1. 8
  kitabı olsa da okusak dediğim dizi.

  -- spoiler --

  -- spoiler --

  şöyle psikolojiyi iyi betimleyen bir yazarın elinde iyi kitap olur. ilk patlama anında kontrol odasında yaşananlar. şerefsiz dyatlov'un hisleri, grafit parçalarını görüp ne olduğunu anlamasına rağmen inkarı, akimov'un ve toptunov'un korkusu, ilk müdahaleye gelen itfaiyecilerin hissetikleri, onları evde bekleyen eşlerin endişeleri, baş mühendia fomin'in mallığı ya da sistemin onu malliğa zorlaması, hepsi çok güzel işlenmiş. işler ortaya çıkınca rusların kuyruklarını kıstırması, iyi işlenmiş. sscb alabildiğine gömülmüş, rus halkı yüceltilmiş.
  3. bölümdeki hastane sahneleri ve madencilerin fedakarlığına söylenecek söz yok. dediğim gibi keşke kitabı olsa da okusak.
  -- spoiler --

  -- spoiler --

  şimdi kaynak veremeyeceğim; daha önce okuduğun bir yazıda, aslında çernobilin reaktörleri çok güvenliymiş. enerji üretmek için kulanılan radyoaktif madde de patlamasına imkan yokmuş.
  ama
  rusya nükleer silah sahibi bir ülke. bu nükleer silahlar da uzaydan gelmiyor. işte, çernobilde patlama olduğu esnada bir nükleer silah imali oluyormuş.
  #147202 vanosss | 4 ay önce
   
 2. tümünü göster