. kesret'in olduğu yerde, kendisinin muhabbet potansiyeli gözle görülür derecede azaldı ya da az gibi göründü. kafa dengi insan olduğunu sadece pamuk sesini dinleyip anlayabileceğim insanlardan biri. zirveye iyi ki geldin.

  - robert frippin sandalyesi: zirvenin sesi en az duyulan yazarıydı. ayrıca youreads yazarlığı zamanından beri ifrit olduğum, yüz yüze gelince dudaklarını patlatıp burnunu kırma isteğimi zor bastırdığım bir yazardı. aslında durum benim hayal gücümden ve söylenenlere hemen kanan, aldanan yapımdan kaynaklanıyormuş. hem içi hem dışı güzel çocuk. önündeki hayatta ön yargılarını törpülerse, müthiş bir insan haline gelecektir. henüz yolun başında. sabahın 6 buçuğuna kadar dark tranquillity dinledik. ilerleyen yıllarda müzik zevki benimkini geçecektir. geldiğin için teşekkür ederim.

  - no pasaran: zirvenin en çok gıybet içinde kalan yazarıydı. içine düştüğü gıybet girdabından çıkmak için yardım dilenen gözlerle baktı bana sık sık, ilgilenmedim. kulzos dergi: 1. sayı'nın çıkmasındaki emekleri, güzel muhabbeti, en az benim kadar ortam kontrolü yapabilmesi sevdiğim özellikleri. iyi ki gelmişsin. teşekkür ederim.

  - bugun de guzel gecsin: zirvedenin en erken kaçan, en çok kahkaha atan yazarıydı. kendisiyle hukukumuz diğer yazarlardan daha köklü bir geçmişe dayandığı için buraya hiçbir şey yazmasam da olur. yeşil saçlı, dev kahkahalı, güzel muhabbetli insandır benim için. katıldığın için teşekkür ederim.

  - laedri: zirvenin kültür açısından tartışmasız en bilgili yazarıydı. kendisinden dinlenecek çok fazla anı, öğrenilecek çok fazla tüyo var. kendi bilgi hazinem küçük bir akvaryumsa, laedri'ninki kesinlikle büyük okyanus. muhabbeti çok sıcak, burada yazıp çizdiklerine göre çok farklı. kendisi bana "höt!" diyecek ve susacağım diye beklerken, özellikle ilk mekanda, karşılıklı kahkahalar attığımızı fark ettiğim anda kendisine sarılmak istedim. keşke sarılsaydım. izmir'e geldiğiniz ve zirveye katıldığınız için çok teşekkür ederim.

  - kesret: zirvenin tartışmasız olarak en çok konuşanı ve susturamadığım yazarıydı. "hocam, bi' sus" bile dedim ama olmadı. ağzını bantlayıp saçlarını okşayarak sakinleştirip susturmaya çalışacağım bir sonraki zirvede =) şaka yapıyorum tabii. tavırları lisedeki edebiyat hocalarımdan birine çok benziyor. o hocamı da çok severdim, kesret'i de tanıdıktan sonra çok sevdim. ayrıca "kesret içecek konusunda iyidir, kolay kolay yıkılmaz" diyen birisi olmuştu bana. sanırım hiç tanımamış hocayı. gecenin sonunda, ağzındaki son ılık biranın tadıyla, tatlı tatlı, zirvenin güzel geçtiğini anlatıyordu son gördüğümde. güzel insansın sen kesret. seni tanıdığım için kendimi şanslı sayıyorum. izmir'e kadar geldiğin ve zirvede yer aldığın için çok teşekkür ederim.

