1. 1
  Geçenlerde bir çin filmi izledim ama adına dikkat etmemişim. Annesi ölen bir çocuk vardı, babası yeniden evleniyordu ve bu evlilikten 2 çocuğu daha oluyordu. Üvey annesi esas oğlana kötü davranıyordu. Çocuklarına pamukludan kaban dikip ona içi samandan kaban dikmişti. Çocuğun adının telaffuzu soner gibi bir şeydi. Var mı bu filmi izleyen ya da adını bilen?

  30 ocak editi;
  Tamam gerek kalmadı şu anda tv'de karşıma çıktı. Hehehhe
   
 2. 2
  Fotoğraf makinesi almak istiyorum. İnternet üzerinden alacağım ama pek güvenemiyorum. Bildiğiniz, daha önce alışveriş yaptığınız, güvenilir bir site biliyor musunuz? Yoksa gidip bir teknosa falan mı bulayım?
   
 3. 3
  yaw şu dil öğrenmek için herkesin çok bildiği emme benim adını bilmediğim bir chat sitesi vardı, okuyordum sağda solda satır arası.
  nedir arkadaş onun adı?
  #23881 timoteus | 2 yıl önce
   
 4. 4
  ham bacakları rahatlacak bir ilaç arıyorum. kas gevşetici işe yarar mı acaba?
  #36754 kerem | 2 yıl önce
   
 5. 5
  merhaba sevgili kulzosçular,
  (bölge : izmir)
  yeni haberim olan ve acilen yardım edilmesi gereken bir durum söz konusu. izmir'de bir dede nine ve 2 gelinleri ile birlikte yaşayan 12 torunlu bir ailenin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması gerekiyor. dede ileri düzey astım hastası olduğu için çalışamıyor. oda temizleyen bir cihaza ihtiyaçları varmış ama bu arada paara toplama usulü ile eve gönderilmiş veb sorun çözülmüş. aile suriyeli. 7 çocuğun annesi bu dede ve ninenin kızlarıymış fakat ölmüş. diğer 5 çocuğun da babası ölmüş. öte yandan evdeki 2. gelinin de kocası ölmüş.
  çocuklar 2 ve 14 yaş aralığında. çocuklardan 4 yaşında erkek olanının yemek borusunda bir sorun olduğu ve normal gıda ile beslenemediği için 6 yaşına kadar aptamil ile beslenmesi gerekiyormuş ve 6 yaşında ameliyat olacakmış. izmirdeki doktor arkadaşlarımızla sağlık taraması yapmak için eve gideceğiz çünkü ayağı kırık halde kaynamış küçük bir kız çocuğu, öte yandan çeşitli hastalıkları olan diğer çocukların da tedavi edilmesi gerekiyor.
  öncelikli yardım bu çocuklara küçülmüş 2-14 yaş grubu çocuk kıyatleri, boya kalemi, resim defteri öte yandan aptamil ( bu önemli çünkü hem çocuk başka bir şey yiyemiyor hem de daha pahalı olduğu için ailenin edinebilmesi zor) , günlük erzak, temizlik malzemeleri, hijyenik ped vb göndermek isterseniz lütfen benim sözlük hesabım üzerinden irtibata geçiniz.
  çocukların büyük bir kısmı türkçe bilmediği için yaz boyu türkçe öğrenmeleri de sağlanacak ve eylül ayında yaşı müsait olan çocuklar okula başlayacak. açıkçası bence fakirlikten dolayı suça eğilim gösterecekleri yaş grubunda onları yakalayıp topluma kazandırmak hepimizin görevi, bu ülke vatandaşları olarak. bu noktada okul sürecinde de ihtiyaç duyabileceklerini düşündüğünüz, aklınıza gelen bir şeyler olur da göndermek isterseniz benimle irtibata geçebilirsiniz.
  şimdiden duyarlılığınız için teşekkür ederim.
  sevgiler.
  #36945 sevgiler | 2 yıl önce
   
 6. 6
  Bir konu kafama takıldı. Bilen varsa ve aydınlatırsa çook rahatlarım.

