1. 1
  İlişkilerin başlangıç zamanlarındaki çiçeği burnunda atmosferidir. Taraflar illa ki bu evreye ilk başlarda girmek zorunda değildir 25 yıllık evliler bile ikinci bahar diye bu seviyeye gelebiliyorlar. Hafif çocukça, yer yer yılışık baya bir yapışık hali hazırda cıvık cıvık bir dönem.

  Telefona aşkım cicim balım birtaneeem topraaam şeklinde kaydedilip, mesajlarda bol bol kalpli ve maymunlu emojiler geçiyor. Haddinden fazla flörtler devreye giriyor. Erkek tarafı benim hatunum 10 metreyi soğukta yürüyemez diye 1 saatlik yoldan gelip arabayla alıyor, hatun tarafı ise gene ona maymun emojisi yolluyor. Seni nasıl da maymun ettim gibisinden.

  Kız tarafı bu çocukluk işini abartırsa iş çığırından çıkıp kreşten sonraki tüm eğitim hayatını silip atabiliyor. Bu çok sıkıntılı bir durum. Okuma yazması falan gidiyor kızın. Sözleşme yapsan parmak basacak imza yerine yani. Zaten çok çirkin bir dönem bir de üzerine böyle sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. En iyisi ponçiklikten rutine geçiş dönemi. Rutin de çok sıkıcı. Arası iyi ama.

  Bol sevgili az ponçikli yer yer rutinli ve sağanak yağışlı ilişkiler dilerim.
   
 2. 2
  benim bir türlü giremediğim evre. o değil de dümdüz kadın mı olur arkadaş. oluyormuş işte. bizzat öz kendi annem ki kendisi minnoş ötesidir, sevgililerimle konuşmama şahit olduğunda beni odun olarak nitelemiş bulunmaktadır. hayır dağ gibi delikanlılar bu odunluğum karşısında bildiğin tribal liseli kızlara dönüşüyorlar ki içler acısı. bu gözler ciddi ciddi "neyse sen meşgulsün galiba" diyeni de gördü "benim için hiç özel bir şey yapmıyorsun" diye küseni de. neyse benim anladığım hatun kişiden beklenen, bu ponçikliği bir miktar da olsa bünyesinde barındırması, yoksa ilişkinin şirazesi kayıyor.

  not: annem haricinde odun diyeni odunla kovalıyorum bilginize.
   
 3. 3
  Ponçiklik kadınlara yakışıyor kaanatimce ama aşırısı da kadınlardan soğutuyor söz gelimi bir kadının çocuk gibi veyahut ağzını gere gere konuşması... İnsan özellikle ilişki sırasında kadın /erkek fark etmeksizin partnerinin biraz duygusal olmasını ister çünkü ihtiyacı vardır. Erkek nasıl ponçik olur onu hiç bilmiyorum. Ha kadınları istesem aşırı doz romantiklikten bayıltırım ama yapmıyorum fazlası sıkabilir sonuçta. ponçiklik hiç yok bende bira şişesi gibi adamım arkadaş hemde depozitosuz içim para ediyor benim ama çoğu kişi için sidikten farkım yoktur.
  #22986 biri beni silksin | 2 yıl önce
   
 4. 4
  Keşfetme evresindeki heyecanla, elde etme heyecanının birbirine karıştığı garip evre olabilir mi bu? Oha ay çok güzeeel derken, nee benim miii cidden miii hislerinin karışımı yani.
  özenmek ile mıç mıç olma arasında kalınca güzel oluyor bence.

  Hani böyle birlikte olmaya başlayıp artık birbirinin her özel şeyine şahit olma ve bunu yadırgamama evresi var ya, hani zart diye osurulup aşkım eki eki sığırlığının olduğu evre. Hah o sığırlığın öncesi işte aşkooooooğm evresi ponçiklik.
  Böyle bir ponçiklik yaşıyorsanız biliniz ki sonrası bi cümle evvel yazdığım gibi olacak.

  Yani o dışından hissiz olanların içinin sıpsıcak olduğu durumları karıştırmayınız. Ya aamaaaaağn. Adam gibi sevin işte olm. Bokunu da çıkartmayın, diplomatik ilişki modunda da olmayın. Düz düz, güzel güzel sevin.

  -tavuk döner yer misin hayatım?
  -Ayy yerim be aşkım.
  -Şefim! Bize bi iskender, bi yarım ekmek tavuk!

   
 5. 5
  can cana,
  yan yana,
  göt göte,

  get öte.
  #22993 timoteus | 2 yıl önce
   
 6. 6
  geçen gün kombinin kalorifer kısmının bozulmasından mütevellit duşta çok afedersiniz götüm donarak sıcak suyun gelmesini beklerken çook uzun yıllar önce arkadaşımın anlatığı bazı ponçiklikler usulca anılarımın derinliklerinden yüzeye doğru süzüldü.

  arkadaşımın şimdi hatırlayamadığım bir millete mensup yabancı bir sevgilisi vardı. hatun kişisi arkadaşım olacak ballı herif uyanmadan önce kalkıp kahvaltısını hazırlayıp, portakalını sıkıp, duşa girince üşümesin diye kaynar suyu son kademede açıp banyoyu su buharı ile dolduruyordu.

  bu arada kız yine de arkadaşım olacak eşek herif tarafından aldatıldı... yani çok da kasmayın kızlar.

  not: temiz suyun böyle hunharca kullanılmasını elbette kınıyoruz.

  not 2: erkeklerin böyle şımartılıp, beklentilerinin yükseltilerek piyasaya salınmasını ekstra kınıyoruz.
   
 7. 7
  Tek bir spagetti çıbığının ortasında buluşarak cilveleşmek, kocaman kanepenin minnak köşesine sığışmaya çalışarak fingirdeşmek, ota boka birlikte gülmektir. Ömrü en fazla altı aydır, yerini ilişkilerdeki tahammülsüzlük evresine bırakır.
  #87580 petra von kant | 1 yıl önce
   
 8. 8
  -kapat
  -sen kapat
  -yok sen kapat
  -sen kapat
  -eeeeh sikicem ama kapatmak gibi

  derken geçer gider.
  #87586 son kurtadam | 1 yıl önce
   
 9. 9
  ponçiklik anlayışına göre değişen süredir, toplumun genel anlamda ponçiklik dediği şeyler bence ponçiklik olmadığından, evre daha farklı gelişecektir.
  #87602 despered | 1 yıl önce