1. 1
  hep "şeker kız candy" yüzündendir. anthony ne kadar sünepeyse, terry de bir o kadar karizmatikti. daha çocukluktan bilinçaltımıza işleyip nice kızların piç erkekler peşinde helak olmasına neden olmuştur.
  #2170 tepelerin kocakarisi | 3 yıl önce
   
 2. 2
  bazen kadınların tercih eden olma kompleksi yüzünden hüsranla biten sonuçları zaman zaman bir ilahi adalet tecellisi olabilen tercihdir.
   
 3. 3
  evet sözlük yamacıma gelin.genelde vardır böyle bir şey.en yakınlarım bile hep şöyle bir durum içindedir.aman terbiyeli olsun, efendi olsun, saygılı olsun ve sonra...Amaan çok sıkıcı ve hayat geçmiyor ki denir ve güüüm..

  +hayatım akşam sinemaya gidelim sonra da evimizde sana kitap okumamı ister misin?

  bu ne lan:)

  aradan zaman geçer bi bakmışsın fırlama, hafif argolu, birazda kirli sakallı deri ceketli zıpırı ablamız koluna takmış hayat dört dörtlük gülücükleri atar.nasıl olacak bu işler.

  +kalk kız, akşam bi sinema yapalım sonra alalım iki tek alıp giydirelim ele güne ne dersin?

  İşte aşkın samimi tarafı da bu değil mi:) çok özür efendiler, yaşasın pislikler.
  #14076 vay hayvan vay | 3 yıl önce
   
 4. 4
  peki erkeklerin piç erkek tercih edişi? Mesela erkeklerin dayak atma isteğiyle yanıp tutuşmalarını sağlayan cins, piç erkek cinsidir.
  Bir erkek, piç erkeği görünce, aklından pırpır bir uçağın kuyruğuna yazılı evlilik teklifi gibi bir cümle geçer; bunu ne döverim var ya!

  İnsanların tercihleri sorgulanmaz hem. Tercih meselesi saane derler, ayıplanırsın. Haklılar mıdırlar tercihi eleştireni ayıplayanlar? Haklıdırlardır tabii ki. Ama tercih edenleri eleştirenleri ayıplayanların haklılıkları kadar, piç erkeğin verdiği küçük tatlı intiharlık hediyeleri gösterip ağlayanı ayıplamak da haklılıklar arasındadır.
  Sen hem tercih et, beni ayıplayamazsın de. Hem soradan gel karşıma böyleyken böyle yaptı ühü de ühü de. E yapacak tabi! Piç erkek o.

  Olm herkes piç'i yeşilçamdaki yumurcakla tanıdığı için, oy tatlışlığını yerim diyo. Hep problem burda bak. Pisikologlar filan buralara bi insin araştırma yapsın.
  Piç erqeq seVen qızlar eq.
   
 5. 5
  Kadınlar olduğu gibi görünen erkekleri sever.

  Erkeklerin genelinin içinde az ya da çok piçlik vardır. (her ne Demekse)

  Piç denilen erkekler düşüncelerini daha net açıklayan, daha eğlenceli tipler. İçi dışı bir.

  Alacası dışında
  tipler.

  Şimdi gelin bu işi cinsiyetçi olmaktan çıkaralım. Bir erkek olarak ben de Piç kadınlardan hoşlanıyorum, hadi bakalım. nedeni de yukarıda yazdım.

  Fiziksel özellikleri gözümüzün önünde olan kadınlardan hoşlanmıyormuyuz beyler? Daha çekici gelmiyor Mu? Dam üstünde un eler türküsü var.

  Biraz neşeli kadınlar daha ilgi çekici değil mi abiler, Gaydırı guppak cemile türküsü boşuna mı yazıldı ey ahali?

  Hepimiz insanız. Hepimiz piçlerden hoşlanırız.

  Çare Jon snow.
  #17322 macro | 3 yıl önce
   
 6. 6
  var öyle bir şey. seviyoruz arkadaşım. piç erkek zekidir. komiktir. eğlencelidir. casonovadır. sizi dünyanın en değerli varlığı gibi hissettirebilir. tutkuludur. sempatiktir. öyle ki sizi terk ettiğinde bile kızamazsınız. ha bir de efendi efendi hayatınıza sıçanlar yerine en azından hatırladıkça gülümseyeceğiniz anılar bırakır.

  yalnız bu erkek türü oldukça nadirdir. öyle her ıssız adam filmini izleyip tribe gireni, önüne gelenle yatmaya çalışanı piç erkek sanmayınız. türkiye'de genelde çok afedersiniz göt heriflerle karıştırılıyor.

  piç erkek candır. yerim.
   
 7. 7
  Başlangıç için doğru olsa da Piç erkekle ilişki uzun sürmez. İlişkinin sonunda yenilen kazığın boyu piçlik ile doğru orantılıdır.

  Önemli olan tutarlılık ve süreklilik.

