1. 1
  film boyunca level 1 lightning spell'den başka bir numarasını göremediğimiz ama her nasılsa çift el kılıç kullanan lotr karakteri. adam level 20 fighter çıktı rıza baba.

  not: kitabı tenzih ederim.
   
 2. 2
  pipolu bir beyefendi. cidden adam sozde buyucu ama bir numarasi yok filmde.
  #17929 pokilertoner | 3 yıl önce
   
 3. 3
  ian mckellen tarafından canlandırılmış olan karakter.
  #17930 thedirector | 3 yıl önce
   
 4. 4
  (bkz: Beşinci günün şafağında doğuya bakın)
  #17934 limonlukek | 3 yıl önce
   
 5. 5
  (bkz: mithrandir)
  #31165 morgase | 2 yıl önce
   
 6. 6
  eru iluvatar tarafından arda'ya gönderilen maia ırkına mensup 5 istariden biridir. nienna'nın en önemli yardımcısıdır. asıl ismi olorin'dir. daha sonraki zamanlarda orta dünya'da gandalf olarak bilinir.
  #71684 blackmamba | 2 yıl önce (  2 yıl önce)
   
 7. 7
  orta Dünya'nın altını üstüne getirecek kadar koşturup, bir orada bir burada ortaya çıkmasını saglayacak enerjiyi esasında, diger istari'ler ile birlikte gri limanlara ilk ayak bastığında, gri limanların beyi cirdan'ın kendisine verdigi narya'dan almaktadır.
  #71750 the ancient one | 2 yıl önce
   
 8. 8
  ara sıra kafasına esip gitse de tam yerinde geri gelir
  #94726 kerem | 1 yıl önce
   
 9. 9
  aragorn'la birlikte filmde en sevilen karakterdir sanırım.

  kitaplarda bambaşka bir konumdayken filmde işler sarpa sarınca imdada yetişen büyücüdür. kendisinin bir numarasının olmadığını iddia edenler troller gibi taşa dönerler.

  her şeyi bir kenara bıraktım, adamın balrog kill'i var. bunun ne kadar büyük bir iş olduğunu kavrayabilmek için filmdeki bütün karakterlerin teker teker balrog'un karşısına çıktığını düşünün. sizce kaç tanesi onu öldürebilirdi? sauron öldürebilirdi fakat onunla da tuttukları taraf açısından karşı karşıya gelmezdi zaten. bunu da yalnızca moria'daki orklara dokunmamasından çıkarıyoruz. belki öyle değildir.

  fantastik yapımlarda bazı şeyler dikkat çekmiyor. örneğin; dirilmek. filmde ölüp dirilen başka karakter yok. kendisi ölüp diriliyor fakat burun kıvrılıyor.

  khazad-dum köprüsünde " You cannot pass. I am a servant of the Secret Fire, wielder of the flame of Anor. You cannot pass. The dark fire will not avail you, flame of Udun. Go back to the shadow! You cannot pass." dediği sahne filmin en unutulmaz anlarından biriydi.

  filmde en sevdiğim sahnelerden biri olan, frodo ile konuşması sırasında gollum için söylediği şu cümleler bana bir bakış akışı kazandırmıştır; "yaşayanların birçoğu ölümü ve ölenlerin bir kısmı da yaşamayı hak ediyor. yaşamı onlara geri verebilir misin? o halde peşin hükümlü olma. çünkü en bilge olanlar bile her şeyin sonunu göremez. kalbim gollum'un iyi ya da kötü rolünün bu iş bitmeden belli olmayacağını söylüyor."  #95823 blackmamba | 1 yıl önce (  1 yıl önce)
   
 10. 10
  istemi betil* tarafından olağan üstü seslendirilmiş karakter.nur içinde yatsın.

  rohan'a girdiği sırada;

  "görüyorum ki sarayınızda konukseverlik, oldukçaaa azalmış." derken ki tonlamalar müthiştir.
  #109545 opethian | 11 ay önce
   
 11. 11
  Gri hacı bana eski zamanlarda böyle derlerdi. 300 insan ömrü boyunca yürüdüm arzda ama artık vaktim kalmadı. Şansım yaver giderse bunlar boşa gitmez. Beşinci günün şafağında beni bekleyin, şafakta doğuya bakın.
  #123114 migfer tokmakel | 7 ay önce
   
 12. 12
  Gandalf, Hobbitler tarafından yetiştirilen pipo tütününün (Buçukluklar’ın Yaprağı) müptelasıdır.
  Pipo otu ismini verdiği o tütün için şöyle söylediği bilinir: “Başka hiçbir övünç kaynakları olmasa bile Küçük Ahali’ye saygı duyulması için başlı başına bir sebep.”
  #123142 the ancient one | 7 ay önce
   
 13. 13
  ıssız adam gibi en olmadık yerlerde arazi olan eser karakteri. ama en olmadık yerlerde tekrar ışıkla çıkarak hatasını telafi eder.
  #123159 kerem | 7 ay önce (  7 ay önce)