Miljeong

 1. 1
  Afiş

  Uluslararası ismiyle "the age of shadows". başrollerini song kang-ho, han ji-min ve gong yoo'nun paylaştığı, yönetmenliğini kim jee-woon'un yaptığı, ekim 2016'da yayınlanan dönem filmi. 1920'lerin sonunda japon işgali altındaki kore'deki bağımsızlık hareketini anlatmaktadır.

  Bir zamanlar kore bağımsızlık hareketinin bir üyesi olan Lee Jung-Chool (Song Kang-Ho) şimdi japon polisi için çalışmaktadır. Kore bağımsızlık topluluğu Righteous Brotherhood'u devirmesi için emir alır.

  Lee jung-chool, kendisini bir sanat simsarı olarak tanıtıp Kim Woo-Jin (Gong Yoo)'in sanat eserleriyle ilgileniyormuş gibi yapar. Aslında Kim woo-jin ayaklanmanın bölgesel lideridir. Her ikisi de birbirlerinin gerçek kimliklerinin ve niyetlerinin farkındadır fakat daha fazla bilgi alabilmek için daha da yakınlaşırlar.

  Topluluk, grup içinde ajanlar olduğunu öğrenir ve köstebekleri sıkıştırmayı dener. Çok geçmeden de üyelerin kimlikleri sızdırılır ve üyeler shanghai'a kaçarlar. Bu arada Lee Jung-Chool ve japon polis Hashimoto (Um Tae-Goo) da shanghai'a gönderilir. Topluluğun üyeleri de kore'deki japon hükümetine saldırı düzenlemek için patlayıcı elde etmeye çalışırlar.

  Filmi, türkçeye karanlık görev olarak çevirmişler. Dağıtımını warner bros yapıyor. Filmekimi kapsamında 13 ekim'de beyoğlu sineması'nda izleyebilirdiniz. Umarım ülke genelinde vizyona girer fakat pek sanmıyorum.

  Fragman: youtu.be/...


  #155 seanachie | 2 yıl önce - düzeltme: 1 yıl önce