1. 1
  1 bardak pirinçe, 1,5 bardak su ölçeğiyle yapılır. pirinç özelliklerine göre bu ölçü biraz farklılık gösterebilir. şu sıralar öğle ve akşam çeyrek tabak yiyerek yaşamamı sağlayan besin kaynağı. her daim sevdim ve seveceğim.

  en iyi pilav baldo pirinç ile yapılır. kırık pirinç dolma yahut sarma gibi yemeklerde kullanılır. salma ve kavurma pilav olarak iki şekilde yapılabilir. salma haşlanarak, kavurma da klasik, herkesin bildiği gibi, yağda kavurarak yapılır. bir de piştikten sonra demlenmek için üzerine kağıt havlu vs gibi birşey örtülerek bekletilir.

  Herkes ekranları başında mı? Şindi size müthiş bir pilav yapabilmeniz için iki tane püf noktası söyleyeceğim.
  Sen yap bu pilavı, kötü olsun gel beni bul. Bul beni ya. Bu pilavın tane tane olmama şansı yok. Zaten küçük gizli tarikatımızda yalnızlar pilavı diyoruz bu pilava. O kadar birbirlerinden ayrık duruyorlar. Veriyorum hazır mısın?

  Pirinçleri sıcak suyla en az 3 defa yıka. (ağza üç kere dolu dolu su vermek) Hani yıkarken beyaz oluyor ya su, hah işte o beyazlık ne kadar giderse o kadar nays. Holi şit ya ehheh.
  Sonra süzdün mü iyice? Kavururken sıçrar bak. Tamam. Abi iyice kavur. Kavurma işini aceleye getirme. Ha bokunu da çıkartıp pirinçleri bir maden çeşidine de döndürme. Adam gibi kavur. Hah güzel güzel kavur. Oldu mu? Ver abi suyu. Ver ver korkma.

  bilgim bitti benim.
   
 2. 2
  Tek başına yenemeyen yemeklerden. İlla yanına bir sulu yemektir yahut ettir tavuktur olacak. En olmadı salata ya da yoğurt karıştırıp yenecek. Çatalın tepesinde tane tane duran pilavı yeme zevkinden mahrum kalınacak haliyle de.

  Sıcak yiyiniz.

  #40279 İyi adamdim ben | 2 yıl önce
   
 3. 3
  (bkz: pirinç pilavı)
  (bkz: bulgur pilavı)
  (bkz: şehriye pilavı)

  tam bir "yancı" yemektir. tek gitmez kolay kolay. bir çok yemeğin tamamlayıcısı durumundaki yan eklentidir.
  sadesi de hoş olmakla birlikte, çeşitli garnitürler ve değişik malzemeler eklenerek çoooooook güzel çeşitleri yapılabilecek yemektir.
  pirinç pilavı ciddi bir şeker bombası olduğu için tüketimini pek tavsiye etmesem de, zıkkım çok güzel gidiyor bazı yemeklerin yanında.
  #40322 the ancient one | 2 yıl önce
   
 4. 4
  pek çok köklü okulun mezunlar günü yemeği.
  (bkz: pilav günü)
  #40329 laedri | 2 yıl önce
   
 5. 5
  Bunun efsane mertebesine eriştiği tariflerden birisi, tat olarak doruğa çıktığı, zirve yaptığı yer; etli kapamanın parçası olduğu andır.
  (bkz: Etli kapama)
  #40332 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 6. 6
  Bunun size mapusa tek gidişlik bir bilet kazandıracak versiyonu için(bkz: maklube )
   
 7. 7
  hakiki olani pirincten yapilir. bulgurdan yapilan pialv degildir, bosuna iddia etmeyin tartismaya bile girmem *

  gecenlerde arkadaslarim arasinda pilav ketcapli yenir mi yenmez mi sorunsali basgosterdi. bir grup diyor ki "ilik misiniz ulan, pilav ketcapli mi yenir. siz waffle yiyip alttan citcitli body de giyiyorsunuzdur", diger grup diyor ki "ulan allahin cahil barzosu, hayatinda hic ketcapli pilav gibi bir lezzetle tanismamissin burda car car konusuyosun. tavuklu pilavin yanina ketcap, yanina da acik ayran bol kopuklu, ufff".

  bilemedim ben. ikisi de guzel gorunuyor
  #40342 buyucu | 2 yıl önce
   
 8. 8
  Uzak doğunun kült besini. Noodle' ın yanında tatsız tuzsuz lapa lapa bole.. neeh.
  #40397 idealistkuzu | 2 yıl önce
   
 9. 9
  kulzos'un favori yiyeceği olsa gerek. içimizdeki çinliler...
  #40401 larden loughness | 2 yıl önce
   
 10. 10
  bulgur olanını sevip pirinç olanını yediğim gıda
  #40409 mekanikenginar | 2 yıl önce
   
 11. 11
  mantar gibi pilavcı bitti kadıköy'ün içinde. simit saraylarının modası geçti galiba. şimdi her yerde pilav sarayı. millet karbonhidrata talim.
  #63308 laedri | 2 yıl önce