1. 10
  girdi için kategori seçerken "taşıt" a tıklamaya elim gitmedi. ona taşıt demek asla yeterli değil. burası kendi kuralları, kültürü ve dili olan bir mikro yaşam alanı.

  girdisi çıktısı oturdusu kalktısı günde en iyi ihtimalle iki saatimi metrobüs ve duraklarında geçiriyorum. dün zaten şehircenek bir kriz yaşamışız www.aksam.com.tr/... avcılar mahşer yerine dönmüş sinirler gergin.
  bu yüzden sabah en çok oturma ihtimalim olan bölgeye konuşlanmışım başında dikildiğim amca her telefonu cebine attığında aha şimdi kesin kalkıyor diye bi heyecanlanıyorum bi çöküyorum falan. duygu durumumu uçlarda seyrettiriyor amca. kalktıydı kalkmadıydı, orta kısımda mı bekleseydim, cevizlibağ'da inip aktarma mı yapsam gibi deli sorular arasında amca sonunda kalktı. mutlu minik bir tavşan gibi koltuğa zıpladım, bi güzel kuruldum, önümdeki yarım saati nasıl değerlendirsem diye düşünüyorum. sabah acele ile çıktığım için kulaklıklarımı ve kindle'mı unutmuşum. o zaman neden metrobüste oturuyor olmanın muhteşem nimetlerinden faydalanıp biraz şeker patlatmıyorum ki diyip cep telefonumda oyun oynamaya başladım. ancak bu saadetim başımda vicdan azabı gibi dikilen arkadaşla son buldu. kendisi çıkarttı çantasından açtı kitabını ayakta okumaya başladı. bir taraftan da beni sığ hissettiren bakışlar atıyor telefonumun ekranına. mahalle baskısına dayanamayıp oyunu kapattım.. yeaa aslında ben de kitap okuyorum ancak bugün yanıma almamışım havasıyla kulzosu açtım. hani sözlükte uzun uzun girdiler okuyayım da sığır gibi görünmeyeyim bari diye. tabii sözlükte oradan oraya dolanırken hep goygoylu girdiler. başlamışım kikirdemeye. yemin ederim çölde susamış insanın önünde suyu yere döken adam gibi hissettim kendimi.

  neyse efenim az ciddi girdiler, bilimsel araştırmalar falan paylaşalım yaa lütfen. bak rica ediyorum. sonra metrobüste sığır gibi gözüken biz oluyoruz ama. ayıp oluyor yani.

  ayrıca ayakta kitap okumak ney ya. insan gibi oturarak okuyun. millete vicdan yaptırmayın.
   
 2. tümünü göster