1. 1
  yabancı dil öğrenen güzel halkımın şiveli yabancı dilini dinleyip ne kadar tatlı olduklarını görebileceğiniz güzide memleketimiz...

  dörtyol ağızlarına göbek derler ki yolunuzu kaybettirir. denedik.

  araba kullananlar tek başına yaşayıp çift kişilik yatak alanlar gibi geniş geniş sürmek için mutlaka şeritleri ortalayarak kullanırlar. çift şeritli yolda sıkıntı yok da tek şeritte insan biraz duygulanıyor.

  trafik kuralları neredeyse geçersizdir. kırmızı ışık yandıktan sonra üç araba daha mutlaka geçer, hemen yola atlamayın.

  sağlıkta çığır açan bağzı muhteremler buraya uğramamış olacak ki devlet hastanesi tam bir kargaşa ve tüp gaz kuyruğu halindedir. devlet hastanesine giderse... gitmeyin.

  ekonomik yaşam turizm ve otelciliğe dayalı olduğu için her şey pahalıya endekslidir (abi otellere veriyoruz o yüzden).

  karşılaştığınız herkes neden bilmem biraz utangaç ama müthiş bir halde yardımcı olmaya çalışıyor.

  30 üstü ablacıkların çoğu basma fistanlı 30 altının ise müthiş bakımlı popüler kültüre tabii olduğunu gözlemledim ki burada kuşak değişimi çırılçıplak ortada.

  not: bu gözlem belek, kundu, serik ve havalimanı çevresinde yapılmıştır.

  küçük bir anektod;
  çapkınlığıyla gururlanan birinin doğum gününü kutladık. dedim ülen bi bereket tanrılı bişey alayım da mağrur olma padişahım fikri vereyim. bi markete uğradım;
  -abicim hediyelik bereket tanrısı var mı?
  -o ney?
  -hani böyle pipisi olan bi heykel...
  -haa ya aldım onlardan ben. sonra bu ney ya deyip attım hepsini.
   
 2. 2
  geçtiğimiz haftalarda gündemi meşgul eden içki yasağının beklendiği üzere uygulanamadığı şehir. arzu eden pazar günleri şirinyalı'daki falezlerden aşağı inebilir. bira müessesemizin ikramıdır.
  #41242 mr november | 2 yıl önce
   
 3. 3
  İddia ediyorum, yaz sıcağı olmasa Türkiye'de yaşanılacak en güzel şehir. Doğası ve tarihi dokusu o kadar güzel ki anlatılmaz. Sadece şehir merkezine endeksli söylemiyorum bunu.

  Yılda 10 milyona yakın turist geliyor(du) sadece denizine ve kumuna gelmiyor bu kadar insan. Mesela kaleiçi sokaklarında kaybolmanın hazzı enfes. 15 yıldır Antalya'da yaşıyorum ve hala öğrenemedim kaleiçi sokaklarını, hala kaybolurum. Sonra yine kaleiçinde dolaşırken bir meyhane görürsünüz hemen dibinde ise çok şık bir restoran bahçesinde güzel bir kadın kuyruklu piyano çalıyor... Öyle bir şehir Antalya.

  Ha bana sorarsanız Konyaaltı ve muratpaşa ilçeleri haricinde oturulmaz. Kepez, o Antalya ruhunu, dokusunu hem kültürel hem şehirleşme olarak taşımaz çünkü.

  Ne çok kalabalıktır ne çok az. Tam kıvamında nüfus yoğunluğu var. Ancak popülasyonu çok değişik bir yapıdadır. Seçimlerde bir akp kazanır şehri bir chp. Hiçbir parti için garanti değildir. Hiçbir partinin kalesi değildir ve olmamıştır.

  Burnumda tütüyor. Varyantta Manzaraya karşı sigara içmek, gün batımında konyaaltı sahilinde yüzüne vuran deniz meltemi eşleğinde biranı yudumlamak...

  Canım şehir. İyi ki Antalyaya taşınmışız diyorum sürekli.
  #42768 biri beni silksin | 2 yıl önce
   
 4. 4
  Her köşesinden ayrı bir güzellik, ayrı bir tarih, ayrı bir hikaye fışkıran muhteşem şehir. Olimpos, adrasan, çıralı, kaleiçi, Manavgat, düden, karain, kaş, kaputaş, patara, st. Nicholas, likya yolu, faselis, yanartaş, aspendos, Side, Beldibi, faralya ve daha onlarca doğal ve tarihi güzellik.

  Ölmeden önce her köşesi didik didik edilmesi gereken bir muhteşem coğrafya.
  #42783 petra von kant | 2 yıl önce
   
 5. 5
  yazın genelde ağustos ayında izne çıkıyoruz. o tarihte de bu şehir cehennem sıcağı olduğundan mütevellit yaz tatilimizi geçirmek için hiç tercih etmediğimiz bi şehir. zira denizi bile sıcak oluyor o mevsimde, girince serinleyemiyor insan. zaten pek çok bölgesinde kayalık sahil ve dalgalı bir denize sahip.
  geceleri bile serinlemiyor, klimasız ortamda dışarda oturup akşam yemeğinizi yemeniz imkansız, terden yapış yapış olursunuz.
  güney ege candır.
  #42811 morgase | 2 yıl önce
   
 6. 6
  selçuklu döneminde en önemli ihracat limanı antalya'dadır. hem selçukluların kendi imalatı olan ipek ve yün dokumalar, halı ve kilimler, çini ve seramikler, dokumacılıkta kullanılan bir ham madde olan şap, hem de ipek yolu üzerinden gelen her türlü mal antalya limanından venedik, ceneviz ve floransa gemilerine yüklenerek ihraç ediliyordu.
  #50970 laedri | 1 yıl önce
   
 7. 7
  antalya temizlik firmaları için bakabilirsiniz. son derece kaliteli ve ekonomik hizmetleri var. bknz: www.antalyatemizlikfirmalar.com...
  #55502 penguentezegi | 1 yıl önce
   
 8. 8
  son belediye seçimlerinde chp'den ak partiye geçen il. seçimden sonra erdoğan kenti ziyaret ettiğinde şöyle bir demeç vermişti:
  "hamdolsun, antalya'yı yeniden bir şantiye haline dönmüş olarak gördüm"

  hava nasıl oralarda şimdi merak ediyorum.
  #64341 bhzxlkdt | 1 yıl önce
   
 9. 9
  bence türkiye'nin en güzel şehri. böyle bir doğa, böyle bir deniz, böyle bir hava, böyle bir güneş yok. özellikle konyaaltı'na hastayım; konyaaltı'ndan bakınca deniz ile birleşen dağların görüntüsü eşsiz. bence türkiye'deki diğer şehirlere göre şehirleşmesi de gayet düzgün ve göze hoş geliyor. sokaklar, caddeler, meydanlar, yollar geniş.

  tek kusuru kavurucu sıcaklar. ben hayatımda böyle bir sıcak görmedim.
  #67581 endingcredits | 1 yıl önce
   
 10. 10
  yaz vakti gittiğinizde sizi sıcaktan öldürebilecek bir şehirdir.
  #67601 garip bir yazar | 1 yıl önce