1. 1
  Dünyanın itlik, hergelelik üzerine kurulu olduğunu ispatlayan bir durumdur. Hani yumurtaya can veren rabbim diyoruz ya onun gibi.
  Ateist misiniz diyeceğim, onda da aynı bok. Tamam belli bir oran var, onu tutturunca rönesans devrini başlatmış gibi hissediyor olabilirsiniz.
  Hatta "ben ilk kadın astronotum gerizekalı!" dürtüsüyle bu satırları okuyup bana küçük tatlı küfürler ediyor olabilirsiniz.
  Ama sizin ananıza bacınıza boy muhabbeti yapılsa?

  Romantik mode on;
  Çünkü biz küçücükten de küpküçücük insancıklar, bu uzayda nokta kadar bile olmayan dünyada bu kadar ileri teknoloji olmasına rağmen hala ayak basmadığımız yerin olduğu dünyada, yani miniminiminnacık biz insancıklar sımsıkı ve eksiksiz sarılmak için uzun boylu erkekleri tercih ediyoruz.
  Aman tanrım kız oldum! Ehheh yok lan, onu erkek gibi okuyun.

  Boy pos geçici annem, yaşlandıkça ufalıp büzüşüyoruz. Önemli olan gönül uzunluğu.
   
 2. 2
  Üst raflardaki bardakları indirip kaldırtmak için. Sandalyeye in çık zor oluyor.

  Bir de perde astırmak var.
   
 3. 3
  tamamen cinsellikle alakali bir seydir bakmayin onemli olan gonul uzunlugu, perde asmak falan ayaklarina. perde asacaksak olan kiz gider nalburdan merdiven alir uzun boylu erkek almaz. *
  #25606 pokilertoner | 2 yıl önce
   
 4. 4
  çiftlerdeki ortalamayı ve haliyle neslin devamındaki boyu tutturmayla ilintili içgüdüsel bir davranış şeklidir.

  konuyla ilgili araştırma yapan çorumlu bilim adamları, aslında 1.70 boyundaki bir erkek 1.50 boyundaki bir kadına göre bir hayli uzun olsa bile, o kadının, gelecek nesillerin iyiliği için, iç güdüsel olarak 1.80 altını kısa olarak algıladığı gerçeğine ulaşmışlardır.

  bu bağlamda, 1.50'lik bir hanım kızımız için en ideal erkek boyu 1.90'dur. böylece ülke boy ortalaması olan 1.70'in devamlılığı sağlanmış olur. aynı nedenle 1.50 boyundaki hanım kızımıza kısa görünen 1.70'lik erkek, 1.70 boyundaki hanım kızımıza gayet normal görünmektedir.
  #25607 larden loughness | 2 yıl önce
   
 5. 5
  götü yere yakın olan erkeklerden korktukları içindir. göt/yer paritesi bir insanın kişiliği hakkında en doğru bilgiyi verir çünkü.
   
 6. 6
  Kısa boylu erkekler de uzun boylu kızları mı tercih ediyorlardır acaba? *düşünceli emoji*
   
 7. 7
  söz konusu tercih olunca illa kadınlar yapar yanılgısını gözler önüne seren düşüncedir.
   
 8. 8
  Sevgili kişisinin boynuna sarılıp yüzüne bakmak için kafayı 30 derece yatırmak güzel bir şey olmalı.

  Ya da şöyle;
  68.media.tumblr.com/...
  #25684 limonlukek | 2 yıl önce
   
 9. 9
  normaldir takılmamak lazım ama şu bir gerçek türkiye ortalaması 175 iken 180'lik adama kısa deyip beğenmemek mallıktır. beğenme tamam da kısa değil yani. mk 183 boyum var bizim kızların gözünde kısayım. o sizin uzun dediğiniz 188-190 lar uzun değil çok uzun. 180-185 biz uzunuz. dağılabiliriz.
  #25685 Sabbracadabra | 2 yıl önce
   
 10. 10
  boy derken?

