1. 13
  -Oje sürdüğüm zaman eğer çok muazzam olmuşsa dişlerimle tırtıklayarak soyuyorum. Neden? Çünkü fazla güzel duruyor.
  -Bir de ertesi gün için erkenden bir planım varsa ve ben ''şu saatte gideyim.'' demişsem ama o saatte uyanamayıp/bir şeylere dalıp zamanı kaçırmışsam (en fazla 20 dakikalık bir kaçırma) gidesim gelmiyor ve %90 vazgeçiyorum.
  -Planladığım şey planımın dışına çıkmamalı. Allahın emri gibi nasıl planlamışsam o şekilde olmalı. En küçük bir sapmaya tahammül edemiyorum.
  -Bir keresinde arkadaşlarla buluşmak için epeyce giyinip süslendim vakit harcadım ama elimi kapıya attığım an içimdeki şey söndü ve lanet olsun diyerek gitmekten vazgeçtim. Yani demem o ki hazırlanmak için ne kadar saat harcarsam harcayayım en küçük bir şeyde hepsini iptal edebiliyorum.
  -İnsanları izlemeyi/incelemeyi ve onlar hakkında tahminlerde bulunmayı seviyorum. Bir şeyleri anlamlandırmayı da. Belki de bu yüzden, yani dünyayı ve insanları fazlasıyla anladığım için ruhum acı çekiyor. Ne demişler, en mutlu kişi hiçbir şey bilmeyendir.
  -Yine bir keresinde arkadaşıma çok kızıp ona hediye aldığım kar küresini (ki ben kar kürelerine bayılıyorum) pencereden dışarı fırlatmıştım. (5. kat) Çok sabırlıyım, sabrederim ama son noktada içimden hulk çıkıyor. Çok güzel sofra hazırladım ama sabrımı mı zorladın? Bütün sofrayı balkondan atarım. Mesela. Normalde çok fazla sessiz sakin biriyimdir ama ne demişler sessizden korkacaksın. Cidden doğru bu söz. Biz sessizler içimizde kurup kurup patlıyoruz.
   
 2. tümünü göster