1. 1
  Bundan yaklaşık 7 ay önce duyurusunu yaptığımızda mayıs sayısı olarak çıkartmayı düşündüğümüz dergimizin, kitaplıklarınızda yer alabilecek bir baskıyla Kasım sayısı olarak sizlere ulaşması için çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz.

  Kulzos ailesi olarak çıktığımız yolda önceliğimizin kullanıcıların rahatça yazabileceği ve okuyabileceği, benzerlerinden kaliteli içeriğiyle ayrılmış bir platform yaratmaya çalışmak olduğunu, olur da bir gün birlikte ortaya çıkardığımız bu eserden para kazanırsak onu emek veren herkesle paylaşacağımızı, fırsat buldukça dile getirmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda, şu aşamaya kadar web sitemizde olduğu gibi, derginin hazırlanması ve baskı aşamasında da herhangi bir reklam ve maddi destek almadığımızı belirtmek isteriz. Özetle, kendi imkanlarımız ve yazar arkadaşlarımızın katkısıyla gün yüzüne çıkardığımız dergimizin önümüzdeki aylarda yeni sayılarının basılıp sizlere ulaştırılabilmesi için kargo ve matbaa maliyetlerinin yansıtıldığı 15 liralık bir gider karşılığını dergiyi edinmek isteyen arkadaşlarımızdan istemek zorundayız. Dergiyi edinmek isteyen arkadaşlarımıza, kişisel bilgilerinizi gizli tutma sözünü vererek, bu tutar karşılığında derginin basılmış halini kargo ile gönderebileceğiz.
  Dergimize yazıları ile katkıda bulunan arkadaşlarımıza ise sadece kargo maliyetini karşılamaları durumunda Kasım sayısını göndermek istiyoruz. Bu noktada konuyla ilgili benimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

  Dergi fikriyle yola ilk çıktığımız günlerde fanzin formatında sizlerin karşısında olmayı düşünürken, 42 sayfayı bulmuş dergimizin kasım sayısı içeriği ile buradayız. Tamamen sözlükte yazılmış girdilerden ve yine yazarların çektiği ve sözlükte paylaştığı fotoğraflardan derlenmiş içeriğimize şuradan göz gezdirebilirsiniz.

  Son olarak, dergimizin bundan sonraki sayılarında yazılarınızın yer almasını istiyorsanız dergi@kulzos.com adresine yazılarınızı göndermeniz yeterli.

  İkinci sayıda görüşmek dileğiyle…
  #57795 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 2. 2
  talepler toplanmaya başladı ve ben bazı ilave bilgileri maddeler halinde belirtmek istiyorum.

  1) dergi 100 adet olarak ekim ayı sonunda basılacak. an itibarı ile 68 adet kalmış bulunuyor.
  2) teslimatlar kasım ayı başında, bir aksilik olmaz ise kasım ayının ilk haftasında kargo ile sağlanmış olacak.
  3) talep edilen maliyet karşılığı kargo dahil rakam. ancak bu rakam 1 adet derginin kargo masrafını içerir durumda. haliyle 1 adetten fazla alımlarda aynı adrese gidecek olan kargo maliyeti 1 adet dergi ile aynı olmayacağından toplu alımlarda dergi başına ödenmesi gereken miktar azalacaktır.
  4) dergide yazısı olan arkadaşlarımızın da isteyip istemediklerini belirtmelerini bekliyoruz.
  #57870 larden loughness | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 3. 3
  an itibarı ile 53 adet dergi kalmıştır.
  #58021 larden loughness | 2 yıl önce
   
 4. 4
  an itibarı ile 35 adet dergi kalmıştır.
  #58429 larden loughness | 2 yıl önce
   
 5. 5
  içinde bir adet benim yazımı da barındıran dergidir.