  sayısal değerin küçük olması her zaman negatif sonuç ortaya çıkarmayabilir. inikken yerden yüksekliği gibi mesela.
  #28379 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 11. 11
  kısa boylu kadınlar, uzun boylu kadınlar, kısa boylu erkekler ve uzun boylu erkekler... Bir de ortalama boylular var. standartlarını sevdiklerim.

  envai çeşit ilişki teorisi üretilebilir, ilaveten bunlara duygu ilişkileri de eklendiğinde bu teoriler korkunç bir sayıya ulaşabilir. insan, kendi mevcut halinde neyi eksik görürse partnerinde onu arayabiliyor. Kısa boylu kadınların yatakta çok iyi oldukları gerçeğini bence artık hepimiz biliyoruz. Fakat uzun boylu kadınlar da kötü sevişiyor diye bir gerçek yok. aksine avantajları da bir hayli fazla. bu skalaya bir sürü şey eklenir aslında. kilolu olma(ma) durumları vs. 1.98'lik 'koller' görünümlü biri olarak genelde hep uzun boylu kadınlarla ilişki yaşadım. lakin dikkatimi hep kısa boylu kadınlar çekti. evet ilginç. kısa boylu kadınlar güzel kitap okur gibi geliyor bana, güzel yemek yapar, güzel yönlendirir ve güzel sevişirmiş gibi geliyor.

  uzun boylu ve uzun penisli erkek olmanın dezavantajları da yok değil tabi.
  #28382 no pasaran | 2 yıl önce
   
 12. 12
  Ben şahsen bir sıkıntı görmüyorum. Uzun sever kısa sever bize ne mk ama suna hastayim sor bunlara uzun boy ne 190 üstü der çoğu. Ulan Türkiye ortalaması 75 ise 75 üstü uzun demektir bu. Boyum 83 bunlara göre ortalama hatta kisayım. Sen yine sev 90 üstü ama biz de uzunuz yani. Ha uzun seviyorum deme çok uzun seviyorum de misal.
  #28384 Sabbracadabra | 2 yıl önce
   
 13. 13
  genellemek gibi olmasın ama arkadaşlarımdan biliyorum koca popolu ve 155-165 boylarında olan kız arkadaşlarımın hepsi +180 erkek istiyor. ister tabi. özgür sonuçta. ne isterse onu ister. ister mantıklı şeyler ister. isterse ütopik şeyler ister. bunu tartışmayalım. ha bulur bulamaz orası ayrı. ne diyelim.... kendime gelince 173 boyunda kızım +185 boyunda erkek istiyorum. oldukça makul ve mantıklı isteklerim olduğunu düşünüyorum. konu kapanmıştır.
  #29360 itsmeasli | 2 yıl önce
   
 14. 14
  Ya "insan sahip olamadığı şeyleri, sevgilisinde görmek ister" mantığı yatar.

  Ya dış görünüş olarak, cidden uzun boylu erkeklerden hoşlanıyordur... kendisinin kısa boylu olup olmaması bu düşüncesine negatif ya da pozitif bir etkide bulunmaz... kızın gerçekten düşüncesi bu'dur...

  Ya da cinsel anlamda "yatakta uzun boylu erkek tarafından adeta şekilden şekile gireyim" düşüncesi yatar. Seksapalite açısından uzun boylu erkek o'nu tahrik eder. Tıpkı "at gibi hatun" fiziğini arzulayan erkek gibi.

  #29363 tmm | 2 yıl önce
   
 15. 15
  yok öyle bir şey ya. 1.86 boyunda geniş omuzlu, fit bir erkeğim bugüne kadar kısa veya uzun bir kız seni istiyorum, parçala beni, şekilden şekile sok beni demedi ulan eve gel perdemi tak, kornişimi çak bile demedi.

  ha bu arada kısa boylu kızlar eqlesin (u:swh )
  #29368 abdominalmuscles | 2 yıl önce
   
 16. 16
  yanlis olandir. koca koca adamlar, dalyan gibi delikanlilar, sevdicegine bi sariliyor yarisi bosa gidiyor. o kollarin arasina 2 tane daha sevdicek girer.