  - mahmut: youreads'ten tanıdığım, benimle birlikte, tam da gıybet meridyeninin geçtiği yerde oturan, bir süre sonra ikiye bölünen masanın iki tarafındaki muhabbetlere de katılamayan, zirvenin en sessiz, sakin yazarıydı. sanırım konuşamadığı kimse kalmadı zirvede ama "kimlerle konuşabildin?" diye sorsanız, 3-4 kişiden fazlasının ismini sayamayacaktır. meridyene denk geldik biz seninle mahmut, şanssızlığımız buydu. güzel insan olduğunu birkaç kere söylemiştim kendisine yüz yüze olduğumuzda. bilgi ve kültür olarak benden daha yukarıda. zirveye katıldığın için teşekkür ederim.

  benim +2 olarak yazdığım ama bir süre sonra +3 olan youreads tayfam da vardı zirvede. muhabbetin dibine vurdular, tokuşturulan biraların köpükleri ışıkta parladıkça kulzos tayfasıyla da içli dışlı oldular. kaynaşmalarına sevindim. "ayrı gayrı oluruz" diye korkuyordum. bu korkum yersizmiş.

  benim çok keyif aldığım bir zirve oldu. 19:30'dan 02:30'a kadar devam eden, genellikle 10 kişi civarında olduğumuz bir zirveydi. iki mekanda oturduk. karşısındakinin muhabbetinden keyif almayan, somurtan, ortamdan uzak kalan, kendi içine çekilen kimse görmedim. zaten misyonum bu oluyor benim böyle zirvelerde: herkesi kaynaştır! elimden geleni yaptım.

  gelenlerin hepsine tekrar teşekkür ederim. "izmir'de kulzos zirvesi yapalım" fikri aklıma ilk düştüğünde, bu kadar güzel bir ortam olacağını hayal etmemiştim. beklentimin fersah fersah üstüne çıkan bir zirveydi. herhangi birinize karşı -istemeden de olsa- bir hatam olduysa, kalbinizi kırdıysam özür dilerim. bir sonraki zirveyi meyhanede yapacağız. birkaç kişiden söz aldım. kış gelsin iyice, havalar daha çok soğusun; güzel bir fasıl gecesi düzenler, bu muhabbetin burada kalmamasını sağlarız.

  edit: yazım yanlışlarını düzelttim.
  #61052 lake of the hell | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 18. 18
  Öncelikle bizi yalnız bırakmayan belediye başkanımıza ve blah blah..
  Yok şaka bir yana beklentimden yüksek bir zirve oldu. Yani harbiden isminin tam anlamıyla "zirve" oldu bundan ötesini görürüz mü bilmem, görürüz umarım.
  Öncelikle şunu diyeyim. Bu zirveden çıkardığım tek bir ders varsa o da benim salak bir insan olduğumdur. Böyle insanlara nasıl böyle demişim, nasıl böyle tepkiler vermişim, ben ne anormalim, ulan yaşın kaç sümüklü veled vb. şeylerin tamamını aklımdan geçirdim ve kanaat getirdim.
  Ve şunu anladım kötülük yapan birine en büyük ceza ona iyilik yapmaktır bence. Bu benim başıma gelen olay. Sözlükte ortalığı karıştır, şuna laf at, ona dalaş bilmemne ama onu yaptığım kişilerin bana gösterdiği muameleye bakınca yüzün kızarmaması mümkün değil.
  Vahşi ormandan çıkan ürkek aslan gibiyken şu an az buçuk terbiyesini almış evcil bir hale büründüm.
  Hatta şu yazdıklarımı enerjik, anarşik ve isyankar yanım hala kabullenmiyor, "oğlum kendine gel, sen bu değilsin, bu kadar kolay yenilemezsin." Diyor ama zincirleri elimde artık onun. Gerektiğinde salarım :D
  Neyse efem zirveye gelirsek. İlk geldiğimde büyük bir şok yaşadım. Hayır bu o masa olamaz gibisinden ama öyleymiş. Ancak hepsinin o olgunluğa rağmen genç kalmayı başaran tek yanı da zihinleri değil dış görünüşleriymiş. Baya baya birçoğunun görseniz genç diyeceğiniz çehreleri meğer bir twilight vampiri edward cullen misali tecrübe ve yaşam hakkında görmüş geçirmişlikle doluymuş.
  Hatta lake ile aramızda diyalog geçmişti:
  Rfs: kaç yaşındasın?
  Loth: 17
  Rfs: ne kadar süredir onyedi yaşındasın?
  Loth: kanzuk dürümle tanışmadığı zamandan beri.
  (Komik değildi diyenler, hıh sizin espri anlayışınız kötü bir kere :D)
  Bu şakadan da anlaşılacağı üzere zirvenin en bebesi bendim.
  Neyse efenim sonuç olarak çok güzel abilerim, ablalarımla tanıştığım (bu da sanki nurcu cemaati gibi oldu di mi) çok güzel ve hoj bir zirve olmuştur. Fazla muhabbet etmedim doğru çünkü çok benlik olmayan ve bilgimin olmadığı muhabbetlerdi. Siz de ergen muhabbeti yapmayacağınıza göre sebep budur diye tahmin ediyorum.
  Burdan da katılan ve ismini hatırlamakta zorluk çektiğim youreads yazar arkadaşlara ve her türlü iyi muamaleyi yapan kulzos yazarlarına başta beni evinde barındıran ve her türlü ihtiyaç vb şeyimde yardımcı olan lake abime teşekkür ediyorum.
  Sonda eshot geldi çabucak yoksa bir sarılıp teşekkür ederek veda edecektim sana ve mahmut'a ama vakit olmadı alelacele binip gittim, kusura bakmayın.
  Son olarak lake'in dinlettiği birkaç grup bombaydı, not aldım onları. Daha neler var kimbilir gerçi.
  Kedileri öp bizim yerimize :)
  Hail rorschach!, fuck dr. Manhattan!
   