  derginin edebiyat köşesinde yer almaktadır.
  derginin en anlaşılmaz yazısı olacağına kalıbımı basarım.
  yok yok, "ben çok edebiyat parçaladım ve siz basit mahluklar anlayamazsınız yazımı" değil. yani nietzsche gibi ben bu kulaklara göre ağız değilim demiyorum, yanlış anlaşma olmasın..
  yazıyı o kadar karışık yazdım ki anlayabilene zaman çarkı külliyatını hediye ederim diyorum, eheehe
  #58536 morgase | 2 yıl önce
   
 6. 6
  açıkçası ben kulzos içerisinde beklenen ilgiyi gördüğünü düşünmüyorum. her fırsatta sözlük için destek olalım teklifinde bulunan arkadaşlarımızdan dergi talebi gelmemiş olmasını da enteresan buluyorum. e sonuçta bu da bir tür destek.

  belki dergi sözlüğü ileriye taşıyan ana araçlardan birisi olacak. belki zamanla yazarlar dergiye yazılarını ekletebilmek için çok daha kaliteli yazılarla boy gösterecekler. dergi'nin sözlüğün tanıtımını yapacağı da net olarak ortada duran bir gerçek.

  ilk aşamada baskı kalitemiz pek iyi olmayacak belki. içerik ile maliyet karşılığı arasında dengesizlik olacak belki. okuyanı yeterince memnun etmeyecek belki. yine de, farklı bir şey üretme çabamızın sonuçlarından birisi olacak kendisi.

  amacımız en geç 2-3 ayda bir yeni bir sayı çıkarmak. ve sözlük yazarları tarafından yeterince ilgi görmemiş olsa da, "madem bir şey yapıyorsunuz, biz de destek olalım" diyen eş dost çevresi sayesinde 2. sayının da basılacağını şimdiden söylesem hata yapmış olmam sanıyorum.
  #58540 larden loughness | 2 yıl önce
   
 7. 7
  her ne kadar daha önce 27 ekim tarihinde basılacağını belirtmiş olsak da, ilk matbaacının yamuk yapması sebebiyle - biraz daha yüksek maliyetle olsa da - bugün bastırabildik kendilerini. sanıyorum tam şu anda ise ciltlenmekteler. akabinde dağıtımı gerçekleştirecek olan no pasaran'a doğru yola çıkacaklar. gelecek hafta ise kargo ile sipariş verenlere dağıtım işlemi gerçekleşecek. kargo'da bir aksilik çıkmaz ise, kulzos kasım'da izmir zirvesine katılan arkadaşlar dergiye ilk kavuşan kişiler olacak gibi duruyor.

  tasarım işini başlatan ve ikinci matbaayı ayarlayan tukenmekte olan kisi'ye, tasarım işini bitiren ve ince işçilikleri halleden the ancient one'a, derginin editörlüğünü yapan kesret'e, tüm organizasyonun başında olduğu yetmezmiş gibi kapak tasarımının sahibi bhzxlkdt'ye, radyo reklamını arka kapağa monte eden cevcev'e, ilk matbaayı ayarlamak için varını yoğunu ortaya koyan ve derginin dağıtımını üstlenen no pasaran'a, dergiye fikirleri, fotoğrafları ve yazılarıyla katkıda bulunan tüm arkadaşlarımıza, dergiyi alarak ikinci sayının çıkmasına imkan tanıyan tüm yazarlarımıza ve tüm kulzos ailesine teşekkürü borç biliyorum.

  ocak ya da şubat ayında 2. sayıda görüşebilmek dileğiyle.
  #60764 larden loughness | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 8. 8
  i.hizliresim.com/...

  Herkesin emeğine sağlık. Zirveye katılanlara elden teslim edeceğim. Gelemeyenlere ise salı günü kargolamaya başlayacağım. İyi okumalar.