  Efendilik uzun vadede kazanır. Kazanmalıdır. Yani lütfen öyle olsun.

  #17326 Keltox | 3 yıl önce
   
 8. 8
  desteklediğim tercihtir. toplasınlar tüm piçleri piyasadan rekabeti biz efendi insanların lehine yönlendirsinler.
   
 9. 9
  bilincli bir tercihtir. bir iliski zaten yalan dolan aldatma entrika gibi seylerle yuruyemeyecegi icin buradaki piclik kavrami bu saydigim seyleri kapsamiyor. buradaki piclik diye ifade edilen sey kisisel bir olay bence. kadinin veya erkegin yasam tarzi ve dunya algisiyla ilgili. yoksa kadinlarin kendisini surekli aldatan veya yalan soyleyen birisiyle birlikte olmak icin can atmasi soz konusu degil. tabii tek gecelik iliski sonrasi birakilan saf kadinlardan bahsetmiyorum, bilincli bir olay benim dedigim. born killerdaki knox cifti gibi olmasa da boyle yasayan ciftler var gercek hayatta. nasil carsafli kadinlar kendileri gibi imanli vs erkek tercih ediyorsa icindeki cocugu olduremeyen, ahlak gibi kavramlari pek takmayan, hayattaki tum zevkleri tatmak isteyen kadinlar da kendileri gibi erkekleri tercih eder. yasam tarzi tamamen.

  edit: mesela daha dun yazdim gaspar noenin love filmi var. iki pic karakterli insan iliskilerini yeniden canlandirmak icin dunya uzerindeki neredeyse cogu ciftin birbirine teklif dahi edemeyecegi seyleri yapiyorlar ama birbirlerini de deli gibi seviyorlar. bu da bir ornek.
  #17328 pokilertoner | 3 yıl önce
   
 10. 10
  hani bu eğlenilecek kadın ve evlenilecek kadın meselesi var ya? işte "eğlenilecek kadın" ın erkek versiyonu da bu tercih edilen piç erkek olmalı. sonunda evlenilecek kadınla efendi erkeği evlendirip herkesi mutlu edelim olsun bitsin.
  #17343 limonlukek | 3 yıl önce
   
 11. 11
  30 yaşından sonra durgun erkek arayacaklardır...
  #20470 kerem | 3 yıl önce
   
 12. 12
  muhtemelen ergen olan kızdır. ayrıca 30 olduğunda efendi bir koca arayacaktır.
   
 13. 13
  televizyon dizilerindeki algı yönetiminin etkisi de büyüktür bu konuda.

  örneğin, bir zamanlar kuzey güney'de kıvanç tatlıtuğ'un, şeref meselesi'nde kerem bursin'in canlandırdıkları karakterler özellikle lise çağındaki genç kızlar üzerinde büyük etki bırakmıştı.

  bu tür diziler serseri erkek kavramını kaslı, yapılı vücuda, güçlü bir duruşa sahip, ayakları yere sağlam basan, sevdiği kadından başkasını gözü görmeyen, kadını için canını ortaya koyan "ideal erkek" rolleriyle manipüle ettikleri için serseri kelimesi direkt olarak bilinçaltında bu karakterlerin çağrışımını yapıyor(du).

  yaş ilerleyip kimlik arayışı sona yaklaştıkça ne istediklerini bilmeye başlamanın getirisiyle saygı değer beyefendilere yönelimleri illa ki olacak zaten.
  #40188 carmen | 2 yıl önce
   
 14. 14
  Gorunce yine mi diye rahatsız olduğum başlık. Çok merak ediyorum kadın üzerinden tesbitte bulunmayı, örnek vermeyi, genelleme yapmayı, hüküm vermeyi ne zaman terk edeceğiz. Kim yapmış araştırmayı, kaç kişiye sormuş, nerden ulaşmış bu istatistiğe de şimdi burda bu kadar insan yorum yapıyor. Yaw azcık rahat bırakın kadınları, size ne/bize ne piç mi ister, efendi mi sever, escinsele mi bakar.

  Erkeğin tercihi burda başlık oluyor mu? Hayiiiiiiir, ama kadının ki olur. Yakındır sol framede "30 yaş üstü bekar kadın" başlığı görmek. at fava bekle

  Aslında buraya yazarak bile kendimle çelişiyorum, yazıp da başlığı yukarıda tutmamak lazım ama insan dayanamıyor işte.

