1. 7
  kadın ve erkeklerin ekonomik, siyasal ve toplumsal açıdan eşit haklara sahip olması gerektiğini düşünen ve bu doğrultuda hareket eden kişilere denir.

  feministlerle ilgili hiçbir sıkıntım yok. benim sıkıntım; feminist olduğunu iddia ettiği halde feminizmin ne olduğunu bilmeyen kişiler. bir şeyi bildiğini sanan kişi, o şeyi bilmediğini düşünen kişiden çok daha zararlı ve tehlikelidir. iki gündür burada yaşanan tartışmaların temel sebebi de bu aslında. bazı fikirleri taşıyan kişiler kendi kafalarında o fikri modifiye eder ve değişime uğratırlar. sonra da en başından beri fikrin temelinin bu olduğunu düşünürler. feministlerin karşısındaki kişilerin temel sorunu bu ancak kaçırdıkları bir şey var; feminizm bu değil.

  2017 yılında bu sözlükte yazacak kadar olayların içinde olan birisinin kadın düşmanlığı yapacağını sanmıyorum. burada yapılan eleştirilerin de, bahsettiğim feminist olduğunu iddia edip feminizmden bihaber olan kişilere yapıldığı görüşündeyim. fakat kişiyi değil de fikri eleştirince ne yaptığının, neyi desteklediğinin farkında olan insanlar doğal olarak öfkeleniyor.

  ancak şöyle bir şey de var; hayatınız boyunca feminizmden bihaber olup en büyük feministi kendisi zanneden insanlarla muhatap olursanız ister istemez feminizmden soğuyabilirsiniz. bu da gayet doğal bir insan tepkisidir. doğrudur demiyorum, fakat doğaldır.
  #71655 blackmamba | 11 ay önce
   
 2. tümünü göster
  morgase :
 1. ??
  *20835 | 10 ay önce