 19. 19
  Bu katıldığım ikinci sözlük zirvesi. Tek tek kimseye dair yazmayacağım. Diyeceğim ki hiçbirimiz sözlükte yazdıklarımızdan ibaret değiliz. Herkesin sözlük girdilerinden öte ve zengin bir iç dünyası var. Bu zirvede de belki sokakta yanından habersizce geçeceğim ve hayatıma hiç dokunmadan geçecek insanlarla zenginlestim. Herkesi çok sevdim. İyi ki usenmeyip gelmişim.
  #61075 laedri | 2 yıl önce
   
 20. 20
  meta sözlük'ten bu yana, katılmadığım ikinci resmi zirve oldu. ilkini genç yazarlarımız gündüz vakti yapmıştı, zaten bir iki hafta sonra hepsiyle bir sonrakinde bir araya gelmiştik. o yüzden ona katılamamak çok ilgilendirmemişti ama buna katılamamak, özendirdi.

  özetle, yaptınız bitti arkadaş. daha fazla canımızı çektirmeyin manası ne? aşkolsun.
  #61077 larden loughness | 2 yıl önce
   
 21. 21
  gelmeyi düşünmüyordum. öyle zirvelere falanlara filanlara karşı olduğum için değil elbette. gelmekle süperimsi bir iş yapmış gibi hissettim gecenin ilerleyen zamanlarında.

  farkında olmadan kalabalık bir kız grubuyla girmişim. youreads yazarları olduğunu aralarındaki gıybete düşünce anladım tabii. bu yazıyı okurlar mı bilmiyorum ama güzel sohbetleri için öncelikle onlara selam olsun.

  lake of the hell: zirveden önce de görüşmüştük. bu zirvenin de organizatörü ayrıca. öyle kelamı kaleminden uzun methiyeler düzmeye gerek yok. güzel içer, adamdan önce insandır. paylaşır neyi varsa paylaşır. güzel bir zenginlik bu kentte onunla tanışıklık etmek.

  kesret: bursa'dan buraya gelebilme saygısını gösterdi laedri gibi. istanbul zirvelerinde de görüşmüştük. çok yardımseverdir. iyi insan. zirvede olması benim için güzel şanstı. kitabını güzel anlarda okusun.