  İnternette gördüğümüz reklamlar tarayıcı geçmişimize göre mi karşıya çıkıyor? Örneğin f1 taraftar anketi vardı dünya genelinde. Girdim doldurdum. Akşama hop! Her yerde o anketin reklamı. İki hafta önce de garnier bb Kreme baktım. Hala her yerde garnier bb krem. Sadece bu da değil. Farklı bir boyutta ele alırsak, friends izliyorum. İnstagramda Keşfet kısmında -adının bu olduğuna emin değilim- izlediğim bölümle ilgili videolar vs vs karşıma çıkıp duruyor. Yaptığım her şey izleniyor hissine kapıldım. Bir şeyi Twitter'da beğeniyorum ve direkt başka bi yerde o çıkıyor karşıma.
  teşekkürler. İyi günler.
  #40338 iflaholmazmetalci | 2 yıl önce
   
 7. 7
  boğaz şişkinliğine iyi gelecek bir tedavi arıyorum.
  #40344 kerem | 2 yıl önce
   
 8. 8
  Cuma günü istanbul anadolu yakasından şile darlik barajına kamp atacagim. Tekim yanıma buddy arıyorum. Kontenjan 1 kişi ilgilenen varsa bi görüşelim.
  #40389 mantarpanoraptiyesi | 2 yıl önce
   
 9. 9
  10 gün önce elimin üstüne dikiş atılmıştı, doktor 10 gün sonra aldırmalısın dediği için bugün sağlık ocağına gitmeyi planlıyordum ancak resmi tatil faktörünü gözden kaçırmışım. bu dikişle ilk münasebetim, pazartesiyi beklemek bana makul görünüyor zira acile bunun için gitmek saçma olur ancak 3 gün geç aldırmak sorun yaratır mı bilmiyorum. belki yol gösteren çıkar diye sorayım dedim, pazartesiyi beklesem olur mu yoksa bugün acile gidip aldırmalı mıyım?

  #40575 nox | 2 yıl önce
   
 10. 10
  Mat, coğrafya ve edebiyat sorularımı sorabileceğim ve eğer sınava giren varsa karşılık olarak sorularına bakabileceğim birini arıyorum.
  #42196 iflaholmazmetalci | 2 yıl önce
   
 11. 11
  Yahu bu tematik işi nasıldı? Arka arkaya bilgiler gireceğim ama sol tarafı düzensizleştirmek istemiyorum. Nasıl yapıyorduk?
  Edit:azıcık karıştırılınca bulunuyormuş. Halledildi.
  #42491 wtf | 2 yıl önce
   
 12. 12
  ne anlam ifade ettiğini bilmediğimiz ama ne anlam ifade etmediğini bildiğimiz kelimeler

  sevgili yazarlar elimde böyle bir başlık var ama sözlük formatına uyduramadım. bu başlığı sözlüğe uyarlayabilir miyiz?
   
 13. 13
  Chrome kullanıyorum, birkaç saat öncesine kadar youtube, twitter'a girebiliyorken şimdi giremiyorum. Ekşi sözlük de açılmıyor. Ne yapabilirim? Dns mi değiştireyim? Değiştirmeye korktum bozarım diye. (Evet, teknoloji özürlüsüyüm.)

  Edit: tamam dns ayarlarını değiştirdim düzeldi.
  #49261 boulevard of broken dreams | 2 yıl önce - düzeltme: 2 yıl önce
   
 14. 14
  İspanyolca öğrenmeye karar verdim, İspanya da yüksek yapma planlarım var, eğer öğrenebilirsem benim için bir artı olur diye düşünüyorum, sıfırdan nasıl yapabilirim, önerilerinize açığım.
  #49704 pullyaptinmi | 2 yıl önce
   
 15. 15
  Tek hücreli canlılarda/alglerde biyoluminesans yapmanın nedeni nedir?
  Bilen bir arkadaş varsa beni de aydınlatırsa çok mutlu olurum
  #50116 wtf | 2 yıl önce - düzeltme: 2 yıl önce
   
 16. 16
  Selamlar öncelikle:)
  Asus laptop kullanıcısıyım. Bu iki gün içinde klavyemdeki bazı tuşlar (e, space, capslock gibi) önce ara ara çalışmamaya başladı ve şimdi ise tamamen bozuldular diye tahmin ediyorum. Geri yükleme noktası yok sistemde. Şimdiden teşekkürler:)
  #50307 Trafalgar | 2 yıl önce
   
 17. 17
  başkent hukukta ya da başkent üniversitesinde okuyan/mezun tanıdığı olan var mı?
  #50545 iflaholmazmetalci | 2 yıl önce
   
 18. 18
  siyanür bulabileceğim bir yer var mıdır acaba?
  #52451 kerem | 2 yıl önce
   
 19. 19
  Hazırlık atlama sınavı için kitap önerisi olan var mı? Kelime, gramer, writing... çeşitli önerilere açığım.
  #52931 iflaholmazmetalci | 2 yıl önce
   