  Dikkatimi çekti, başlığa kategori bile bulunamamış, varın gerisini siz düşünün.
  #46648 11001 | 2 yıl önce
   
 15. 15
  geneli piç erkek sever evet ama sebebi seni sıkıcı bulmasıyla alakalıdır. bu piç sürekli ortamlardadır kız da sürekli eğlencenin içindedir. senle benle takılsa evde oturur cevizli sucuk kemirirken preacher izler. yani çok da öfkelenemiyorum ben kendilerine ha ama zaten benim işim olmaz öyle kızla o yüzden kafam rahat.
  #46664 Sabbracadabra | 2 yıl önce
   
 16. 16
  ruh sağlıkları bozulma potansiyeli olan kızların tercihidir. şöyle ki; bu tip erkekler bugün ona, yarın öbürüne yazarlar. hergün yeni bir macera peşinde koşarlar. onları tercih edende bugün ne yaptı, kime baktı, kimle birlikte diye paranoyak olur çıkarlar.
  #46666 julay | 2 yıl önce
   
 17. 17
  Piç erkekler, kadınların efendi erkek tercihi söyleminden rahatsız olmazlar, çok da fifi derler.

  Biz efendi erkekler de öyle diyoruz, çok da fifi... herkes kendine yakışanı tercih eder.
  #46738 wasd | 2 yıl önce
   
 18. 18
  büyük bir çoğunluk kadının erkeklerde en çok aradığı kriterler.
  baklava vücut, para, hiyerarşi, ağzının laf yapması, özgüven, yakışıklılık, dışarıya sahte bir yüz.
  tıpkı erkeklerin kadınlarda göt, meme, güzellik, özgüven vs araması gibi
  dolayısıyla bu başlığa gelip önemli olan ic güzellik yeaa edebiyatı kasmayın komik oluyor.
  sen ben herkes dış güzelliğe önem veriyor. iç güzelliği de yanında bonus gibi oluyor işte.
  ama burdan kadınlara sitem ediyorum:
  "illa piç mi olak?"
   
 19. 19
  oscar françois de jarjayes'in gözünün önündeki andre yerine, hans axel von fersen hakkında "bir erkeğe aşık olacaksam bu kesinlikle fersen olmalı" şeklinde düşünmesi de bu tercihe örnektir. üstelik oscar bunu söylerken fersen'in de marie-antoinette'i götürdüğünü biliyordu.


  -- spoiler --


  sonradan "andre benim kocam. o ne derse o olur" dedi. ama o arada zaten veremdi kendisi.


  -- spoiler --


  demek ki bir kadının elinden tutup onunla çimlerde uzanmak pek bir anlam taşımıyor.
  #110693 jean baptiste de la rose et la croix | 11 ay önce (  11 ay önce)
   
 20. 20
  yani şimdi şunun tatlılığına bir bakar mısınız lütfen: www.youtube.com/...

  dansını ısırdığım ya... mimiklerine kurban!

  not: sevgili can bonomo eğer bu satırları okuyorsaackdfk

  tamam tamam

  - yürüme mode off -

  napak yani yalın mı dinleyek?
   
 21. 21
  biraz daha genelleştirecek olursak "risk alabilen erkeklerden hoşlanması" diyebiliriz. Taş çağında da olsa geçerli bir durum.

  Hak veriyorum, avlanıp et getiren adam mı tercih edilir, evin önündeki otları yolup getiren adam mı?

  Fakat hanım kızlarımız bu durumun sınırını ayarlayamayıp "risk alabilen" ve "deli" erkek ayrımına varamayabiliyor. Önerim, kızların "kontrollü risk" kavramını incelemeleri.
  #110740 Keltox | 11 ay önce
   
 22. 22
  ortamlarda "ben kimseyi aldatamam, ay kimseyi üzemem, yok terk edemem bile" diye gezen, herkesin çok efendi sandığı erkeklerin ne boklar yediklerini biliyoruz efenim de o yüzden piç erkek tercih ediyoruz.

  #154916 tepelerin kocakarisi | 3 hafta önce
   
 23. 23
  Tercihlerinde özgür olan kadınların yaptığı eylemdir.

  Her ne kadar sonra bıçaklanıp, öldürülüp haberlere çıkıyor olsalar da onların tercihidir bizi ilgilendirmez. Aldatıldılıp boşandıkları zaman o kaçtıkları efendi erkekleri aramaya koyulsalar bile onların tercihidir ve anlayış göstermeliyiz.
  #154917 mental seyyah | 3 hafta önce
   
 24. 24
  Efendi erkekler de beni tercih etmediği için asla umrumda olmayan durumdur.
  #154919 ceyrekkokorec | 3 hafta önce
   
 25. 25
  “Kadınlar şöyle ki, erkekler şöyle.” Ya da “Erkekler şöyle ki, kadınlar şöyle.” desem genellemenin dibine vurmuş olurum, ki bu yanlış bir şey. Herkesin kendi hür iradesi. Tamamen şansa bağlı olduğunu düşünüyorum; çünkü piç görünen, melek; melek görünen, piç olabiliyor. Bu Dünya’da herkes iyi olsaydı ya da herkes kötü olsaydı anormâl olmaz mıydı? Onun gibi işte. Kısacası, kadın-erkek-o-bu-şu meselesi değil, dünya olmuş bir piç.
  #154925 4mifasol | 3 hafta önce