  laedri: bir bilgi yarışmasına katılsaydım ve telefon jokerin kim olsun deselerdi ben onu seçerdim. her kelamından bir şeyler kapıyorsunuz. çok enerjik çok tanınası.

  bonham: elimizde bira, dergi ve google maps. onca güzel sohbet. anarşik manarşik monarşik değil. az ve öz.

  mahmut: uzaklarda mahmut. aydın'dan gelmiş. ne güzel de gelmiş. hep gelesin, boyoza düşeriz, rakıya düşeriz.

  robert frippin sandalyesi: sabra vardı bizim meta'da. gerçi burada da var değil mi? bakmayın öyle atarlı olduğuna. kimde yoktu o tez akan kan. müzik konusunda bir derya. sevdim keratayı. :)

  youreads'teki arkadaşlar: lake'in daveti üzerine geldiler sanırım. güzel insanlar. çok eğlenceliler hatta. transfer edilesi türlerden. :)

  no pasaran: öyle biri mi vardı ki? hiç hatırlamıyorum.

  ahanda bu da zirveden o beklenen fotoğraf. ortaya karışık fotoğraftakiler aşağıdadır.

  kesret
  bonham
  mahmut
  bugün de güzel geçsin
  lake of the hell (şaka değil o da var)
  laedri
  robert

  i.hizliresim.com/...

  kıssadan hisse;
  güzel bir geceydi, teşekkür ederim.
  #61079 no pasaran | 2 yıl önce
   
 22. 22
  Uzun süren bir mücadelenin sonunda mekana ulaşmanın sevinci ile yöneldim zirve ekibinin yanına. (bu mücadelenin son ayağı verilen adresteki mekana gidip yanlış adreste olduğumu öğrenmem ve çıkışta dönerci bir amcanın beni doğru mekana yönlendirmesidir. Gıyabında kendisine buradan da teşekkür etmek isterim.) (ve sevgiler lake...) Mekana girişimi net hatırlıyorum. Sonrası gittikçe flulaştı bende. (bunlar hep yorgunluktan...)

  lake of the hell nereye çağırsa imkanım dahilinde giderim. Ortamda her şeye hakimdi ve her şeyi kontrol altında tuttu. Bazen sövüyor mu seviyor mu anlayamadım ama herkesle ayrı ayrı ilgilendi. Kulzos’ta yüz yüze de tanışmayı istediğim insanların en başında yer alanlardandı zaten. iyi ki bu zirveye öncülük etti de böyle keyifli zaman geçirmemizi sağladı. Bir dahakini sabırsızlıkla beklemedeyim. (yine sürprizleriyle... :) )

  bugun de guzel gecsin yine kahkahaları ile gözümün önünde. Az zamanda çok iş başardık, oradan buradan gıybetleri fısıldaştık. Özlemişim çok. Ona özel gideceğim izmir’e en yakın zamanda.

  laedri... ona baktıkça içim açılıyor. Daha yürünecek çok yolum olduğunu hatırlatıyor bana. Üç kere falan öptüm onu da öpmelere doyamadım. Bana şahane hediyeleriyle geldi. Kitaplığıma baktıkça gülümsememe vesile olacak...

  mahmut’u çözemedim. Gözlem yapmayı seviyor gibime geldi. Bonham’la kaynatıp durdular, gözümden kaçmadı. Daha geniş zamanlarda çözeceğim onu da sanırım. (o “a” harfi incelmemeli mahmut, hemfikiriz. Kalın kalın telaffuz edilmeli!)

  robert frippin sandalyesi benim için gerçekten sürpriz oldu. Biri için daha hissetmiştim bu hisleri. O kendisini bilir. Neyse... çok şeker bir adam çıktı robert. Buralarda arada esiyor gürlüyor ama dediğim gibi şaşırttı beni işte. Umarım yine görüşeceğiz.

  no passaran için ne diyeyim ki... aynı tas aynı hamam :) bir hatun güruhu ile mekana giriş yaptı. Tesadüfün böylesi... yeri geldi bakışarak anlaştık, yeri geldi bakışarak paylaştık. O da sağ olsun kitaplığımda gülümsememe vesile olacak. Zirvede kulzos tayfası iki ayrı mekanda yer alırken o üçledi. Özlemişim onu da...