 20. 20
  yarın yabancı bir arkadaş günübirlik istanbul gezisi yapmak istiyor. daha önce sultanhamet ve yerebatan'ı görmüş. yarın da ilk iş ayasofya istiyor, gerisini bana bıraktı. en tarihi en turistik en bomba yerleri görmek istiyorum dedi. iyi hoş tabi de ben de istanbullu değilim, böyle tarihi yerleri de çocukken falan gezmişimdir en son kendim hiçbir şey bilmiyorum. topkapı dışında da bir şey gelmedi aklıma. nostaljik tramvay da istiyorum dedi ama son baktığımda onu kaldırmışlardı, taksim de eski taksim değil oraya hiç gitmesek mi diye düşündüm. öte yandan galata kulesi iyi olabilir de gibi bilemedim.

  yani kısaca, günü öğlen 2 gibi ayasofya'dan açıyoruz. sultanahmet camii ve yerebatan haricinde, oradan nereye gidelim, en turistik bombastik ve toplu taşıma ile ulaşılabilecek yerler için önerileriniz nedir? bir de dipnot, akşam bende kalacağı için kadıköy'e döneceğiz. moda sahilinde takılsak ya da oralarda bi şeyler içsek iyidir diye düşündüm o yüzden bar türü mekan önerisi de alabilirim kadıköy/moda için (rastgele de bulunabilir tabi bu hep yaptığım gibi ama öneri de fena olmaz). bu yakada önerilecek tarihi yerler varsa bildiğiniz onlar da olur gün içinde daha erken gelip görmek için.
  #53011 nox | 2 yıl önce
   
 21. 21
  Telefonum şarj olurken şarj aletinden yanık kokusu gelmeye başladı. Hemen çıkardım, sokette bir şey yok ama alet hala kokuyor.
  Babamın şarj aletine taktım, bakalım şarj edecek mi diye ve 2 dk sonra çıkarıp kokladım hafif bir koku var gibi.
  SoruM şu, telefon şarj aletini yakar mı? Babamınkinde bir sorun var mıydı bilmiyorum ama şimdi hafif kokuyor gibi.
  #53218 iflaholmazmetalci | 2 yıl önce
   
 22. 22
  izmir'de ev arayan varsa, hatay civarında oturmak isteyenler bana ulaşabilir. metroya da, otobüse de yakın bir evde kalıyorum. ev arkadaşı gerekecek bana önümüzdeki zamanlarda.

  kira 715 lira oldu yeni artışla. internet var, elektrikli ısıtıcıyla (radyatör) kolay ısınıyor ev ve çok fazla elektrik faturası da gelmiyor (2 yıldır bu evdeyim, kışın en çok verdiğim elektrik faturası 100 lira civarı oldu). doğalgaz yok. ev biraz eski ama büyük, 3+1, 2 kedi de var ama onların sorun çıkarmayacağını garanti edebilirim. salonda yaşıyorum ben bir süredir ama odalardan birine geçebilirim. böylece salon ortak kullanıma açılabilir. yeni gelecek olanla uyum ve anlaşma her şeyden önemli tabii.

  şu sıralar öğrenci olup da izmir'de kalacak yer bakan birileri varsa da olur, iş sebebiyle izmir'e taşınacak olanlar da olur. çevrenizde böyle birileri olabileceğini düşünüyorsanız, lütfen paylaşın bu girdimi. benimle buradan irtibat kurabilirler ya da telefon numaralarını alıp verebiliriz ciddilerse.

  umarım yakın gelecekte bir ev arkadaşı bulurum.
  #53846 lake of the hell | 2 yıl önce
   
 23. 23
  Ayfer kardeşimiz büyüdüğü için yeni protezlere ihtiyacı var; yardım etmek isterseniz:
  0532-789 0469
  Twitter
  #54457 bhzxlkdt | 1 yıl önce
   
 24. 24
  1 hafta içerisinde İzmir'e taşınacağım. kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş misali izmirli olmama rağmen uygun bir ev bulamadım. uygun bir ev göreniniz duyanınız var ise geri dönerse sevinirim. teşekkür ederim.
  #56617 no pasaran | 1 yıl önce
   
 25. 25
  Merhaba. Laptop almak istiyorum ama hiçbir fikrim yok hangisi iyi hangisi kötü. Yüksek beklentim yok yani oyun yüklemek olsun, video editleme işleriyle uğraşmak olsun bunlarla ilgilenmiyorum. Film dizi indirip arşiv yapmak da istemiyorum. Normal bir laptop istiyorum, öğrencilerin işine yarayacak, sunum falan hazırlayabileceğim bir şey.
  Macbook air’e baktım biraz, hoşuma gitti tasarımı boyu falan. Ama merak ettiğim şey şu; macbook için office programları yüklenebiliyor mu? Word olsun excel olsun bunlara benzer sunum hazırlanabilecek bir uygulama var mı kendisinde? Yoksa notebook mu bakayım? Önerebileceğiniz bir marka varsa söyleyin lütfen.

  Bilgisayar işlerinden anlamıyorum pek, hatalı bir terim kullandıysam affola.