  boyu boyuna, huyu huyuna diye buyukler bosuna dememis. incir agaci gibi adamlari istemeyin, bosverin. opmek icin agaca tirmanir gibi tirmanmak zorunda kaliniyor sonra (ya da karna bir yumrukla rukûya, oradan da secdeye yolculuk eyliyor erkek kisisi). hos degil, bilin istedim *
  #29400 buyucu | 2 yıl önce
   
 17. 17
  Boy da her zaman etki etmiyor. Kalıp dedikleri daha çok kurtarıyor bence.
  1.80 veya 81'im ama zayıflığımdan ötürü sırık gibi gözüküyorum ama böyle 1.77 bir abi yanıma gelse böyle iricene ben çocuk kalıyorum.
  Arkadaşımla bu mevzuyu da (tıpkı diğer her bok gibi, işsizlikten bunlar) çok tartıştık. En basitinden ben liseye başladığımda lise 3 vardı en fazla, okul yeniydi ama herifler hayvan gibiydi. Boy, pos kalıp vardı. Deli sakal vardı alayında. Hani çocuğu var de koy, kimse yadırgamaz. Hatunlar da baya evli gözükecek kadar vücut hatları oturmuş olgun gösteriyorlardı. Hani liseli dizi veya filmleri eleştirirler ya eşek kadar insanları liseli diye bize yediriyorlar diye, aslında harbiden öylelermiş.
  Ancak ne anasını sattığımın işi ise 21'ime girmek üzereyim hala daha öyle göstermiyoruz.

  Yeni nesil küçülüyor lafı doğru mudur nedir hepimiz daha bir çocuksuyuz daha bir çocuğuz.
  99'lularla okuyorum ünide. Geçen bir whatsapp grup kavgası çıktı (klasik). Hatun bana ben 4. Sınıfım veled kardeşim diye ayar atmaya çalıştı. Gerizekalı haberi yok ki muhtemelen aramızda ay farkı var. Ancak dediğim gibi göstermiyoruz azizim.

  Neyse nasıl geldik buraya, hee boy
  Ya işte kadınların çoğu kendi de ne istediğini bilmediğinden çok da şey yapmamak lazım.
   
 18. 18
  Yalnizca kisa boylu kizlarin degil, turkiye ortalamasi uzerinde bir boya sahip kizlarin dahi tercih ettigi erkektir. Siktir lan oblivion nerden biliyorsun? Derseniz, kendimden biliyorum. Uzun boylu bir erkek oldugum icin fakat bir hususa daha dikkat cekmek isterim. Yalnizca uzun boylu degilim. Brad pitt vari bir yakisikliliga, al pacino tarzi bir karizmaya, morgan freeman tonunda bir sese sahip olmam da buyuk etkenler tabii.
  #79599 oblivion | 1 yıl önce
   
 19. 19
  basketbol oynamak için olabilir...
  #83404 kerem | 1 yıl önce
   
 20. 20
  içgüdüler, içgüdüler, içgüdüler...
  #83788 howard roark | 1 yıl önce
   
 21. 21
  bardak-sürahi kombinasyonudur. 1.60'a 1.90 mutlu eder, en şefkatlisidir ^^
   
 22. 22
  hay genelleme kadar başınıza taş düşsün dediğim komik önerme. yok böyle bir şey, her kısa boylu x uzun boylu y seçmiyor. uzun erkek kısa kadın, uzun kadın kısa erkek, uzun kadın kısa kadın, kısa erkek uzun erkek.... sonsuza kadar gider bütün kombinasyonlar. saçmalık... seviyorsan hangi boyda olduğunun ne önemi kalıyor yahu nasıl bir tespittir bu?

  aynı boydayız sevgilimle. ben bir kadın için orta boydayım kendisi bir erkek için kısa sayılır. uzun boylu olsun, döşü gıllı olsun, çikolata tenli olsun diye seçmiyoruz sevdiğimiz insanları değil mi? aşk böyle değildir sanıyordum ben?

  kumral olsun

  asıl önemli olanın aşkı hissetmek olduğunu düşünürdüm de çoğunluk için görüntü daha önemliymiş demek. buyrun bu da benim genellemem.

  yapmayın şunu artık.
  #83876 the fool | 1 yıl önce
   
 23. 23
  normal şartlarda sinema dışında başlıklara yazmayı tercih etmesem de bu konu kanayan bir yaram olduğu için birkaç bir şey karalamak istedim.