  Youreads’ten aramıza katılan yazarlar... sağ olsunlar. İyi ki gelmişler ve ortamı ısıtmışlar.

  ...ve bonham. Beni hiç şaşırtmadı. Gıcık bir hatun. Ukala! Tam da böyle bekliyordum. Şaka bir yana demek isterdim ama diyemeyeceğim. Gerçekten şaşırtmadı. Ben tam da böyle bir insan olduğunu tahmin ediyordum. Ve daha fazlası olduğunu... şaşırmadım. Görünen buz dağının altı var. Alta indikçe inceliyor. Hisleniyor insan. Beni evinde ağırladı. Sarhoşluğumdan faydalanıp “bak bu aramızda...” diye başlayan cümlelerimin sebebi oldu. Beni boyozla tanıştırdı. Her şey için teşekkürler... tekrar teşekkürler...

  Zirvenin en ganimet toplayanı bendim sanırım. Pijamalarımı koyduğum bir torba ile gittim. Dönerken taşımakta zorlanıyordum. Son derece keyifli geçen gece için herkese tekrar teşekkür ederim. bir dahakini sabırsızlıkla bekliyorum.
  #61090 kesret | 2 yıl önce
   
 23. 23
  biraz geç oldu ama anca bugün kendime zaman ayırabildim de bunu yazabildim efem. evet önceden fazla tanımadığım insanları biraz izlerim, gözlemlerim zamanla açılırım. birazda tanımadığım adamların bilmediğim olayların muhabbeti vardı hmm dedim ondan. güzel bir etkinlikti . kısa kısa herkes yazmış ayıp olmasın;

  bonham; efendim kendisini önceden biraz biliyoz, masanın gittiği ucundan kahkahalar geliyor, sosyal virüs. yalnız bişeyler yok dedi bir ara anlamadım ben. harbiden en ayıklardan biriydi giderkene.

  lake of the hell; abim benden biraz daha sosyaldi, halbuki herkesi tanıyan tek kişi oydu sanırım. arkadaşta kalacaktım o gece biraz geç kalınca arkadaşı rahatsız etmiyim otele gideyim diyordum sağolsun ağırladı. kedileri var ama eve hiç biri yüz vermiyor insana sevmeye uğraşmayın.

  robert frippin sandalyesi ; bu abi de vizeyi filan sallamış gelmiş genç abimiz , tatlı çocuk, heyecanlı, anlatmayı seviyor konusunu buldumu.

  no pasaran ; ilk oturduğumuz yerde mesafeden ve sesten çok konuşamadım, sonra kesret zaten esir aldı. abimle sonda konuşma şansımız oldu biraz ucundan kırık galiba bir dahakine tam teşhis koyarım.

  bugun de guzel gecsin ; benden genç gösteriyor yeminle, bıcır bıcır falan. acayip sosyal bu da bonham gibi allahtan erken gitti sağdan soldan adam toplardı masaya ikisi.

  laedri ; o mesafeden ben olsam gelmezdim, gerçekten bravo. kendisini tanıdığıma memnun oldum. galiba arşivci, geldi kitap dergi dağattı ben bu kadar uğraşmam yeminle.

  kesret ; bu arkadaşı nereden olduğunu söylemese bile tahmin ederdim, o yöreden kimi tanıdıysam aynı heyecan aynı acele. aynı anda 2-3 kişiyle muhabbet çevirdiğini gördüm. bir ara çok iyiydi sonra baktığımda ne oldu bende anlamadım.
  #61815 mahmut | 2 yıl önce