  Tanım: sözlüğümüzün dergisi ve ilk sayısı.
  #60891 no pasaran | 2 yıl önce
   
 9. 9
  an itibarı ile boşta sadece 13 adet dergi kaldı.
  #60905 larden loughness | 2 yıl önce
   
 10. 10
  (bkz: kulzos dergi: 1. sayı irdelemeleri)
  #61051 larden loughness | 2 yıl önce
   
 11. 11
  Kargo Gönderimleri bugün yapılmış dergidir.

  Gönderisi olanlar özelden yazsınlar takip numaralarını ileteyim.
  #61408 no pasaran | 2 yıl önce
   
 12. 12
  kulzos dergi sayı 1
  #61516 the ancient one | 2 yıl önce
   
 13. 13
  kazdağlarından bildiriyoruz
  dergi ile ilgili irdelemelerim #61505 nolu girdide.
  #61517 the fool | 2 yıl önce
   
 14. 14
  birinci sayı tam 101 adet basıldı. basım maliyeti 1,000 TL, dağıtım maliyeti ise 215.81 TL tuttu. Yani, derginin basılması ve okuyucularına ulaşması için tarafımızca ödenen toplam tutar 1,215.81 TL olarak gerçekleşti. 101 derginin 88 tanesi sahiplerine ulaşırken, bu 88 dergi karşılığında ilgili arkadaşlarımızdan toplam 951.49 TL (küsuratın sebebi keltox) toplandı. haliyle, an itibarı ile 1,215.81 TL - 951.49 TL = 264.32 TL gibi bir eksi bakiye oluştu. kalan 13 derginin tamamı, kargo maliyeti olmaksızın, 15 TL bedel ile okuyucularına ulaşır ise, söz konusu eksi bakiyenin 195 TL'sını daha karşılamış, haliyle birinci sayı bütçesini yaklaşık 70 TL eksi ile kapatmış olacağız.

  birinci sayının taleplerini toplamaya başladığımızda, amacımızın sadece ikinci sayıyı basabilmek olduğunu belirtmiş idik. ancak, matbaa ve kargo kaynaklı bir takım sıkıntılar nedeniyle hesapladığımız maliyetlerde kalamadık. bununla birlikte daha önce vermiş olduğumuz sözlerden caymak istemediğimiz için bu sayının bütçesinde oluşan fark maliyeti moderasyon ekibi olarak karşılamayı uygun bulduk.

  ikinci sayıda görüşmek dileğiyle.
  #63823 larden loughness | 1 yıl önce (  1 yıl önce)
   
 15. 15
  google'a "kulzos" yazınca karşıma dergi ile ilgili bir link çıktı.
  sanırım ben yüklemişim zamanında e-dergi olarak okunabilmesi için.
  kaçırıp da bulamayanlar ve göz atmak isteyenler buradan devam edebilir: kulzos dergi - kasım 2017 - sayı 1
  #93530 the ancient one | 12 ay önce
   
 16. 16
  tamamı sahiplerine ulaştı. bir tane de ben istiyorum diyenlerin tek çaresi birden fazla edinip hala elinde dergi olanlara ulaşmak.

  daha önce #63823 nolu girdide durum bilgisi iletmiştim. son durumda basım ve dağıtım için tarafımızca ödenen toplam tutar 1,225.06 TL oldu. karşılığında yapılan tahsilat ise 1,149.49 TL olarak gerçekleşti. haliyle 75.57 TL eksi bakiye ile 1. sayı bütçesini bağlamış olduk.

  2. sayı için hedefimiz şubat idi. olmadı mayıs'a kalsın dedik. yine olmadı. ama olacak. orası kesin.
  #93531 larden loughness | 12 ay önce
   
 17. 17
  artık bu adreste erişime açık. sağ üste yeni eklediğimiz kendi butonundan ulaşılan ana sayfası yapıldığında tüm sayılara ayrı ayrı erişim o sayfadan da mümkün olacak.

  edit: girdiye de ekleyeyim, @kerem'in eline sağlık.
  #110954 larden loughness | 8 ay önce (  8 ay önce)