1. 1
  kitaplarının dili hayatı anlatmaya çalışan bir bilgenin diliymiş gibi gelir. yer altından yazardır ki lezzetlidir kalemi. ama bana hep türkçe dublaj yabancı filmlerini anımsatır kitapları zira karakterler ve hikayeler yabancı filmler gibidir ve bu nahoş birşeydir.
  iki kitabını bu durumdan muaf tutarım biri malafa diğeri ziyan 'dır. spoiler olmasın diye maalesef yazamıyorum, okuyunca zaten göreceksiniz.

  bunun dışında, uçlar ya da feleğin çemberinden geçmek halini iyi irdelemesi gerekli diye düşünüyorum. çünkü karakterlerinin yaşadığı uçluk durumu bizden değil maalesef.

  imza günlerinde ya da okuyucularıyla buluştuğu herhangi bir ortamda mütemadiyen okuyucularından film, kitap, şiir önerisi isteyen yazardır. imza günlerinde listesi vardır ve her imza alan okuyucu o listeye bir öneri yazar.
  ki bu durum hayli güzeldir, özgün olmak adına çok izlemek, okumak, bilmeye çalışmak gereklidir.

  hakkaniyetli eleştri adına şunu söylemem gereklidir ki bir fast food toplumu çarklarına biraz kendisi, biraz sistem biraz da bu sistemde safi tüketici olmayı isteyenler, hakan günday'ın fast food'laşmasına sebep oluyor.
  kitaplarındaki konu ve karakterleri yüzünden kendisi, sistemin bohem-popüler satışı yüzünden sistem, sistemin çarklarında tüketici orgazmındayken aslında içimiz yanıyor diyen tüketicileri kastettim tabii ki.

  her şeyi okumanın gerekliliğini savunduğum ve muhakkak birşeyleri süzerek en azından oğuz atay'a ilgi duyabilmenizi tetikliyebileceği için okumanızı çok tavsiye ediyorum.
  bir de unutmadan, kinyas ve kayra övüldüğü kadar muhteşem, başyapıt değildir. ilk kitap olduğu öyle bariz ortadadır ki, çiğ olduğunu okuken anlarsınız. kekre kalır.
  piç , azil , ziyan , az ve çerez niyetine malafa 'yı öneriririm. daha , zargana okununabilir, kinyas ve kayra 'yı da en sona saklayın.

  hatırlama editi: bir yönetmen arkadaşımdan duyduğum kadarıyla bazı kitaplarının film hakları satılmıştır. fakat ne zaman film olur bilmiyorum. zannedersem ilk olarak piç kitabı film olacak çünkü tam bir ana akım film konusu vardır.
   
 2. 2
  Kitaplarında kullandığı üslubun tersine çok sakin ve kibar bir yazardır. Tane tane konuşur ve sesinin tonunu iyi ayarlar. Ayrıca bir dublaj sanatçısıymışçasına güzel bir sesi olduğunu düşünüyorum.
  #25545 blackmamba | 2 yıl önce
   
 3. 3
  ''bir sabah hayallerimden uyanıp hiçbir şey hatırlamayacağım.'' sözünün sahibi, türk yazar.