1. 2
  insanların dünyaya zarar verdiğine ve eğer insan ırkı yok olsaydı doğanın dengesini tekrar kuracağına inanan bir aktivist misiniz?

  ya da sadece iş yerinizde çileden çıkmış ve tüm insanlıktan nefret etmiş de olabilirsiniz.

  en kötü ihtimalle salt öldürmekten zevk alan bir sosyopatsanız bu oyun tam size göre!

  oyunumuzda sırasıyla bakteri, virüs, mantar, nöraks solucanı (inanın ben de ne olduğunu bilmiyorum), parazit, prion, nekroa virüsü, nano-virüs, biyolojik silah geliştirerek ve bunu dünyaya yayarak tüm insanlığı yok etmeyi hedefliyoruz. yayılmayı her ülkenin havayolu/denizyolu ulaşım ağlarına ve kırsal, kentsel, zengin, tropikal v.s gibi özelliklerini göz önünde bulundurarak yapmanız gerekiyor. bu yüzden mısır gibi hem nüfus yoğunluğu fazla hem karadan, denizden ve havadan pek çok ülkeyle ulaşım ağı olan bir ülkeden başlayabilirsiniz. daha fazla insanı hasta ettikçe puan topluyorsunuz ve puanları kullanarak hastalığınıza çeşitli semptomlar ekliyorsunuz. burada sizin oynama şekliniz önemli. semptomları doktorların fark etmeyeceği şekilde yavaş yavaş ekleyebilir ve hastalığın tedavi sürecini başlatmayı geciktirebilirsiniz. ya da agresif bir oyun tarzını tercih ediyorsanız (ki benim tercihim bu yöndeydi) hastalığın öldürücülüğünü maksimum düzeyde yapabilirsiniz. bu yöntemin avantajı insanların paniğe sürüklenmesi, eylemlerin yapılması, hükümetlerin yıkılması ve anarşinin hakim olması. böylece tedavi araştırmaları yürütülemiyor. ancak insanları çok hızlı bir şekilde öldürmeyi başaramazsanız çok fazla semptom olduğu için tedavi çalışmaları çok hızlı ilerliyor ya da ülkeler giriş çıkışları kapattığı için bulaştıramadığınız ülkeler kalabiliyor. dengeyi iyi kurmanız lazım (o grönland beni az yakmadı!) çünkü tüm dünyada hayatta sadece 10 kişi kalsa bile oyunu kaybediyorsunuz. herkesin ölmesi önemli! dünya haritası kırmızıya büründükçe nıhahaha şeklinde kahkahalar atan bir manyağa dönüşme ihtimaliniz yüksek. benden günah gitti.

  oyunun bir güzel yönü de benim gibi coğrafyası -673468 olan bir insana o minnak minnak ülkelerin pek çoğunun yerini öğretti. en azından bu konuda coğrafya öğretmenimden daha başarılı olduğunu söyleyebilirim.

  hem telefondan hem de bilgisayardan oynanabilen oyunumuzun ana senaryosu ücretsiz. geliştirmeler ve yan senaryolar için oyunu satın alabiliyorsunuz. müdürünüzün ismini verdiğiniz bir virüsle tüm dünyayı yok etmek ise paha biçilemez.
   
 2. tümünü göster