1. 1
  Neden kayıt olduk kulzos'a.
  Ya da, neden bir sözlükte yazma ihtiyacı hissettik?
  Neticesinde neden ve nasıl kulzos?

  Benim hikayem basit:
  Kambersiz düğün olur mu?
  #22822 cnr16o3syd18o5eo9o3 | 2 yıl önce
   
 2. 2
  Yazmak, kendini ifade edebilmek, birazda olsa güzel insanlarla tanışıp anksiyete bozukluğumu yenmek için ekşiye sonra meta sözlüğe sonra youreadse en sonda buraya geldim. Ha youreads de yazmayı bıraktım ama orada daha fazla insanla tanıştım orası ayrı. Burada neden kimse ile sıkı fıkı olamıyorum bu ilginç...
  #22827 biri beni silksin | 2 yıl önce
   
 3. 3
  bir arkadaşım aramızda ''kulzosa üye olan var mı'' dedi ''o ney la'' dedim sözlük dedi üye olayım dedim oldum
  #22906 ceaser | 2 yıl önce
   
 4. 4
  sanırım %98'imizin meta'nın kapanması...
   
 5. 5
  son kurtadam çağırdı geldim.
  yine çağırsın yine gelirim.
  #22930 cladi | 2 yıl önce
   
 6. 6
  Meta kapandı. Youreads'e gittik tutunamadık. Bir gün arama motoruna meta sözlük yazdım kulzos geldi başta. Uzun süredir görmediğim sevdiğim bir kişiyi görmüşçesine sevindim, tıkladım. Sonra da kaydolduk. İşte böyle...
  #22931 atesfedya | 2 yıl önce
   
 7. 7
  #1110 nolu girdide izah ettiğim gibi idi.
  #22935 larden loughness | 2 yıl önce
   
 8. 8
  öncelikle, ekşi sözlük'e geliş hikayemi bilmenizi içeren bir hikaye. isteyen verdiğim linkten okusun, isteyen bu entry'den.

  aylardan haziran, yıl 2012. google'a ''beşiktaş 2 fenerbahçe 2 27 ekim 2011'' yazdım. karşıma ''27 ekim 2011 inönü baskını'' diye bir site çıktı. her şeyi tarihiyle hatırlayan bir takıntılı olarak siteye tıkladım. tam benim aradığım şekilde bir siteydi. tüm yorumlar bir başlığın altında toplanıyordu, aradığın bilgiye kolay ulaşıyordun ve bu kolaylıktan dolayı herkes seni okuyabiliyordu. işin güzel tarafı da, bu yorumlar donanımlı kişiler tarafından yazılıyordu. neyse ben üyeliğimi aldım, çaylak onay sırası'nda uzuuun asırlar bekledim. ağustos/2014 gibi yazar oldum. yalnız ben yazar olduğumda sözlük o ''eski'' sözlük değildi. ekşi sözlük başlığına diğer tüm suser'lar gibi ''sözlük çok bozdu :/'' minvalinde iki entry girmiştim. aylardan ekim, bir suser o iki entry'me de aynı mesajı yollamıştı:''merhaba. meta sözlük adında yeni bir site üzerinde çalışıyoruz. dilerseniz gelebilirsiniz.'' üçüncü mesajında, ''çifte mesaj gitmiş pardon'' demişti. meta sözlük'ü biraz araştırdıktan sonra kategori özelliğine hayran kalmıştım, tak diye geldim. meta sözlük'te de 1.5-2 sene yazdıktan sonra meta sözlük 31 temmuz 2016 akşamı kapandı. uzun bir süre boşluğa düştüm. fakat geçenlerde uludağ sözlük'teki meta sözlük başlığına bakarken la sagrada familia'nın entry'sini gördüm ve buralara geldim.

  yani nete fenerbahçe-beşiktaş derbisini aratmasaydım, şu an burada olmazdım. sen nelere kadirsin be, 27 ekim 2011 beşiktaş fenerbahçe maçı?
   
 9. 9
  yanlış hatırlamıyorsam kulzos'a Yeni bir sözlük isimli google grubundaki linkten geldim. o gruba'da meta sohbetten gitmiştim. meta sohbet'e meta sözlükten gitmiştim. meta sözlüğe ekşi sözlükteki çaylak onay listesinde heeeeeeeeeeeee'nin reklamını görünce gelmiştim. evet epik destansı hikayem bu.
   
 10. 10
  (bkz: bugun de guzel gecsin)

  o dedi eski meta orada toplanıyor deyü.
  #22947 timoteus | 2 yıl önce
   
 11. 11
  (bkz: ekşi sözlük) ten geliyorum. Bunca yıllık yazarlık geçmişimde yazmadığım sözlük kalmaması için buradayım. Burayı sevdim her şey çok güzel olacak.
  #22948 itsmeasli | 2 yıl önce
   
 12. 12
  puslu ve soğuk bir gündü. fırına gittim sıcak ekmek hayali ile fırına girdiğimde, fırıncının sıcak ekmek olmadığı yüzünden okunuyordu besbelli ama bir umuttur dedim "iki ekmek verir misiniz? sıcak olsun lütfen" dedim, fırıncı tedirgin bir bakış attı yüzüme ikimiz de çok gerilmiştik bu gergin hava birden çıkıp gelen beyaz atletli ve beyaz önlüklü kıllı kolları ile sıcak ekmek kasası taşıyan çırağın "ekmek çıktı" nidası ile bozulmuştu bu öyle bir nidaydı ki sanki soğuk puslu hava gitmiş bahar gelmiş, kuşlar cıvıldamış, denizler şavkımıştı, fırıncı sıcak ekmeği yürümeyi yeni öğrenmiş bebek telaşı ile kağıda sardı ve bana verdi. mutlu mesut eve geldim sıcak ekmeğin arasına tereyağını sürdüm uzun süre tereyağının sıcak ekmekle giriştiği o mükemmel ilişkiyi izledim ve ardından gelen beyaz peynirin serin esintisi ile dağılan eşsiz buharın sıcaklığı adeta yüzüme buseler konduruyordu. bilgisayarımın başında sıcak çayımla beraber ekmek arası peynirimi yerken youreads' de kulzos başlığını gördüm ve " allah allah ne ola ki acaba" dedim ve inceledim, üye oldum.