  öncelikle doğuştan gelen bir durumdan ötürü hormonlarım ortalamanın altında çalıştığı için uzun süre dışarıdan takviyeyle boyumu belli bir ölçüye kadar uzatabildim. şu an net olarak bilemesem de 163-166 cm gibi bir şey olması gerekiyor. sırf boyumdan ötürü bile bu aşık olma, sevgi meselelerini hep geri planda tuttum. sevdim söylemedim. ya da sevdim söyledim olmadı vs. vs. sonuç olarak şu yaşıma kadar kız arkadaşım olmadı diyebilirim. kadınlarla olan muhabbetim yeni yeni iyi düzeylere geliyor. onun da mazisi taş çatlasa 4 sene diyebilirim. şu son 1 senedir çalıştığım yerde bir kızla iyi derecede anlaşıyoruz. iş çıkışlarımız denk gelsin ya da gelmesin bir şekilde buluşup vakit geçiriyoruz. hatta sürekli bir plan yapıyoruz vakit geçirmek adına. bu sadece ikimizin olduğu bir buluşma da oluyor, küçük bir arkadaş grubuyla da. haliyle ben kendisinden hoşlanıyorum. yani sürekli yanında olmam, onunla bir şeyler paylaşmam vs. belki onun düşüncelerinde 'arkadaş gibi' görülse de bende durum aynı değil. birde benim için bir handikap söz konusu. kendisinin boyu benden uzun. 8-10 cm vardır diye tahmin ediyorum. ama benim için bu durum problem değil. kendisinin fikrini de bilmiyorum. ona karşı düşüncelerim hep olumlu olduğu için bana sorarsanız dış görünüşe önem vermiyordur derim. ama tabii bunun birde toplumsal düşünce zımbırtısı var ki, işte benim diğer bir handikapım burada devreye giriyor. uzun boylu erkek kısa boylu kadın tercihleri daha çok tutulduğu için benim gibi gönlünü uzun boylu kadına kaptırmış kısa boylu erkekler hep 'olmaz olum o ilişki. yürümez.' yorumlarına maruz kalıyor.

  halbuki aşık olmak, sevmek sevilmek neden bir dış görünüşün altında ezilsin? ee hani bunlar kutsal duygulardı?

  toplumun düşünce yapısının değişmesi gerektiğine inananlardanım. olur mu olmaz mı bilmiyorum ama ben kısa boylu bir erkek olarak cesaretimi topladıktan sonra sevdiğim o uzun boylu kadına içimdeki yeşeren duygularımı tek tek söyleyeceğim..
  #83883 thedirector | 1 yıl önce (  1 yıl önce)
   
 24. 24
  arkadaş sanki kontrollü deney yapıldı ne muhabbettir bu böyle, dünya genelinde kadın boyu erkekten kısadır yani ortada kalıtımsal bir durum var. burada tercihten çok istatiksel bir olay var sanki, evrimsel birşeyleri felan vardır orasını bilemem. kontrollü bir deney yapmak istesek bu konuda bir düşünelim o nasıl olur bence daha eğlenceli, bir sürü başka faktör giriyor bir kere kel olmamalı erkekler kulzosta onu öğrendim ben.
  #83884 mahmut | 1 yıl önce (  1 yıl önce)
   
 25. 25
  tom cruise artık yaşlandığı için ortaya çıkan bir tercihtir.

  yoksa kimler kimler koşuyordu bu adamın peşinde.

  adam nicole kidman'lı bir hayat yaşadı gerisini siz hesap edin.

  not: oha ben bile uzunmuşum adamdan.
  #83895 akai suisei char aznable | 1 yıl önce (  1 yıl önce)