1. 1
  1954 doğumlu, aslen elazığlı olan müzisyen
  türküleri çok güzel yorumlar, buğulu ve etkileyici bi sesi vardır. ben büyük keyif alırım sevdiğim türküleri onun sesinden dinlemekten.

  bi kez istanbulda bi dinletisine gitmiştim iş yerinden bi arkadaşla. mekanın adını unuttum şimdi, geçmiş gün, ara cafe'nin arasından giriyosun.. çok geç çıktılar sahneye, kınadım açıkçası. bekle bekle ağaç olduk.
  #40467 morgase | 2 yıl önce
   
 2. 2
  Üstad. Kendini yenilemiyor vs eleştiriler yapılmış hakkında. Egoist denmiş. Birincisi adam batı ve doğu sentezini mükemmel yapmış müziğinde ve iki taraftan da dinleyici kazanabiliyor. Şahsen ben doğu enstrümanlarında çok duygulanamıyorum. Ama doğu batı sentezi veya doğu müziğinin batı enstrümanları ile icrası kısımına bayılıyorum.

  zaten kendine has unique denilen ecnebice bir sound'u var erkan oğur'un.
  Ateist olmama rağmen bana ilahi de dinletiyor bu adam.

  Perdesiz gitarla ün yapmıştır kendi icadı olan. Gitarda komalı sesleri de kullanmaya yarayan bir araç olan bu gitar müzik adına devrimdir. Özgürlük ve sınırları yok etmeye açılan bir adımdır.

  Sesi de çok acayiptir erkan oğur'un. Tenor renkte ve çok duyguludur. Emre yücelen sesi hakkında bence nokta olacak bir yorumda bulunmuştu. Şöyle tanımlamıştı sesini:
  "Sanki sazının sesi olmuş."

  Erkan oğur dinlemeden ölmeyin.

  Edit: erkan oğur'un kullandığı perdesiz gitar onun icadı diye biliyorum, bugün sözlükte gördüğüm tartışma üzerine pek de emin olmadığım kanaatine vardım. Yanlışsam düzeltin efem.
  #65178 robert frippin sandalyesi | 1 yıl önce - düzeltme: 1 yıl önce
   
 3. 3
  Doğa için çal organizasyonunun 9. Türküsünde görülmüştür kendisi.

  Görülmüştür ve Görür görmez gözleri kör etmiştir. Arkadaşım perdesiz gitar çalmak nedir yaw nasıl bi hayvanlıktır. Bu ahir ömrümde ilk defa duydum gördüm. Hemen mal bulmuş mağribi gibi hanıma izlettim videoyu bak bakalım dedim erkan oğurda farkı bişey var görebilecekmisim diye, daha birinci saniyede perdesiz gitar çalıyor dedi. Meğersem herkes biliyormuş da bi ben mal gibi dinliyormuşum yıllardır. Fena...gitar çalan diğer sanatçılara hakarettir.
  #65205 11001 | 1 yıl önce
   
 4. 4
  dünya çapında bir müzisyendir. ''bir insan işini ne kadar iyi yapabilir?'' sorusunun yanıtıdır. gerçek bir sanatçıdır, üstaddır. bastığı her bir nota insanın içine işler.

  güllerin içinden şarkısının sonundaki efsanevi gitar solosu kendisine aittir.
  #66303 blackmamba | 1 yıl önce
   
 5. 5
  ebow isimli aleti türkiye'de en güzel kullanan müzisyen. yavuz çetin ile yaptığı dünya adlı parça muhtşemdir.
  #108052 opethian | 5 ay önce
   
 6. 6
  tellilerin efendisi. bu toprakların en yetenekli sanatçılarından.

  “neşeli müzikler besteleyemiyorum, ne yapsam insan olmanın hüznü çıkıyor ortaya, biz sizi eğlendiremeyiz, sadece eyleriz…”
  #108055 invictus | 5 ay önce