  #23185 abdominalmuscles | 2 yıl önce
   
 13. 13
  buranın haricinde 7 sözlüğe (meta hariç) -- spoiler -- daha üyeyim. bende metadan gelenler arasındayım. sanırım meta 3. sözlüğümdü. meta kapanınca youreads'e geçtim bende (teknik olarak). teknik olarak diyorum çünkü kapanmamışken de orada yazardım. hala yazarım. baktığınızda bir çok entry'm orada da var aslında :D biliyorum her entry sözlüğe özgü olmalı ancak ben bir yabancının entrylerini alıp kullanmıyorum. hepsi benim. bir kaç kere ''şurada şu nickle aynı entryi gördüm ben!' diyenler oldu. ''evet benim o zaten...''

  buradan nasıl haberim oldu?... hatırlamıyorum ama sanırım Larden ''klavyeleri hazırlayın, toplanıyoruz!'' gibi bir mesaj atmıştı.
  #28291 ceres | 2 yıl önce
   
 14. 14
  şans.hemde tamamen şans.eskiden metasözlük vardı oldlar bilir yenilerde artık öğrenmiş olmalılar,neyse bi gün telefon elimde chromedayım metasözlük.com en çok arananlarda klavyem özel olduğu için onu gösterir hep.kapandığını bildiğim halde bastım bakalım ne olacak diye tak önüme kulzos çıktı.şans işte basmasam hala burada değildim değerli kulzos yazarları.
   
 15. 15
  ev sahibi belediyeden korktuğu için yıkıma razı oldu.uzun zamansız yersiz yurtsuz dolaştık, çadırlarda yaşadık.en sonunda aynı evi paylaştığımız dostların, her tuğlasında emek kokan bir ev inşa ettiğini duyduk.şimdi de gönül rahatlığıyla kalıyoruz.
  evimizin içinde eksikler var, eşyalarımızda noksanlıklar var ama kol kola vererek halledeceğiz.kimselere de minnet etmemek umuduyla.
  #28323 barayyulun | 2 yıl önce
   
 16. 16
  meta sözlük'e gelme hikayemden başlamak istiyorum. o zamanlar benimle ilgilenen biri vardı, meta'dan bahsetmişti. hatta orada yazdığı şiirleri okutmuştu. nedense ona söylemeden biraz okumuştum girdileri, ertesi gün de meta'ya kaydolmuştum ve kendisinin bundan asla haberi olmamıştı. zaten evlendi gitti, mutlu olsun. kulzos'tan ise haberim meta sohbet sayesinde oldu. meta'nın kapandığını zaten biliyordum ama yeni bir siteden haberim yoktu. sonra larden loughness ile iletişime geçtim, üyeliğimi geri aldım ve burdayım.
  #48323 paratoner | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 17. 17
  Dediler larden bi sözlük açmış düşündüm şimdi larden tek başına idare edemez koca sozlugu. 3 koyun versen 3'ünü de kaybedecek birisi. Dedim sabbra bu işin ucundan tut ve bir anda kendimi burada buldum.
  #48327 Sabbracadabra | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 18. 18
  larden çağırdı, gelmem dedim, geldim.
   
 19. 19
  Herkes çağırdı, ama gelmedim.

  (aslında ben yooğm)
  #49957 wtf | 2 yıl önce
   
 20. 20
  Kulzos bana geldi
  #49965 Keltox | 2 yıl önce
   
 21. 21
  (bkz: bukkake)
  #49968 larden loughness | 2 yıl önce
   
 22. 22
  "akşama parti var kesin geliyorsun di mi" dediler, bu adresi verdiler.

  www.youtube.com/...
  #49969 kerem | 2 yıl önce
   
 23. 23
  kimse beni çağırmadı " insert coin " yazıyordu damladım bende :)

  beta sözlük zamanında da sürekli takip ediyordum bir gün girdim beta sözlüğe baktım kulzos olmuş. ve sanırsam yanlış bilmiyorsam ilk gelen 10 yazar arasındayım, mod'lar dahil. o zaman kayıtlı kullanıcı sayısı 11 mi 12 mi ne yazıyordu sözlük istatistik kısmında
  #49970 biri beni silksin | 2 yıl önce
   
 24. 24
  bu geceki kulzos övme zamanın geldi diyeceksiniz, demeyin.

  vakit geçirdiğim tüm sözlükler sanki sinirlerimi yıpratmaya çalışan yazarlarla doluydu. ilk aklınıza gelenden hiç duymadığınıza kadar. ben de, "bir diğer sözlüklere göz atayım" dedim. şansım varmış ki ani bir kararla üzerine kafa yormadan kulzos'u seçmiştim. yazarken de okurken de keyif alıyorum. gerçekten iyi insanlar barındırıyor bünyesinde, inanıyorum.
  #63110 kaiser soze | 1 yıl önce
   
 25. 25
  yıllardır yazdığım, daha resmi olan bir sitede, güncel konulardan falan sıkılıp derin şeyler paylaşabileceğim bir platform arıyordum.
  hayatımda uzun zamandır da şansım tutmamıştı böylesine, 20 tane sözlük olan listeden kulzos'un üzerine tıkladım.
  tam da ihtiyacım olan yerdeyim.
  #63117 stranger | 1 yıl önce