1. 1
  www.youtube.com/...

  yıllarca TRT soundu yüzünden soğudu insan her türkünün aynı kalıptan çıkmasından, en azından ben öyle bir insan oldum.
  severim... hele de içerken. klasik belli bir nakaratın dönüp dolaşıp önüne geldiği bir türkü de değildir.
  alır götürür bir yere. adıyaman ile alakası yoktur aslında götürdüğü yerin aslında. arkada çalar bir şekilde, sizde dinlersiniz. ne biliiim lan, belki adıyamanlı bir sevgilim falan olsa çok daha güzel gelirdi belki.
  yine de güzeldir. favorilerimdendir.
  #14407 timoteus | 3 yıl önce
   
 2. 2
  Popülaritesi, uzun bir süre ilçesi olan kahta’dan daha az olan ilimiz iken bu durumu çiğ köfteciler tersine çevirmiştir.

  Son yıllarda bu ilimizin isminin daeş ile anılması dikkatleri bu ile çevirmiştir. Çoğu tarikatın merkezi durumunda olan bu ilimiz, bu tarikatlerin kayıtsız şartsız otoriteye boyun eğip sadakatle bağlı olmayı öğretmek gibi bir vizyonu üstlenmesinden “sakin şehir” statüsünü bile hak edecek derecede durgun bir ile dönüştürmüştür. Bu durum aslında tamamen bir yanılsamadan ibarettir.
  #144346 iskiski | 4 ay önce
   
 3. 3
  Türkiye'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan illerinden biri.
  #144360 tdk | 4 ay önce
   
 4. 4
  demokrat parti'nin il yaptığı, eski malatya ilçesi.

  nemrut dağı ile ünlüdür.
   
 5. 5
  Çiğ köftesi ile adını duyurmuş ve bu sektörde farklı şehirlere bayilikler açmış bir şehirdir Adıyaman.
  #144454 araf | 3 ay önce
   
 6. 6
  doğup, büyüdüğüm ve 18 yaşına kadar yaşadığım şehir. ramazanda asla elinizde birşeyler yiyerek dolaşamazdınız. mutlak dayak yersiniz. ( gerçi uzun zaman oldu. şimdi nasıl bilmiyorum).
  herkes, en çok menzili bilir ancak daha bilinmeyen pek çok tarikata ev sahipliği yapar. azımsanmayacak sayıda yurtiçi turist çeker. işid'e katılmak için giden, sonrada işid'in elinden kaçan insanlar bulabilirsiniz.
  haa! çok fazla da alevi köyü vardır. hepsi de hanifilerden daha renkli insanlardır.
  çok ilginç iklimi vardır. güneydoğuda olmasına rağmen ege bölgesi ili sanki mübarek. tütün, incir, zeytin, ayçiçeği, kiraz, ceviz yetişir. 1000 rakımdaki besni üzümü ile ünlüdür. kayısından tutumda elmasına kadar pekçok meyve bahçesi vardır (vardı). (çocukluğum aklıma geldi). çocukluğum ile ilgili en çok etkileyen yer, (nemrut değil) atatürk baraj gölü bendi. şimdi bendin üstüne çıkmak yasaklandı diye biliyorum. henüz deniz görmemiş bir çocuğu nasıl etkilediyse, halen rüyalarımda görürüm.
  #144470 vanosss | 3 ay önce